Arktická mise

Arktická mise https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5344/bmid_arkticka-mise-aGc-5344.jpg 4 92 19

Jonathan Smith série

< 7. díl

Knihu napsal v roce 2007 James H. Cobb. Na pustém ostrově v kanadské Arktidě objevili výzkumníci vrak legendárního letounu Rudé armády. Vzápětí vydá Moskva šokující prohlášení: jedná se o sovětský strategický bombardér, který se před více než padesáti lety ztratil i s celou posádkou a nákladem. A o ten náklad jde nyní především - na palubě jsou více než dvě tuny antraxu, který by mohl posloužit jako základní surovina pro výrobu biologických zbraní. Americký prezident se snaží odvrátit hrozící politickou a diplomatickou krizi, a tak na místo neprodleně vyšle agenta Jonathana Smithe a jeho tým. Na věčně zamrzlém ostrově však Američané zjistí, že kdosi dorazil před nimi. Jsou to obchodníci se zbraněmi, větřící tučnou kořist, nebo Rusové? Ti totiž celému světu neprozradili podstatnou informaci: ve zříceném letadle nebyl jen antrax, ale také tajemství, jehož odhalení by změnilo pohled na celé moderní dějiny a mohlo by dokonce odstartovat třetí světovou válku.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Artctic Event , 2007

Jjezevec
25.03.2023

Slušná série, ale jako obvykle nakladatelství zklamalo - vydalo je polovinu série.
Podvodníci.

Luigi1
16.01.2023 5 z 5

Tak to má teda spád

ThomasRuhe
20.10.2019 3 z 5

Líbila se mi základní zápletka o znovuobjeveném zmizelém letadle z dob studené války, které mělo na palubě antrax. Také následný boj tří skupin o tento náklad měl dobrý průběh. Každá skupina chtěla s antraxem provést něco jiného, což taky přispělo k dramatičnosti děje. Bohužel některé pasáže jsou zejména ke konci trochu přehnané, chápu to jako snahu o vybičování napětí, ale mně osobně to začínalo trochu vadit. Celkový zážitek z knihy bych tak viděl na 60%.

čef
15.08.2019 5 z 5

Tato kniha se nejlépe čte někde na pláži při teplotách +30st.C. Odehrává se totiž při stejné teplotě, ale pod nulou. Děj tak dostává další grády, ale i bez této teploty by byl řádně napínavý. Vztahy mezi supervelmocemi jsou zase napjaté, ovšem tentokráte spolu musí alespoň na oko spolupracovat. Takže to pořádně skřípe, a když se do toho dá ještě třetí strana, jsou zde zase hromady mrtvých. Volně navazuje na předchozí díly série a mně se líbí velice.

pavel80
17.08.2017 4 z 5

Rychlá nenáročná oddechovka, děj má spád a je bez zbytečného balastu, přes klasickou zápletku s několika superagenty s občas dost za vlasy přitaženými schopnostmi a předvídatelným koncem příběhu jsem knížku zejména v její druhé části skoro hltal a místo koupání v moři, kde jsme právě s rodinou na dovolené, jsem seděl na pláži a četl a četl :-) Shovívavějším čtenářům s nadhledem mohu s klidným svědomím doporučit.

konicekbily
27.06.2017 4 z 5

Přestože to je hodně přitažené za vlasy. zápletku hodnotím jako zdařilou - dobře vymyšlenou - a děj se žene velkou rychlostí vpřed. Moc dobrý odpočinkový thriller!

24ivik
09.07.2016

Je velmi patrné, že to Ludlum už byl po smrti. Pryč jsou ty zdlouhavé pasáže, děj má švih. Spíše je to takové ála Rollins a jeho Sigma Force. Velmi zdařilé

bh69
25.01.2016 2 z 5

Klasická braková literatura - za vlasy přitažená zápletka, nezničitelní agenti a krásné agentky se superschopnostmi. A když už to vypadá špatně, pomůže šťastná náhoda :) Číst se to dá (a jako všechny podobné knihy zvědavost donutí člověka tu blbost dočíst do konce), ale otázka je, jestli to nebyla škoda času.

soukroma
20.12.2015 5 z 5

Mně se celá kniha mimořádně líbila. Mezi podobnými dobrodružně-špionážními thrillery moderní doby mě právě tenhle velice potěšil nepřehnaností akce a zejména civilností vyobrazení hlavních hrdinů. I když jsou plně vycvičení pro dané úkoly a pochopitelně zdatnější a schopnější než většina populace, přesto je jim občas ouvej: něco je bolí, je jim zima a strádají únavou ...to se moc často v jiných dílech se superhrdiny prostě nevidí.
N.B Já pořád nerozumím tomu, proč pod Ludlumovým jménem vychází tolik knih po jeho smrti. U této je jméno skutečného spisovatele alespoň uvedeno na obálce, ale jak to tedy vlastně je?

kyssling
20.12.2015 3 z 5

Nebýt neomylnosti a nesmrtelnosti hlavních postav dal bych o hvězdu víc. Knížka se moc s ničím nepatlá a děj se stále hrne vpřed.

Tom121
09.02.2015 5 z 5

Maximálně kladní hrdinové svádějí boj na dvou frontách. Nenáročný příběh (tajemná záhada o letadle mě hned napadla) na malém ostrově v Arktidě neurazí milovníky špionážních a akčních knih. Jako pohodové a nenáročné čtení mohu jedině doporučit.

Perseus
22.12.2014 4 z 5

Velmi podařená kniha. První polovina je nabitá záhadami, které se postupně začínají objasňovat a vrcholem je nalezení odpovědí na otázky, které jsou pokládány v průběhu příběhu. Druhá polovina je bohužel už jen akce, střílení, jež finišuje na konci honičkou za nádobou antraxu. Ocenil bych, kdyby tam bylo víc záhadného a kdyby i některé zůstaly nevyřešeny.
Dávám 4,5 z 5.

dikobraz
01.10.2014 5 z 5

Skvele zakoncenie jednej serie. Skoda, ze nie su dalsie. Sice nesmrtelna partia, ale tak nejak som si na nich zvykol. Skodaaaa!

alnahu
20.08.2014 5 z 5

Tento thriller je naprosto skvělý.Kniha je napínavá ,až do poslední stránky.Doporučuji včšem ,kdo má rád tento žánr.

anais
20.07.2014 5 z 5

skvělá kniha napínavá od začátku až dokonce, děj má spád moc se mi líbila

Petrb
17.07.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od Ludluma, má spád, dobrý děj a čte se sama :) Doporučuji pro milovníky akčních thrillerů.

QuanPanda2
11.05.2013 5 z 5

Přirovnal bych Jona Smithe k postavě Arnolda Schwarzennegera ve filmu Komando...prostě to s ledovým klidem kosí ve velkém :D Moje první od Ludluma, neznal jsem žádnou knihu, takže vybráno emočně díky obalu a trefa dobrá.. zábava velká!

Pavlikruza
06.01.2013

na tuto knihu jsem narazil v Tescu v době, kdy jsem měl zoufalou chvilku, protože jsem neměl co číst. A musím říct, že jsem udělal dobře, že jsem si tu knížku vzal. Atomová bobma na Aljašce, jak překvapivé. A jak píše pamica - taktéž první knížka od ROberta Ludluma

pamica
25.12.2011 5 z 5

Moje první kniha od Roberta Ludluma co jsem četl. Zaujala mne-nemohl jsem ji ani odložit. Jako další si určitě přečtu i další knížky s příběhy agenta Jona Smithe.

Autoři knihy

Robert Ludlum