berila Online berila komentáře u knih

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tak já vážně nevím, proč má tento thriller tak vysoké hodnocení. Do půlky se nic neděje, částečné zlepšení ke konci. Nutila jsem se ke čtení a silou vůle jsem knihu přečetla a byla jsem ráda, že je konec.

03.09.2023 2 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Jsem zklamaná, mohl to být dobrý thriller, autor psát umí. Ale orientace v postavách a hlavně neustálé přeskakování v čase, to jsem tedy nedala. Musela jsem si vše zapisovat, abych alespoň něco pochopila. Co mi však nejvíce vadilo - vůbec nebyl objasněn počáteční zločin a od něj se část příběhu odvíjela, takže já se za sebe zdráhám knihu doporučit k přečtení.

03.09.2023 2 z 5

Tiché vody Tiché vody Viveca Sten

První kniha od této autorky, zároveň první ze série. Je to taková klasická detektivka. Když vidím hodnocení, tak tento díl je nejslabší a přesto se mi líbil. Určitě vyzkouším i další díly.

28.08.2023 3 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Nebylo to vůbec špatné, dobře a čtivě napsané. Trochu bych ubrala na vztahových záležitostech a více se věnovala samotnému případu. Mužská část týmu trochu sebestředná, o ženské části se toho moc nedozvíme. Téma ožehavé a drsné. Za přečtení určitě stojí. Autorka připravuje pokračování, nenechám si ho ujít.

28.08.2023 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Názory na tento román jsou tady rozporuplné. Mně se moc líbil, ostatně stejně jako ostatní romány autora. Jeho styl psaní mi naprosto vyhovuje, nemá v románu hluchá místa, pořád se něco děje. Stránek je sice hodně, ale vůbec mi to v tomto případě nevadilo.

19.08.2023 4 z 5

Outsider Outsider Anthony Franze

Druhá kniha od autora a opět naprostá spokojenost. Velká škoda, že jsem tady na databázi nenašla další knihu od autora.

16.08.2023 4 z 5

Instinkt Instinkt Tess Gerritsen

Tak tohle je pro mě docela velké zklamání. Čekala jsem návaznost na předchozí díl. ale žádná nebyla. Půl příběhu se autorka věnuje všetečné matce, která si hraje na uličního detektiva, další půlka je samotný thriller s dost předvídatelným koncem. Jakoby autorce docházely nápady. Škoda, předchozí díly byly výborné.

16.08.2023 2 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Ach jo, co má znamenat ten konec? Chtěla jsem původně odebrat 1 *, ale ten thriller si to nezaslouží. Tak se holt musím pustit do dalšího dílu, jestli to náhodou nebude mít nějaké vyústění.

16.08.2023 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Já jsem spokojená, styl psaní mi vyhovoval. I když pachatel se dal celkem snadno uhádnout, tak na čtivosti to nic neubralo.

08.08.2023 4 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Taková poklidná detektivka, takže proč ne. Určitě to nebude poslední díl, který si přečtu.

08.08.2023 3 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Velice slušný thriller a k tomu od české autorky. Klobouk dolů. Musím ale strhnout * za náhlou proměnu v popisu matky, celou dobu potvora a na konci téměř vzorná
mamina. Tomu jsem nemohla věřit.

08.08.2023 4 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Na autorovo styl psaní si člověk musí zvyknout, ale psát umí. Ale uberu jednu * za ta stále se opakující "háďata". A hrozně mně vadí ta věčně namazaná Malín.

06.08.2023 3 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Moje oblíbená románová autorka a další výborný a zajímavý román. Takže spokojenost.

06.08.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Autorka opět nezklamala, další výborný díl, co
víc si přát.

06.08.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Další výborný díl z této série. Jediné, co mi vadí, jsou policejní číselné hlášky. Jinak si tak říkám, že Kate, ač výborná vyšetřovatelka, se na konci každého dílu začne chovat úplně naivně a vždy jí jde o život.

15.07.2023 4 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Autor patří mezi mé oblíbence, nestalo se, že bych byla někdy s nějakou jeho knihou nespokojená.Takže určitě doporučím k přečtení.

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Na základě recenzí zde na databázi jsem zase jednou sáhla po jiném tématu, než jsou mé oblíbené thrillery. A musím říci, že to byla dobrá volba a nezůstanu jen u této knihy, už jsem si jich od pořídila od této autorky do své čtečky několik.

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Nemohu jinak, než dát plný počet *. Styl psaní, námět, čtivost - tohle všechno autor za mě splňuje.

Obhájce Obhájce Victor Methos

Čím dále více se mi začínají líbit tyhle thrillery že soudních síní. A tento autor mi perfektně sedí. Je škoda, že jsem zatím nenašla žádnou jeho další knihu. Všechny jeho knihy zde v databázi uvedené jsem již přečetla a jsem nadmíru spokojená.

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Výborný začátek nové série od mně neznámého autora. Ač pachatel se dá vytušit celkem brzy, přesto vás to nutí číst stále dále a počkat si na konečné rozuzlení. Určitě všem doporučuji a sáhnu po pokračování.

15.07.2023 4 z 5