berila Online berila komentáře u knih

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Souhlasím s názorem na hlavní hrdinku-pro mě taky naprosto nestravitelná. Kniha nebyl až tak velký zázrak, ale četlo se to vcelku dobře, takže to vidím na 3.

02.02.2018 3 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Třetí kniha od autorky a pro mě zatím nejslabší. Zdlouhavé popisování rodinných historií, neviděla jsem v tom žádnou vazbu na daný případ. Konec tedy odbitý, jako by autorka najednou nevěděla, jak vše vyřešit. Ale nečetlo se to zase tak špatně, tak dávám za 3.

14.01.2018 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další skvělá kniha od autorky, společně s "Němým křikem" za mě nejlepší. Už aby bylo další pokračování.

22.12.2017 5 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Naprostá bomba, úplně něco jiného než ostatní thrillery, nejde se od knihy odtrhnout, nápor na psychiku až do samého konce.
Jednoznačně 5, kdyby to šlo, tak i daleko více.

22.12.2017 5 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Asi tady budu jediná, ale knížka se mi vůbec nelíbila. Prostě za mě "hovadina". Vrátím se ke svým osvědčeným autorům.

14.12.2017

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

První polovina hrůza a nuda, věčně namazaná hlavní hrdinka (víno Merlot se objevuje snad na každé straně) a k tomu jím ještě zapíjí prášky. Druhá část trochu lepší, ovšem hrdinka nadále zůstává u pití a prakticky v ničem si není jistá. Závěr nebyl až tak nepředvídatelný, ale alespoň se něco dělo. Kdybych tušila do čeho jdu na začátku, tak bych s lehkým srdcem knihu odložila. Za mě max. 2*.

11.12.2017 2 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Patřím do té menšiny, které se kniha až tak nelíbila. Do 3/4 mi to přišlo jako tlachání s mizivým dějem, místy hrozně rozplizlé (kromě hlavní dívčí hrdinky). Četla jsem daleko lepší thrillery, takže když o tom přemýšlím, asi bych knihu nikomu moc k přečtení nedoporučovala.

01.12.2017 1 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

A opět jsem spokojená, Yrsa nezklamala, napínavé milé počteníčko.

29.11.2017

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě první knížka od této autorky a naprostá spokojenost. Hned jsem začala číst další v pořadí. Styl psaní mi vyhovoval, žádné zbytečné popisování a dokonce jsem si s chutí přečetla i o čarodějnictví.

20.11.2017 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Za mě výborná kniha, vše co má správná detektivka mít-hlavně co mám ráda-postupně se vyšetřováním dojde k pachateli. Ne každá detektivka to takto má, četla jsem Kyvadlo a tam se více honilo a střílelo, než vyšetřovalo. To nemusím.

16.11.2017 5 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

Dočteno, na můj vkus příliš střílení, honiček, mrtvých, ale málo skutečného vyšetřování. Některé pasáže dost málo věrohodné, ale nechci se rozepisovat, abych odradila čtenáře. Četlo se to vcelku dobře, konec naznačuje další pokračování.

29.10.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hezké čtení, ale těch postav!!! Četla jsem jako e-knihu, takže jsem byla přinucená si psát na papír kdo s kým, jak, proč, protože jinak bych se musela pořád vracet zpět a to je na čtečce horší než na tištěné knize.

19.09.2017 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Četla jsem hned po "Ta přede mnou", která mě tolik neoslovila. "Sucho" se mně líbilo daleko více.

19.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Četlo se to dobře, ale na základě komentářů jsem čekala více. Zase takový zázrak to nebyl.

19.09.2017 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

To tedy byla síla, některé pasáže jsem už musela přeskakovat, tak silný žaludek zase nemám. Jinak jako vždy od tohoto spisovatele výborné, žádná kniha zatím nezklamala.

12.09.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Celá trilogie skvělá (maličko horší 2. díl). Věčná škoda, že už autor nemůže nic napsat.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Výborná kniha, sympatická hlavní hrdinka, děj se spádem, takže paráda.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další výborná kniha od této spisovatelky. Teď už jen čekám, až vyjde Němá modlitba jako e-kniha, abych ji hned mohla "nacpat" do čtečky.

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jako všechny ostatní knihy od tohoto autora-výborné.

03.07.2017 5 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Čtu hodně, děj mnoha knih brzy zapomenu, ale na tuto knížku se opravdu zapomenout nedá.

24.10.2016