bh69 bh69 komentáře u knih

Bez výčitek Bez výčitek Tom Clancy

Slušně napsané, docela dobře se to čte, ale asi ve čtvrtině jsem knihu odložil, protože mi přišlo škoda času to dočíst do konce (ale to je spíš můj problém s žánrem, ne s konkrétní knihou).

24.02.2016 3 z 5

Arktická mise Arktická mise Robert Ludlum

Klasická braková literatura - za vlasy přitažená zápletka, nezničitelní agenti a krásné agentky se superschopnostmi. A když už to vypadá špatně, pomůže šťastná náhoda :) Číst se to dá (a jako všechny podobné knihy zvědavost donutí člověka tu blbost dočíst do konce), ale otázka je, jestli to nebyla škoda času.

25.01.2016 2 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Pro mně s postupem čtení větší a větší zklamání. Napřed to vypadá na seriozní biografickou a duchovní literaturu, ale pak to rychle sklouzává do pseudoduchovních autorčiných fantazií a výmyslů ... Škoda, že to tímto způsobem shodila, některé pasáže a myšlenky jsou dobré.

20.08.2015 3 z 5

Tyhle knihy se těžko hodnotí - na jednu stranu jsou to takový naivní "rodokapsy" se spoustou klišé, neuvěřitelných náhod a zápletek, ale na druhou stranu se to dobře čte a autor dokáže čtenáře upoutat. Ideální pohádky před spaním. Takže poctivé 3 *.

25.05.2015 3 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Docela dobře se to čte, ale je to takové naivní a vadí mně nevyrovnanost - autor snadno sklouzává do klišé, nelogičností a těžko uvěřitelných situací ... A v této knize mi navíc vadilo, že 15-tiletý Oldřich jako dítě necítí a nejedná. Naopak milostné avantýry postav, kterými autor opepřuje každou knihu působí často dost pubertálně :)

18.05.2015 3 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Tady jsem musel snizit na 3 hvezdy - nektera odhaleni byla spis jako z prvorepublikove cervene knihovny. Jeste ze to ani autor nebere tak moc vazne :-)

11.05.2015 3 z 5

Lovec hlav Lovec hlav Edgar Wallace

Klasika s příjemně brakovým nádechem :-)

24.04.2015 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Na jednu stranu docela příjemné, nenáročné, pohodové čtení, které ale často sklouzává až do přílišné naivity, že je toho nakonec trochu moc ... Taková pohádka pro dospělé, kde jsou vlastně všichni hodní, padouch je hlavními hrdiny zpacifikován, všechno dobře skončí ... Srovnání s knihami mého oblíbeného J.Herriota je zcela mimo - to je uplně jiná třída literatury.

20.03.2015 3 z 5

Plavovlasý cyklón Plavovlasý cyklón Jenő Rejtő

Pro mně spíš zklamání. Autor sice rozvíjí spoustu zápletek a žene děj stále dopředu, ale přitom se mu vytrácí aspoň nějaké propracování postav a atmosféry příběhu. Stručný styl krátkých, oznamovacích vět, často v přítomném čase měl asi dát příběhu tempo, ale působí až příliš stroze, trochu jako bych četl spíš scénář nebo osnovu příběhu, který se teprve má dopsat ... A hlavně jsem se za celou knihu neměl čemu zasmát.

10.03.2015 3 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Kniha má asi 330 stran, z toho asi 290 stran je o tom kdo s kým se sešel, jaký proviant sehnal, koho uplatil .. prostě nuda, nuda, šeď, šeď .. Uznávám, že to autor měl docela do detailu promyšlený, ale to na zajímavosti moc nepřidává. Postupně jsem už ani nečetl, ale přelítával stránky očima a hledal pasáže, které stojí za to číst poctivě. Vůbec je celý román napsaný takovým popisným, odtažitým stylem, jako nějaká úřední zpráva. No a konec mi přišel poněkud odbytý, autor to vzal na pár stránkách z jedný vody na čisto. Pro mně zklamání.

04.03.2015 2 z 5

Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Eckhart Tolle

Samozřejmě neříká nic nového, to samé je ve všech (dobrých) duchovních ´učebnicích´ (Tomáš, Osho, Pundza atd.), ale píše to jasně, srozumitelně, bez zbytečného zaobalování a tak, že donutí (resp. spíš motivuje) člověka něco změnit, nebo to aspoň zkusit :-)

19.02.2015 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

jeden z nejlepsich dilu Zemeplochy

14.02.2015 5 z 5

Tajemství záhad Tajemství záhad Edgar Cayce

To, že sděloval informace vzdálené jeho znalostem je naprosto přesný popis obsahu knihy - je to grafomanská stláskanina, kterou je škoda číst ... S duchovní literaturou to nemá nic společného.

03.02.2015 odpad!

Cokoli o Dánsku Cokoli o Dánsku Jan Burian

Fajn kniha, člověk se "jak řeč jde" dozví i různé zajímavosti (třeba tipy na filmy, které by stály za shlédnutí apod).

26.01.2015 3 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Zatim nejsem ani ve čtvrtině, ale obávám se, že se s touhle knihou trochu míjím ... zatím mně to neoslovuje.

26.01.2015 2 z 5

Papoušek na smetaně Papoušek na smetaně Eva Brabcová

prijemne odpocinkove cteni

30.12.2014 4 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Ke knize jsem se dostal náhodou, tenhle druh literatury nevyhledávám, ale pustil jsem se do čtení a bavilo mně to a byl jsem pořád zvědavý co bude dál. V polovině už nadšení trochu opadlo, příběh je takový jednoduše přímočarý, stejně tak styl psaní. Oceňuji, že autor nesklouzává k lacinému popisu násilí nebo nechutností ani k přehnané vulgaritě. Na druhou stranu mám pocit, že autor nevymyslel nic co už by tu 1000x nebylo. A občas se vnucuje pocit, že kniha je produktem zastydlé puberty, ale to asi k tomuto žánru patří :-) Posedlost popisem zbraní je po čase taky trochu obtěžující. Ale jinak docela dobré odpočinkové čtení. Ale jestli se pustím i do dalších dílů to nevím, asi ne, jsou lepší knihy, se kterými se dá trávit čas (dodatek - už čtu druhý díl :-) ).

24.10.2014 3 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Zatím jsem tak ve čtvrtině, ze začátku se kniha četla dobře, ale postupně mi začíná nějak vadit stále stejný ironizující styl, začíná to být trochu únavné a vypravěčka mi přijde nějak míň a míň sympatická. Z psích "komentářů" jsem taky trochu rozpačitý... Negativně na mně působí hlavně zbytečné odkazy na tehdejší politiku (tím spíš, že autorka měla zřejmě poněkud levicově zapšklý pohled - aspoň mám z toho ten dojem). Takže hodnocení snižuju z 4 na 3. .... Nakonec jsem politiku překousnul, beru to jako obraz doby a určitého názoru (taky pěkně ukazuje, že kritizovat umí kdekdo, ale to ještě neznamená že je schopnější nebo morálnější než ten koho kritizuje), a knížku dočetl. Není to tak špatné, občas docela dobré příběhy ze života.

09.10.2014

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Asi jako všechny dnešní bestsellery - nafouklá bublina a žádná kvalitní literatura. Snaha vymyslet něco překvapujícího a dostatečně "zamotaného" vede k překombinovanosti a nevěrohodnosti, logika dostává občas na frak.

26.05.2014 2 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Neni to spatna kniha, ale v podstate se jedna o bezny "bestseller", stredovekou detektivku. Sice zabalenou castecne do intelektualni omacky, bohuzel mne to neprijde tak hluboke jak se to tvari. Spis to na mne pusobi jako takove intelektualni pozlatko pro ohromeni bezneho ctenare ... Ale porad jeste v unosne mire proto Focaultove kyvadle.

28.03.2014