Bibionyka Bibionyka komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Dusná a temná atmosféra tohoto románu dýchá na čtenáře z každého řádku, ale čte se to dobře. Zajímavé zamyšlení, kam až může zajít totalitní režim.

10.06.2020 5 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Velmi zajímavá a poučná kniha, kterou by si měl přečíst každý člověk, úplně každý!

21.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se díky poutavému ději čte skoro sama.

13.01.2021 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nejpovedenější Vieweghova kniha. Nenáročná a přesto velice dobře zpracovaná satira.

19.07.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Čtivá satira přivádí nás čtenáře k zamyšlení. Orwell měl velmi dobrý smysl pro alegorii.

25.06.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha ukazuje život lidí v daném regionu formou, která mě tak trochu nudila. Děj je pro mě nezáživný, ale podotýkám, že se jedná jen o můj osobní názor.

13.01.2021 1 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Moc tyhle válečná témata nevyhledávám, protože jsou vždy znepokojující a děsivé. Ale je to každopádně zajímavý náhled do duše válečného zločince a napsáno je to čtivou formou.

10.07.2020 4 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Tahle kniha se Páralovi opravdu povedla, dle mého názoru jeho nejlepší. Líbí si mi zde i střídaní vypravěče a formy vyprávění, což mi v některých jiných dílech většinou vadí.

01.07.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Moc hezká kniha, která dokáže čtenáře opravdu dojmout. Napsáno velmi čtivou formou.

03.07.2020 4 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Myslím, že právě takhle má vypadat pořádný psychologický román! Naprosto precizně vykreslené hlavní postavy, na jedné straně psychopatický manipulátor a na straně druhé klasická oběť trpící naivitou a nízkým sebevědomím. A k tomu šílený příběh plný napětí a zvratů.

02.07.2020 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Nenáročná zábava, dost jsem se zasmála, takže kniha splnila svůj účel.

19.06.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádherná kniha, která dokáže čtenáře dojmout. Není to horor, jak by čtenář u Kinga očekával, je to spíše taková krásná smutná pohádka.

14.06.2020 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Je to krásně "šílené." Takovou zvláštní směsici všech možných bizarností dokáže nakombinovat jen Irving a moc se mi to líbí.

07.06.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Je to sice zřejmě určeno pro náctileté, ale každá čtenářka si jistě zavzpomíná na svoje nejlepší léta k v životě. Oživilo mi to moje vzpomínky a proto se mi to dost líbilo.

23.11.2020 3 z 5

Mně osobně to připadá jako napodobenina Forresta Gumpa s tím, stoletý stařík je víc dramatičtější a méně vtipný.

09.07.2020 2 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Vtipná kniha a dobrý satira vykreslující českou povahu.

04.07.2020 4 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Asi nejšílenější věc, co jsem kdy četla, ale k Irvingovým knihám šílenost neodmyslitelně patří a mám ji ráda. :-)

04.07.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Trochu mi to připomíná knihu Mnich, který prodal své ferrari. Obě působí jako pohlazení na duši.

03.07.2020 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Je to smutné až hořké, ale čte se to velmi dobře a je to napsané způsobem "přístupným" pro každého čtenáře.

21.03.2021 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na můj vkus příliš roztříštěné, komplikovaně propletené a náročné na paměť.

08.07.2020 2 z 5