Bet.hy Bet.hy komentáře u knih

V rouše beránčím V rouše beránčím Simo Hiltunen

Tohle je vlastně strašně temné a smutné, možná i mírně depresivní čtení. Neřadila bych ho čistě mezi severské krimi. Pro mě to bylo spíš takové severské rodinné drama smíchané s thrillerem. Ale bylo sakra dobré. Výborně se čte, hlavní hrdina je originální, není to žádný zaslepený klaďas, ale zároveň taky ne alkoholik. :-D Drsné rodinné podmínky, nějaké ty vraždy a pár "co to sakra je" momentů. Tohle stojí za přečtení!

17.02.2020 4 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Nesmírně citlivé čtení, které ukáže, jak náročná práce zdravotní sestry je. Autorka zároveň však neomlouvá sestry, které svou práci neodvádí tak, jak by měly. O svém povolání vypráví bez jakéhokoliv patosu a píše velmi čtivě. Setkáváme se se smrtí, setkáváme se se zrozením nového života, projdeme spoustou oddělení, dozvíme se, jak rozdílné je zdravotnictví v zahraničí. Jde o čtení, které není vždy veselé, zároveň ale i plné naděje. Ideální čtení pro všechny, kdo mají rádi čtení ze života.

05.12.2019

Mirákl Mirákl Josef Škvorecký

Mirákl určitě není kniha, po které by člověk sahal, když chce odpočinek, ale když máš na knihu čas. Příběh není jednoduchý, bez varování se mění časové roviny (člověk nemá to vodítko, co teď u knih bývá, že je na začátku kapitoly uveden třeba rok, kdy se tato část odehrává), je zde dost postav a hlavně geniální odkazy na minulý režim. A to věřím, že jsem neodhalila všechny narážky, protože jsem trochu mladší ročník. :-)

21.10.2019

Poslední kapitán Poslední kapitán Francis Scott Fitzgerald

Další z děl Scotta Fitzgeralda. Tentorkát jde o nedokončené dílo, přesto ale poutavé a jsem ráda, že jsem se do něj mohla začíst. Daly by se zde najít jisté paralely s Velkým Gatsbym. Originální je prostředí filmového průmyslu v době "zlatých let". V kombinaci se stejnou čtivostí, jakou oplývá Gatsby jde o velice dobré čtení.

21.10.2019 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Z knihy mám neskutečně rozporuplné pocity.
Prvních 170 stran nudných a bohužel i zbytečných. Poté se děj sice rozjede, ale přesto jsem podle hodnocení očekával víc. Něco temnějšího, ponurejšího... Nápad knihy je úžasný, ale provedení podle mě dost pokulhává...
Konec mě však překvapil a to tak, že mile. Škoda šíleně nesympatických postav, snad kromě jedné výjimky...

28.10.2017 3 z 5

Holčička a Prokletí Salemu podle mě patří k nejlepším Kingovým knihám.

13.04.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jedna z mála knih, která mě opravdu rozbrečela..

10.11.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák patří rozhodně mezi moje nejoblíbenější detektivky (možná ta úplně nejlepší). Bohužel jsem si ho ale přečetla jako první knihu od Nesba a tak už mi ty ostatní tak dobré nepřijdou.. Sněhulák je jednoznačně nejlepší.

10.11.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První knížka, kterou jsem od Nesba četla a musím říct, že žádná ji nepřekonala. Bezkonkurenčně nejlepší.

27.01.2014 5 z 5

Tajemství hřbitova Crossbones Tajemství hřbitova Crossbones Kate Rhodes

Neskutečné množství chyb. Například se strašně často opakuje dvakrát po sobě že.
Příběh je předvídatelný a zároveň strašně nelogický. Dojde k polibku, aniž by to bylo nějak uvedeno (třeba tak, že se na ní často díval nebo něco takového, prostě z ničeho nic ji políbí). Podobně je tomu s "rande na slepo", kdy prostě netušíme, jak se k rodině dotyčný dostal... Škoda. Příběh sám o sobě by nemusel být špatný.

26.01.2021

Srdce pro ježky - Příběh malé učitelky, která dodala odvahu žít Srdce pro ježky - Příběh malé učitelky, která dodala odvahu žít Massimo Vacchetta

Srdce pro ježky je pokračováním 25 gramů štěstí. Kniha opět funguje na podobném pricnipu. Je zde jeden hlavní ježeček a pak ježečci vedlejší, plus příběh autora Massima. Massimův příběh je zde trochu víc než v první knize. Celkově mi kniha Srdce pro ježky přišla trochu smutnější než 25 gramů štěstí. I tak ji ale doporučuji všem milovníkům přírody.

25.10.2020

Psí hrdinové Psí hrdinové Laura Greaves

Psí hrdinové jsou moc milé příběhy psů, kteří většinou neměli dobrý osud, dostali novou šanci a svým páníčkům se odvděčili tím nejlepším možným způsobem, zachránili jim život. Někteří to zvládli spíše po psychické stránce, někteří neváhali nasadit svůj život. Je to krásné vyprávění a je moc hezké, že všechny končí šťastně.

18.12.2019 5 z 5

Washingtonovo náměstí Washingtonovo náměstí Henry James

Krásné čtení. Díky Washingtonovu náměstí jsem objevila nového autora, od kterého chci přečíst co nejvíce knih. Je něco mezi Austenovou (míň romantizováno) a Hardym (zase méně depresivní). Příjemné čtení, vtipný až sarkastický otec, hezké prostředí. Washingtonovo náměstí mě moc bavilo. :-)

21.10.2019 4 z 5

Rosevine Rosevine Tereza Krupová

Pro mě milé překvapení. Skvělý nápad, jen mě mrzí, že nebyl víc rozvedený. Příběh by si zasloužil klasický románový rozsah, kolem těch 300-400 stran. Autorka píše velice čtivě a i postav podle mě mají výborný potenciál, jen k nim člověk na krátkém rozsahu tolik nepřilne a i jejich vztahy by působily reálněji. Každopádně určitě doporučuji a doufám, že autorka napíše něco dalšího. Moc ráda si případnou další knihu přečtu. :-)

01.04.2019 4 z 5

Akademie vyvolených Akademie vyvolených K. C. Archer

Akademii vyvolených si určitě oblíbí nejenom fanoušci Harryho Pottera, i když to tak trochu Harry Potter je, jenomže je dospělejší!

Rozhodně oceňuji jednotlivé charaktery, jsou skvěle vykreslené a realistické.
Příběh je o vztazích, nadpřirozených schopnostech, je plný akce i napětí. Zároveň se neskutečně skvěle čte.
Možná je primárně cílen na "mladé dospělé" čtenáře, ale ocení ho podle mě široké spektrum čtenářů.
Rozhodně doporučuju!

(Zajímavost: Autorka ilustrace obálky českého vydání je třináctileté Julie Fajmanová).

22.10.2018 5 z 5

Řeč čísel z hokejových MS Řeč čísel z hokejových MS Matěj Novobilský

Pokud se zajímáte o hokej, zvlášť o český národní tým na MS, tahle knížečka Vám dodá perfektní přehled o našich úspěších a neúspěších. Ono hrabat se v internetových statistikách je žrout času a tady máte vše perfektně shrnuté. Pokud máte rádi všemožné statistiky, budete si libovat!

28.03.2018 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knížku už jsem přečetla před nějakou dobou a moc se mi líbila. Za mě milá, příjemná a oddechová kniha, která se lehce četla a pro milovníka zvířat jako jsem já byla jako dělaná:-)

21.08.2016 5 z 5