Bergerac16 Bergerac16 komentáře u knih

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Amanda Quick (p)

Znovu témata, kterými se autorka ráda zabývá, přičemž nepřinesla vůbec nic nového. Žádný nový motiv, zajímavá obměna, tenhle příběh je čiré řemeslo...

27.12.2023 2 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Ta potvora autorka :-) zachází se čtenářem tak, že mu tímto pokračováním znovu posunuje hranice vkusu i hard limity!:-) Původně nepřijatelné věci po přečtení tak nějak beru, účastníky nesoudím a možná i trochu obdivuju. Nemám ráda, když se mnou takto autor „manipuluje“.:-)

Payton pro mě byla v prvním díle kontroverzní postava, víc pochopení jsem pocítila, když říká Evie „Líbilo se ti to? Fakt? Strašně se mi ulevilo, myslela jsem si, že se mnou něco je v nepořádku, že jsem úchyl.“ Nedošlo mi, že je Payton uvnitř tak zranitelná.

První scéna mezi Payton a Dominikem patří mezi to nejlepší, co jsem v tomto žánru četla.

Je obrovská škoda, že celý příběh vypráví jen Payton, moc mi chybí Dominikovy pochody, on prochází naprosto turbulentní etapou svého života, on posouvá své hranice závratnou rychlostí, on je tou osobou, která mě mnohem víc zajímá. Paytonino překvapení vyvolané netušenou přítomností Akiry a Yuriko bylo šokem i pro čtenáře (valila jsem bulvy), ale jak to celé prožíval Dominik není moc zmíněno, a to mě mrzí.

22.12.2023 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

(SPOILER) Kniha napsaná tak, aby neustále balancovala na hraně – na hraně toho temného, co čtenáře zajímá, ale do života by si nikdy nevpustil; dále toho, co už je za hranou přijatelnosti; a v neposlední řadě u hrany toho, co díky vyprávění autorky čtenář pochopí a přijme jako přirozené. Tohle napětí je při čtení příjemné i nepříjemné, nezačala jsem příběh číst proto, aby mi někam posouval mé hranice vkusu, a ono se to stejně stalo. :-)

Ano, je to vážně čistě erotické čtení, opravdu z velké části o sexu. Postavy mají i ostych a svá traumata, ale autorka je příliš nerozepisuje. V tomto ohledu je poměr milostných motivů, profesionálního života postav a čirého sexu odpovídající žánru.
Kvituju, že to není čtení o milionářských samcích.

Přidávám po druhém přečtení: napodruhé jsem se nenechala tolik šokovat scénou z Loganových narozenin, takže bez původního zatížení tímto šokem musím říct, že se mi příběh líbil opravdu dost :-)

22.12.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Tento díl nedosahuje kvality druhého. Celý příběh je postavený na náhodách, jedna je vrstvená na druhou. A jsou to takové ty náhody jako vrata, které dobrý příběh nesmí nadužívat. Takže je celé vyprávění strašně nevěrohodné.
Autorka hodně tlačí na pilu, aby čtenáře pobavila - v případě scény s kachnami se jí to u mě dařilo, jiné jsou vyumělkované a neplatily na mě.

07.12.2023 2 z 5

Noc, moře a hvězdy Noc, moře a hvězdy Heather Graham (p)

(SPOILER) V prvních dvou třetinách jsem se výborně bavila, rychlé tempo, dobré dialogy, humor. Až do návratu do civilizace se to čte skvěle - důvod těch peripetií potom jsem nechápala, je to tak afektovaně natahované. V 80.letech by se snad nikdo nehroutil ze vztahu s chlapem žijícím v mnohaleté odluce, usilujícím o rozvod, přišlo mi, že autorka nějak nevylezla ze schématu svých středověkých románů. Zápletka s pašovaným zlatem se ukázala být laciná - po svědectví taxikáře by přeci pátrali hned první den výslechu - udělat z toho překvápko nakonec je blbina. Ohromná škoda, protože první třetiny se čtou moc dobře, já jsem se nadstandardně bavila.

24.11.2023 3 z 5

Princezna ohně Princezna ohně Shannon Drake (p)

(SPOILER) Jestli vám přišly hrdinky této autorky příliš umanuté, tak Fallon je vysloveně zaťatá, a to již od útlého dětství, kdy Alaricovi naplnila boty blátem. Jako by Fallon tušila, že letitý otcův normanský přítel bude pro její dospělý život osudový.
Osudy hrdinky jsou hodně bohaté, její dospívání končí bitvou, v níž padne její milovaný otec i bratři, stane se zajatkyní, darovanou prvnímu zájemci, téměř se stane vražedkyní, zradí ji vlastní tělo.

Celý její život se jí obrátí vzhůru nohama a nedivím se, že nechce přijít i o vlastní čest a ideály, proto jsou jí zbylí bratři a plánovaná zrada bližší než otec jejího budoucího dítěte. Fallon neumí během chvíle převlékat kabát a respektovat vládu vraha její rodiny. Nové pořádky z ní udělaly konkubínu, ona je ale princezna-bojovnice, která si raději ničí život, než by přijala ponižující úděl. Alaric bude mít co dělat, aby chránil její život, přivedl ji zpátky, odvezl z pranýře, zažehnal další nebezpečí. Což je myslím fér, proč by to těžké měl mít jen jeden z nich :-)
Rozumný poměr dobrodružství, historických reálií a romantických motivů.

05.08.2023 5 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Poctivě odvyprávěné s použitím spousty dobových reálií a s užitím dobových výrazů. Zatímco ve vikingské trilogii opovrhovaly hrdinky svými vikingskými manžely, tady je v roli nedůvěryhodné a neustále podezírané postavy Mellyora, kvůli vikingskému otci a své odbojné povaze.
Někdo tu trefně zmínil, že hrdinky této autorky zpravidla nikdy neví, kdy už přestat a začít se chovat rozumně :-). Mellyora bojovala jako tygřice, ale uměla přehodnotit svou aktuální situaci.

01.08.2023 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

(SPOILER) Začátek je spíš taková lehounce nevěrohodná pohádka o první lásce, ale brzy se rozběhne příběh dvou zralých lidí, a pokud máte rády lásku netypicky rozehranou, okořeněnou silnou nenávistí, tak tento příběh je právě takový.
McKenna se vrací po letech, aby se pomstil, a uzavřel tak bolavou vzpomínku na lásku svého dětství. Aline to z něj od první chvíle vycítí a kupodivu se jeho záměru nijak nebojí. Přišlo mi, že navrch má spíše ona, pevně svírajíc svá tajemství. McKennovy emoce a úmysly totiž prohlédla Aline i její hospodyně hned první den a McKenna v podstatě na rovinu sděluje, proč se vrátil. Přesto ho doslova odrovná, když se k prvnímu dotyku odhodlá Aline, nemá sám sebe pod kontrolou a občas se mu třesou ruce.
Začíná souboj vůlí, on bytostně přesvědčen o tom, že jí v jejích očích nebude on nikdy hoden, sžíraný sebenenávistí kvůli svému původu, a ona bytostně přesvědčená o tom, že by se mu zhnusila, kdyby znal pravdu o jejím tělesném handicapu. Její odmítnutí u řeky, kdy mu znovu tak příšerně a zbaběle lže, je už týráním, a příčilo se to i mně coby čtenáři.
Nejšťavnatější Kleypaska. Doporučuji ji číst v rozpoložení, kdy máte náladu na hotový emoční ohňostroj.

25.07.2023 5 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

(SPOILER) Harry je citově plochý a svérázný podnikatel, vyrůstal sám, netvoří si žádné citové vazby a neváhá intrikovat. Nelže, nic nepřikrášluje, mluví s Poppy zcela otevřeně, necítí ale žádnou vinu za to, co zinscenoval, aby snoubenku získal. Pro Poppy se rozhodne jako pro krásnou relikvii, z níž se chce těšit. Roztomile nepochybuje o tom, jestli na to měl právo.
A tak vznikne manželství dvou velmi rozdílných povah, které nemají naprosto nic společného a tráví spolu jen minimum času. Ona je zvyklá na společnost početné milující rodiny, on je absolutní solitér, který k nikomu nikdy neměl hlubší vztah. Poměrně klasická variace sňatku z rozumu, ale velice dobře napsaná.

25.07.2023 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Čtyři předchozí díly byly všechny o něčem, tento jakoby k sérii ani nepatřil. Přibylo spousty popisů navštívených míst a prostředí, spousta prázdného plkání. To byla taková nuda. Než se na scéně objevuje Becky, doslova jsem se nutila pokračovat ve čtení, v naději, že se nějak rozběhne.
Jensena jsem při nejlepší vůli nedokázala pochopit, bože, to byl hňup.

21.07.2023 2 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

(SPOILER) Díky, díky, za tu originální odlišnost od předchozích dílů. Zatímco u Božského bastarda bych občas vážně ráda věděla, co se těm dvěma živočichům honilo hlavou :-) , tady je tomu věnována opravdu pozornost. Celý díl je hodně pocitový, raději s tím počítejte; a navíc osvětlování různých emocí a jejich příčin je z velké části na straně muže, který má problémy s komunikací, je zdrženlivý a nezkušený.

Tenhle hrdina spotřeboval spoustu mé čtenářské trpělivosti. I Ruby si s velkorysostí hodně sáhla do svých rezerv, byla báječná a chápající, na některé splněné touhy si prostě umí počkat. Věděla, že si jeho reakce nemůže brát osobně, takhle by se choval s jakoukoli partnerkou. Ruby není hrdinka, která se afektovaně urazí, zavříská a odejde středem, oceňuje, že je k ní Niall naprosto upřímný, že se učí být naprosto otevřený.

A Ruby je prostě "o pár světelných let napřed", už dlouho ho miluje, on ji vzal na vědomí teprve nedávno, navíc ve stavu, kdy vlastně není připravený na nový vztah. Takže to logicky směřuje k tomu, že jí míň nebo víc (ač neúmyslně) ublíží....

19.07.2023 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

(SPOILER) Uff, dalo mi práci skousnout, s jakou lehkostí a nenuceností se Ziggy baví hlavně o panenské bláně, análním sexu, případné samofelaci a pornu, ale na druhou stranu jsem se nakonec musela smát.
Fakt Ziggy podezírám, že jí nešlo ani tak o lekci randících technik, ale o to, aby si Willa pečlivě zmapovala. Klábosit s ním o tom, co se mu na ženských líbí/nelíbí je vynikající strategie, jak upoutat pozornost svého dlouholetého dívčího idolu. Will pochopitelně nechce svou talentovanou žačku, jejíž talent vybrousil k dokonalosti, pustit jen tak do oběhu mezi chlapy.
Další vývoj je potom stejný jako u ostatních knih v této sérii: už nějakou dobu spolu vlastně mají regulérní vztah, oba jsou z toho rozklepaní, čekají, co udělá a navrhne ten druhý, protože se pohybují na tenkém ledě. Třetí variace na téma: "Milovat chlapa s promiskuitní minulostí je masochismus pro ty nejstatečnější holky".

05.07.2023 4 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

V rámci daného žánru, kde sex je hlavní přísadou, je tohle velmi dobré. Sára je poznamenaná předchozím vztahem s nevěrným partnerem, který ji využíval. Bolí ji, že internetu navždy bude sbírka fotografií s jejím snoubencem, na kterých se ona šťastně a zamilovaně usmívá, a přitom to celé byla jedna velká lež.
Sára má ohromné štěstí, že pro svou cestu za novou Sárou a novým intimním životem najde skvělého průvodce. Je to sice chlap s mediálním obrazem děvkaře, ale hrdinka stanoví v jejich vztahu jasné hranice, aby jí nemohl ublížit. Pořádají společně výlety za hranice všední sexuality a pojem důvěra ve vztahu postupně získává zcela nový rozměr.
Sára a Max jsou zcela jiná dvojice než Chloe a Ben, je mezi nimi úplně jiná energie. Oceňuju, že autorka první díl nevykrádá a použila zcela nové kulisy i charaktery.

04.07.2023 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Je mi líto, ale to na mne příliš nefungovalo. Během druhého dílu série jsem byla okouzlená 38letou hrdinkou, zralou, vtipnou, velmi sympatickou. Emily mi nějak neseděla: vztah se svým šéfem okamžitě rozkecá mezi kolegy, první den v jeho bytě se mu chystá zatrhnout chlast, hrabe se mu v zásuvce...
Celý příběh je bez překvapení, bez jakéhokoli originality, detektivní zápletka se zlodějem článků i její vyřešení mi přišlo jako pro děti.

03.07.2023 2 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Ze začátku jsem si nemohla odpustit podezření, že se autorka snaží tlačit na pilu a řemeslně psát to, co platí na její obvyklou cílovou skupinu. Říkala jsem si, že autorce na ten lep prostě nesednu, navíc když sem tam použije nějaké románové klišé jako třeba že francouzsky mluvící muž je děsně sexy nebo zmínky o Nadsamci, které mi vždy vadí.
Potom jsem to vzdala, jelikož mě oba dva neskutečně bavili! Miluju, když během čtení vybuchnu smíchy a tady to bylo každou chvíli! Asi jo, autorka kapku používá osvědčené řemeslo, ale má to šťávu, funguje to! Ještě jsem nikdy nečetla tak přirozené postelové rozmluvy okořeněné tak úžasným humorem dvou naprosto zdravě sebevědomých lidí! Jejich vzájemné sbližování má svůj postupný vývoj a provázejí ho potíže, které jsou velmi lidské. Podíl erotiky, vtipných dialogů, romantiky, rodičovských a partnerských problémů v neskutečné výtečně podařeném poměru!!! :-)

03.07.2023 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

(SPOILER) Mně taky obvykle vadí výrazy jako "debile" a "chováš se jako kráva", ale tady jsou použitelné, protože oba dva hrdinové jedou totálně po hraně a naprosto nad sebou ztrácejí kontrolu. Pro oba je takové rozpoložení v práci nepřijatelné, jsou oba cílevědomí workoholici. Ani jeden z nich není zvyklý totálně ztrácet sebeovládání, což se jim vzájemně děje často, a to jejich animozitu násobí.
On si při své nebetyčné aroganci neumí představit, že by podpatky začala nosit z jiných důvodů, než aby ho dráždila. Ona si zřejmě nikdy nepřipustila, že jí sice její outfit přináší potřebnou sebedůvěru, ale podvědomě se takto obléká/obouvá i kvůli němu.
Vážně jsem si neuměla představit, jak s takhle rozdanými kartami chtějí někam pokročit. Oba ze sebe vytáhli ty nejhorší stránky svých osobností, ona je afektovaná a vzteklá, on brutálně arogantní.
Naprosto neodpustitelná je vzpomínka v páté kapitole, jak mu ona první den vylila do klína kávu a zmateně ji otírala ručníkem, aniž by si uvědomovala, jakou?? Partii?? Vysušuje???. To jako vážně, paní autorko? Takhle blbou momentku jste pro hrdinku vykreslovat nemusela.
Chloe je těžké nacítit, ona je totiž nadzemská superhrdinka bez bázně a hany. Ukájecí scéna z kanceláře a vzrušování pod stolem u jeho rodičů už je vysloveně scifi, ale těžko můžu autorce vyčíst, že dostala hrdinku za určité moje osobní limity. Možná po devíti měsících vzteku, vzájemné zášti a trýznění se lze do takového rozpoložení dostat. Tohle není příběh o tom, jak to mezi dvěma lidmi chodí; odehrává se to na hraně (i lehce za hranou).
Od San Diega otřásá Chloe už konečně hysterie i panika, už necítí tu nadzemskou supersílu, nad kterou jsem předtím tolik žasla.
Rozchod mi přišel celkově uměle nahoněný, tihle dva by se několikrát krutě poštěkali, ale že by Chloe ukončila stáž, to je prapodivný zkrat. Navíc se jí Bennet už v letadle omluvil a částečně vysvětlil, o co před hotelem šlo. Opravdu se v jejich vztahu jednalo o potíže růstu, jak to nazval Ben. Bylo mi vlastně líto, že z chladnokrevné ctižádostivé hrdinky najednou autorka udělala hysterku a jejich závěrečnou konfrontaci o dva měsíce protáhla.

28.06.2023 4 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

(SPOILER) Vylezla z hradního příkopu a přesto voněla po růžích a levanduli :-). Oba mají dvojí identitu, a ačkoli on střídá angličtinu a francouzštinu a znají se i intimně, ona nepozná jeho hlas. :-) a je zmatená, jestli čeká dítě s "ním" nebo s "ním". Tak tohle se fakt nedalo.

13.06.2023 1 z 5

Peklo a ráj Peklo a ráj Shannon Drake (p)

Krásně vystavěná, propracovaná a originální zápletka. Je až legrační, jak si Elisa k manželství s nenáviděným Bryanem dopomohla sama svou touhou po pomstě. Poprvé nedomyslela důsledky, když se vydávala za milenku Jindřicha II., podruhé když intrikovala proti sňatku Bryana s Gwyneth - v obou případech zkomplikovala situaci hlavně sobě.

12.06.2023 4 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

(SPOILER) První polovina knihy má ohromné tempo, Rhiannona svůj boj proti vdavkám vedla skutečně na ostří nože, téměř sebezničujícím způsobem. Akorát svůj vztek směřuje vůči Erikovi, který manželku vůbec nechtěl, místo zášti ke králi Alfrédovi, který ji skutečně zradil. Jednoho dne měla coby bohatá dědička svůj život ve vlastních rukou, spravovala své panství a král souhlasil se zasnoubením s mužem, kterého milovala; a následující den bylo vše jinak.
Dál už se na něj zlobila částečně ze setrvačnosti :-) , částečně protože byl občas fakt vůl :-) (např. jeho odnášení Rhiannony do postele během večeře, aby demonstroval svému dvoru, že ji má v hrsti) a částečně proto, že si ho nedokázala fyzicky ošklivit, což jí přišlo taky jako zrada :-).

Jinak ale příběh obou hrdinů hezky graduje, a rozumnější z těch dvou je postupně spíše Rhiannona. Ke konci vyprávění trochu ztrácí na atraktivitě to napětí, kdo je od začátku zrádcem u Alfrédova dvora, je takové nepropracované, nestává se mi, aby mi to bylo čtenářsky jedno. Nicméně prvních 14 kapitol knížky je perfektních, to byla radost číst.
A světe div se, první obálka starší romance vydané v ČR, která mi přišla vkusná a sexy :-).

11.06.2023 4 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Moc hezké. Peripetie kolem Erinina prvního setkání s Olafem, kdy se střídá situace zajatec-věznitel, podle toho, kdo z nich má momentálně navrch, mě upřímně bavila. Příběh obsahoval několik zcela nových motivů, se kterými jsem se u autorky zatím nesetkala, takže mě to hodně zaujalo.

09.06.2023 5 z 5