Cokoli o Dánsku

Cokoli o Dánsku https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62272/bmid_cokoli-o-dansku-qyn-62272.jpg 4 20 5

Kniha oplývá bohatstvím faktů o Dánsku, v Dánovi žijícím v zahraničí vzbuzuje touhu po domově, a to už je co říct! Na jednom místě v knize se uvádí, že to co Češi o Dánsku znají, je výraz "pije jako Dán". Není to příliš lichotivé, i když v obsahu je cítit i jistý obdiv. My v Dánsku zase říkáme "opilý jako Švéd". Přečtením knihy se český čtenář dozví o daleko více věcech, viděných vlastníma očima spisovatele. Je to tedy selektivní zpráva o Dánsku a já obdivuji osobní výběr pana Buriana. A samozřejmě oceňuji pozitivní tón v popisu Dánska a Dánů. Proto gratuluji panu Burianovi a knize dávám nejvřelejší doporučení.... celý text

DádazPrahy
25.06.2023 3 z 5

Troška faktů o Dánsku, troška popisu cestovatelských dobrodružství, troška humoru - to jsou dobře promíchané ingredience této útlé knížečky. Byla zřejmě rychle napsaná a její maličký formát vybízí k tomu, aby byla i rychle přečtena. Nečekejte důkladně propracovaný cestopis, avšak jako "chutˇovka" k seznámení s Dánskem své čtenáře najde.

MOu598
17.07.2017 5 z 5

Četla jsem v lednu 2007. Podle mých poznámek:
Útlá hezká knížka, vtipně napsaná. Hlavně o kultuře Dánska, spousta informací.
Podnětné.
Hezky se čte.

bh69
26.01.2015 3 z 5

Fajn kniha, člověk se "jak řeč jde" dozví i různé zajímavosti (třeba tipy na filmy, které by stály za shlédnutí apod).

poetree
06.01.2013 5 z 5

cestopis byl napsaný moc hezky, nalákal mne, abych se do Dánska někdy koukla..

WEIL
14.08.2011 1 z 5

Dánsko je malá země, řazená do Skandinávie, i když má blíže k Evropě.
Je to země, kde se toho moc neděje, ale životní úroveň obyvatel je tak 4x vyšší než v ČR.