berila berila komentáře u knih

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Linda prostě nikdy nezklame.

20.02.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak se zase vymykám. On sám název vypovídá vcelku jasně - z tak malého prostoru, ve kterém se příběh odehrává, se uniknout ani nedá a dějově se tam toho tolik nedá nacpat. Špatné to určitě nebylo, ale žádný zázrak také ne.

20.02.2019 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Detektivky od této autorky mám přečtené všechny a zatím absolutní spokojenost.

14.12.2018 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Tak zaplaťpánbůh, kvalita se po "Hrobu v horách" zase zvedla. Vypadá to, že Sebastian (zatlačen do kouta) začal trochu přicházet k rozumu, ale uvidím v dalším díle.

14.12.2018 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Tohle byla zatím nejslabší kniha z celé série. A ten Sebastian - nemám slov, ten mi tedy leze silně na nervy.

14.12.2018 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak nevím, všude okolo samá chvála, ale mně v podstatě nevadilo knížku klidně odložit. To se mi často nestává. Napsané dobře, ale pro mě nic výjimečného, takový slušný průměr. Určitě znám mnohem více lepších thrillerů.

14.12.2018 3 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Pro mě první kniha od autora a naprostá spokojenost.

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Slušná oddychovka.

20.11.2018 3 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Výborná detektivka, Masterton umí psát a zaujmout. Jak už tu napsal někdo přede mnou, chvílemi jsem měla chuť sympatizovat s pachateli i přes velkou brutalitu prováděnou na obětech. Ale ten závěr - to bylo dost hodně přehnané. Přesto dávám 5.

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tim Weaver patří k mým oblíbencům. Je to už má pátá přečtená knížka a vždy spokojenost. Prostě když někdo umí, tak umí.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Za mě nejslabší kniha z celé série. V první třetině se dozvím jméno pachatele a to už mě moc nebaví číst dále. Na konci motiv pachatele nevysvětlen, zatýkání pachatele ze strany policie naivní, ještě že to pachatel vyřešil za ně. Přesto si však ráda přečtu další knihu autora, protože ostatní se mi líbily.

13.11.2018 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Dočteno, pro mě je to asi nejsmutnější příběh ze čtyř dosud přečtených knih od autorky. Když hodnotím všechny přečtené, tak pro mě je zatím nejlepší "Tajemství letního odpoledne".

04.11.2018 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Dočteno, kniha se četla dobře, měla spád a děj. Na konci jsem čekala řádné vysvětlení a ono ouha. To nejdůležitější jsem nenašla, konec samotný mně nevadil, ale ostatní ano. Znovu jsem se vrátila na některé důležité pasáže, ale vysvětlení jsem nenašla.
Pozor spoiler!!!!
Nevím, zda jsem něco nepřehlédla, ale neví někdo, kde najdu odpověď na:
1) odkud Kasandra vzala všechny informace ze soukromého života Ewy a Damiana. Na kafíčko s Ewou nechodila, ani si nepsaly a přesto znala co jí zajímá, kam spolu s Damianem chodili, jaké měli společné zájmy. Na internetu se dá lecos zjistit, ale tohle si myslím nemohla nikde vyčíst. Přesto ho posílala na místa, která znal jen on a Ewa. A přesně na tom je založený celý příběh. Možná jsem opravdu špatně četla a něco jsem přehlédla. Pokud ovšem ne, pak byl celý příběh jen slátaninou nesmyslů. Dost by mě to mrzelo, protože se knížka četla opravdu dobře. Proto zatím knihu ani nehodnotím.

19.10.2018

Noc Noc Bernard Minier

Určitě dobrá kniha, ale už mě docela přestává bavit honění se za neustále stejným pachatelem. A znovu konec vyzněl "tak zase příště budeme pokračovat" a nevím, zda budu mít ještě náladu si to přečíst.

17.10.2018 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak nevím, vidím tady většinou samou chválu, ale mně se kniha moc nelíbila. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Když to srovnám s knihami od Aleny Mornštajnové, která také píše knihy ze života, tak Veselí byla dost velká slabota. Bohužel.

05.10.2018 2 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Přidávám se k některým čtenářům, druhý díl za mě určitě lepší než první, ale ten konec - naprosto souhlasím s invocation11. Prostě konec jedno velké zklamání - rychle odbité, nikterak pořádně vysvětlené okolnosti vražd. Ale i přesto si ráda přečtu i poslední díl.

16.06.2018 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Tak nevím, mně se Volavka líbila podstatně více, tady to bylo do 1/3 celkem o ničem, pak se to zlepšilo, konec dobrý. Ale každému se líbí něco jiného, jinak autorka je výborná.

24.05.2018 4 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Tak tohle bylo opravdu dobré čtení, napětí až do konce, naprostá spokojenost.

15.05.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Bohužel, musím říci, že jsem trochu zklamaná. Už téměř od začátku se dalo očekávat, kam vše bude směřovat. Pro mě tam bylo příliš mnoho odborných názvů a to opravdu nemusím. V průběhu čtení opravdu nemám čas studovat jednotlivé výrazy. Brown píše určitě dobře, přečetla jsem všechny knihy, ale tady jsem čekala více.

07.05.2018 3 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Opravdu zvláštní kniha, četla se dobře, ale vůbec na mě nepůsobila příjemně. Měla jsem z ní takový stísněný pocit a při čtení mi nebylo dobře "po těle". Další takovou bych vzápětí po této již "nedala".

06.04.2018 3 z 5