Co když žádné zítra nebude?

Co když žádné zítra nebude? https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495505/bmid_co-kdyz-zadne-zitra-nebude-hvr-495505.jpg 4 189 56

Slíbily si, že jejich přátelství přetrvá až do smrti. Nečekaly, že se to stane tak brzy, navíc že je ještě předtím rozdělí sám život. Štěpánčinou realitou, kterou se ze všech sil snaží mít pod kontrolou, tak otřese nejen zpráva o tom, že jednu ze svých nejbližších osob už nikdy nespatří, ale také nečekané dědictví. K jeho přijetí však vede jeden nepřekonatelný krok: odpuštění. Lze zapomenout na zradu, která jí rozklížila rodinu? A co když problémy s manželem i dětmi mají ve skutečnosti kořeny jinde a Zu se na poslední chvíli pokusí svou chybu napravit?... celý text

Vendyorit
23.04.2024 4 z 5

Čtivá kniha s bohužel kýčovitým koncem, avšak za účelem relaxace je určitě vhodným čtením. :)

lalela
18.03.2024 2 z 5

Za mě asi dosud nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla, opět polička To číst už nebudu.

Barbara182
09.03.2024 4 z 5

Další autorčina velice povedená kniha, zpočátku sice malinko depresivní s onou neutěšenou domácí situací hlavní hrdinky, ale jakmile jsem se začetla, chtěla jsem vědět, jak to vlastně všechno bylo a jak to dopadne (i když spousta věcí byla nasnadě a nijak nepřekvapila). Moc pěkně napsáno, přeskakováním mezi vzpomínkami, kdy sledujeme nerozlučné kamarádky Štěpánku a Zu od jejich prvního setkání na základní škole, a současností autorka šikovně udržovala napětí a pozornost, že se mi nechtělo knihu odkládat :-)

J&B
06.03.2024 3 z 5

První kniha od autorky. Oddychové čtení. Psáno jednoduchým, lehkým způsobem. Místy zmatené, občas nebylo jasné mezi kým probíhá rozhovor. Kniha je pro nenáročné čtenáře, neurazí, ale ani nenadchne.

Krlu
23.02.2024 4 z 5

Moc příjemné čtení pro ženy o ženách. Jak spolu dvě nejlepší kamarádky vyrůstají a jak jim to funguje i v dospělosti. Každá žije jinak a jedna obdivuje, možná i závidí život té druhé. Až do samotného konce mě knížka bavila. Konec byl pohádkový, až moc "dokonalý". Určitě si přečtu od autorky i další knížky.

4xbabča
22.02.2024 5 z 5

Krásně napsaný příběh dvou nerozlučných kamarádek, který nabádá zamyslet se co je v životě důležité. Je to první kniha od autorky Dagmar Čechové a určitě není poslední.

hzd
18.02.2024 5 z 5

Opět moc hezky napsaná knížka. Děkuji paní Dagmar za krásné příběhy ze života, které pro nás píše a těším se na další.

Januli
04.01.2024 4 z 5

Oddychovka ze života. Dost jsem u knihy přemýšlela. Fakt mě bavila, střídání dějů je za mě plus, happy end na konci mě nevadil. A vlastně mě kniha i dojala.

bakamova
22.11.2023 5 z 5

Doporučuju. Hezký příběh ze života, poučný. Moc se mi líbí styl psaní autorky.

Ishir
31.10.2023 5 z 5

To bylo napínavé, oddechové a ze života. Kniha se bezvadně čte. Už se těším na další autorčiny knihy.

ArwenAragorn
18.10.2023 5 z 5

81%

Od autorky moje třetí knížka. Líbí se mi, že se neopakuje v námětech. Čtivá, lehce emotivní, s téměř pohádkovým koncem. O věrném přátelství dvou kamarádek, Štěpánky a Zu. A o lásce.
Tuto odpočinkovou četbu doporučuji.

lucakuca
16.09.2023 5 z 5

Román pro ženy o ženách. Co něco dokázaly, co nic nedokázaly, a při tom všem doufají v lepší zítřky. Tahle kniha se vám, paní Digmo, vážně povedla.
Čtivé, dojemné a název knihy...
Jak pravdivé.
Co když žádné zítra nebude? Mám podobnou filozofii:
"A kdy, když ne teď?"

Ivana11
06.09.2023 5 z 5

Od autorky moje druhá knížka, byla stejně skvělá. Přečteno "jedním dechem".

Alena1957
16.07.2023 5 z 5

Od autorky jsem četla spoustu knížek, i tato se mi líbila, taková dovolenková, odpočinková četba. Těším se na další knihu.

berila
15.07.2023 5 z 5

Na základě recenzí zde na databázi jsem zase jednou sáhla po jiném tématu, než jsou mé oblíbené thrillery. A musím říci, že to byla dobrá volba a nezůstanu jen u této knihy, už jsem si jich od pořídila od této autorky do své čtečky několik.

BlueberryMuffin
14.07.2023 4 z 5

Svým způsobem mi to připadá jako asi zatím nejdrsnější příběh autorky, ale většina z takových věcí se odehraje prohozením nějaké věty, co shrnuje minulost (a zpětně mění náhled na ni), takže z oddechové čtenosti to nic neubírá. :)

giraffe
15.06.2023 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, který se čte sám. A jeden postřeh od syna, který mi knihu na chvíli uloupil a z pozice puberťáka konstatoval, že puberťačka v knize je vystižená skvěle.

Rudyamon
04.06.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem ve své sbírce měl už delší dobu, než jsem se k ní dostal a určitě nelituji. Pokud bylo záměrem spisovatelky, aby čtenář v příběhu našel vlastní život, své dávno vytyčené a nikdy nesplněné sny a cíle, tak se jí ten záměr u mě povedl beze zbytku naplnit. Už dávno, pokud vůbec kdy, mě takhle kniha nerozhodila, v tom pozitivním duchu ovšem. Dnes už v každém případě vím, že zítra bude, že prostě musí být! A ta kniha mi to v mnoha ohledech dokázala. Jsem rád, že jsem tento svůj pocit čtenáře mohl paní Čechové sdělit i osobně. Opravdu smekám a děkuji za úžasný zážitek.

bafuskyBaf
03.04.2023 4 z 5

První knížka od autorky a mě se to líbilo. Mám ráda střídání minulost a současnost s postupným rozplétáním děje.
Možná ten konec byl trochu přeslazený, ale odpouštět se má, i když je to někdy těžké.

rumova_kulicka
17.03.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, odsejpala, zvládnout se dá za večer. Fajn bylo střídání časových linek, kdy se postupně příběh rozplétá. Konec ale byl až moc nereálný a přeslazený.