Co když žádné zítra nebude?

Co když žádné zítra nebude? https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495505/bmid_co-kdyz-zadne-zitra-nebude-hvr-495505.jpg 4 191 57

Slíbily si, že jejich přátelství přetrvá až do smrti. Nečekaly, že se to stane tak brzy, navíc že je ještě předtím rozdělí sám život. Štěpánčinou realitou, kterou se ze všech sil snaží mít pod kontrolou, tak otřese nejen zpráva o tom, že jednu ze svých nejbližších osob už nikdy nespatří, ale také nečekané dědictví. K jeho přijetí však vede jeden nepřekonatelný krok: odpuštění. Lze zapomenout na zradu, která jí rozklížila rodinu? A co když problémy s manželem i dětmi mají ve skutečnosti kořeny jinde a Zu se na poslední chvíli pokusí svou chybu napravit?... celý text

rumova_kulicka
17.03.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, odsejpala, zvládnout se dá za večer. Fajn bylo střídání časových linek, kdy se postupně příběh rozplétá. Konec ale byl až moc nereálný a přeslazený.

makyla
03.03.2023 5 z 5

Já jsem tak ráda, že jsem tuto autorku objevila. Opět další moc pěkně napsaná kniha o jednom kamarádství dvou holek/žen. Určitě doporučuji. :)

katlouc.ha
13.02.2023 5 z 5

Další kniha, kterou jsem si přečetla na základě doporučení. A žasnu, kolik má autorka už napsaných knih, zatím jsem ji neznala. Příběh jednoho smutného kamarádství se mi moc líbil, navíc oceňuji, že se odehrával v prostředí, které dobře znám, tak jsem si ta místa představovala a čtení mě bavilo o to víc.

Markéta948
04.02.2023 3 z 5

Pěkný čtivý příběh. Oddechovka. Ke konci už jsem kapotily přeskakovala. Bylo to na mě až moc "přeslazene".

AndreaCekanova
22.01.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, která se dobře čte a nutí čtenáře zamyslet se, jestli se štěstí neschovává u nich doma, zatímco jej hledá jinde. Někdy stačí změnit jen zaběhnutou rutinu.

knihovniceS
10.01.2023 5 z 5

Co když žádné zítra nebude?
Jé, to bylo něco, nemohla jsem „urvat“ od čtení. Kniha začíná smutně – dopisem z notářství. Zajímavý příběh o dvou kamarádkách od dětství. Jedna rozumná a rozvážná, druhá ztřeštěná a divoká s touhou být slavnou herečkou. Příběh o přátelství a „zradě“, proto se už nikdy neuvidí. A najednou po letech Štěpánka dostane zprávu o smrti Zu a o dědictví. Zu byla od mládí rozhodnutá, že umře mladá ... Štěpánka vzpomíná na historky z mládí a zrání. Kapitoly vzpomínek se prolínají se současností. Dojemná a napínavá byla část, kde spolu se Štěpánkou čteme (po kouskách) dopis od Zu, který dostala od notáře, když se rozhodla, že dědictví nepřijme. Opravdu se od knihy nedalo odtrhnout a já jen hltala stránku za stránkou do noci, abych se dočetla, jak to bude s dědictvím atd. . Opět zajímavý a čtivý příběh, který vřele doporučuji . Dávám 5 hvězd.

PištaPištík
03.01.2023 2 z 5

Zpočátku zajímavá a čtivá kniha, ale ten závěr mě nepříjemně zaskočil, připomíná telenovelu...

Annannas
01.01.2023 5 z 5

První setkání s autorkou a rozhodně nezůstane poslední. Velmi čtivě zpracovaný spletitý život kamarádek plný překvapení a životních překážek.

inkatenysek
02.12.2022 5 z 5

Příběh o dvou nerozlučných kamarádkách, typově rozdílných ženách, z nichž se každá vydá rozdílnou životní cestou a ačkoliv se spolu stále snaží udržovat kontakt, tak jim jeden večer změní život a ony se už nikdy neuvidí. Až po letech Štěpánka o Zu znovu uslyší. Jestli jsem měla Jednu z pěti přečtenou během nějakých třech dnů, tak tuto krásku jsem zhltla za den a půl. Opravdu se od ní nedalo odtrhnout a já jen hltala stránku za stránkou, tentokrát dokonce i při polední pauze v práci. Opět zajímavý a čtivý příběh se zajímavými postavami.

Aneleh
01.12.2022 5 z 5

Čtivý a zajímavý příběh o přátelství dvou žen. Jejich vztah je vylíčen od dospívání až do dospělosti. Ač jsou každá úplně odlišná, jejich kamarádství přetrvává a my na něm můžeme přemýšlet o tom, co má v životě tu pravou cenu, zda bohatství a úspěch nebo rodina a funkční láskyplný domov. Spisovatelka ve všech svých knihách otevírá témata, nad kterými se leckdy bojíme zamýšlet nebo se nechceme jimi zabývat, i když víme, že tu jsou a mohou se přihodit a jak potom se s nimi vyrovnat? Kniha se mi opět moc líbila, i když závěr byl tak ideální, že v reálném životě by to tak dopadnout nejspíš ani nemohlo.

pogmanka
05.11.2022 5 z 5

Tohle byla už moje čtvrtá knížka od autorky a znova a znova mi ukazuje, že od ní prostě chci číst další věci. Příběh ze života, který znovu otevírá důležité otázky a předstírá před nás další zajímavé osudy. Musím říct, že jsem si příběh užila, chvílemi bylo smutno, chvíli jsem byla dojatá a na konci šťastná, že všechno dopadlo tak jak dopadnout mělo. Autorka zde vykresluje dvě kamarádky, které jsou jako oheň a voda a právě proto se skvěle doplňují. Moc jsme si to užila, určitě si přečtu zase ráda další knihu autorky.

Buchtičkajani
28.10.2022 5 z 5

Čtivý příběh, konec sice trochu přeslazený, ale to nevadí. Přesto se mi knížka mic líbila a doporučuji.

Emma27
25.10.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila,ale trochu smutný príběh.

PetraL.689
15.10.2022 5 z 5

Příběh Štěpánky a Zu, dvou nerozlučných kamarádek, které se pod vlivem okolností přece jen nakonec rozloučit musí, je tak silný a plný emocí, že na něj člověk nepřestane myslet ještě dlouho po dočtení knížky. Díky střídání dvou časových rovin můžeme jejich přátelství sledovat od samého začátku až do konce, což mě opravdu bavilo. Další skvělý počin z pera výborné autorky. A já už se moc těším na všechny další.

99jana99
25.09.2022 5 z 5

Skvělá knížka, přečtena skoro jedním dechem. Asi potřebuju v této době takové pohádkové příběhy se šťastným koncem. Druhá kniha p. Čechové a zase super, těším se na další. Doporučuji

Barca_1988
14.09.2022 5 z 5

Za mě úplně nejlpeší knížka od autorky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Postavy jsou velmi autentické a příběh je velmi zajímavý, dojemný a plný emocí. Super jsou dvě časové roviny. Líbilo se mi přeskakovat do minulosti. Hlavní hrdinky jsou jako voda a ohěň. Je to zábava číst.

Marioneta.Peck
09.09.2022 5 z 5

Další pecka od mé oblíbené české autorky. Zu i Štěpánky mi bylo líto, oběma bych přála dobrý konec, i když jen jedné se to splnilo. Další krásný příběh ze života, který otevírá důležité otázky, jak už jsme u Digmy zvyklí. Tentokrát o tom, co komu závidět a co je víc, jestli rodina, láska a domov nebo bohatství, sláva a úspěch. Pro mě teď asi nejlepší z knížek D. Čechové. Už se těším na tu příští, čím nás zase překvapí.

Doubravka1975
08.09.2022 4 z 5

Čtivé. Krátké kapitoly se střídají - současnost a minulost, Zuzana mi byla nesympatická od začátku do konce. Konec naivně pohádkový.
Na další díla autorky se těším

DadaAndr
04.09.2022 5 z 5

Další skvělá knížka. Líbily se mně všechny. Už se těším na další.

veronika9761
31.08.2022 3 z 5

Po "Nemusis" jsem si poridila vsechny zbyvajici knizky autorky. Ctou se dobre, byt tak skvela jako ta prvni zatim nebyla zadna.