berila berila komentáře u knih

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Nebylo to špatné, ale Tchyně se mi líbila daleko více, proto hodnotím třemi *. Za přečtení to však určitě stojí.

01.03.2023 3 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Já jsem příjemně překvapená. Hodnocení tady není u tohoto dílu úplně nej, ale ostatní díly jsou hodnoceny daleko lépe, takže jsem to vzala pěkně popořádku a jsem moc ráda, že jsem to udělala. Výborně a čtivě napsané, moc se mi to líbilo a určitě všem těm, kdo mají rádi klasickou detektivku, ráda doporučím.

01.03.2023 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Tak já jsem bohužel zklamaná. Jako klasický thriller to tedy neberu. Nesedlo mi to, takové na konci dost překombinované, místy dost naivní (hlavně postupování detektiva), celkově jsem byla ráda, že už to mám za sebou. Uvidím, jestli se pustím i do dalšího pokračování. Tomu, kdo očekává klasický thriller, ale nedoporučím.

01.03.2023 2 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Moc pěkný román, prolínání životních příběhů tchyně a nevěsty umožňuje pochopit obě strany. Určitě doporučuji k přečtení hlavně ženám.

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Dívám se na předchozí komentáře a jsou celkem nižší. Já jsem ale velmi spokojená. Nebudu tady srovnávat autory, první už není mezi živými - obrovská škoda- , ale takto navázat na předchozí díly, klobouk dolů před Davidem Lagercrantzem. Celá série se mi moc líbila, trochu smutním, že skončila.

Slib Slib Sharon J. Bolton

U mě velká spokojenost, téměř nešlo přestat číst. Co se týče pachatele, tak jsem se pěkně "sekla". Nezbývá mně nic jiného, než všem doporučit.

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Já jsem spokojená, dobře a čtivě napsaný thriller. K přečtení všem určitě doporučím.

10.02.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Jejej, tohle se opravdu povedlo. Škoda převeliká, źe se jedná o konec této výborné série. Určitě doporučuji, chce to ale vzít hezky od začátku.

Staré sídlo Staré sídlo Mary Ellen Taylor

Trochu jsem si odskočila od thrillerů a detektivek. Je to takové nenáročné a celkem dobře napsané čtení pro ženy, takže proč k němu občas nesáhnout.

21.01.2023 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Od autorky jsem přečetla to, co u nás vyšlo. Tahle byla o malinko slabší, než předchozí, ale za přečtení určitě stojí.

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tak nevím, předchozí díly byly perfektní, ale tady mi nějak vadil styl psaní. Určitě to nebylo překladem, ale spíše autorkou. Ale jinak se jedná o výbornou sérii, takže doporučím i tak k přečtení.

21.01.2023 3 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Bezesporu výborný český autor, ale přesto musím říci, že předchozí díl se mi líbil více. Za přečtení však určitě stojí.

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

No tedy, tohle je výborný začátek série. K přečtení určitě doporučím.

Ještě se setkáme Ještě se setkáme Mary Higgins Clark

Autorku mám ráda, velmi dobře se mi její knihy čtou. Opět jsem spokojená a určitě se pustím do další.

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Příjemné překvapení, autora jsem neznala a o to více jsem překvapená. Nemohu jinak, než doporučit k přečtení.

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Výborný psychothriller. Stojí za přečtení, takže doporučuji.

21.01.2023 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Nějak se mi v poslední době začínají více líbit psychologické thrillery a tento se k nim určitě přiřadil. Určitě doporučuji k přečtení.

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Takové milé čtení, i když se jedná o detektivku. Srovnání s Agathou Christie se podle mě projeví hlavně v závěru při odhalení pachatele. Jako bych tam viděla Hercula Poirota. Určitě si nenechám ujít i další díl.

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Výborný začátek nové série a už se těším na další pokračování. Ale opět mám dilema s odsouzením pachatele. Zcela originální tým vyšetřovatelů mi sedl a uvidím, co bude následovat. Autorce velké díky za přidaný bonus ve formě psa. Všem doporučím k přečtení.

31.10.2022 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Krásně napsané, ale hodně smutné. Vůbec jsem netušila, že takové společenství vůbec existuje a o to je to všechno ještě smutnější.

31.10.2022 5 z 5