Princezna ohně

Princezna ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9539/bmid_princezna-ohne-h8F-9539.jpg 4 207 31

Fire série

Setkali se na bitevním poli. Alaric byl normanský rytíř, který přísahal věrnost Vilému řečenému Bastardovi, zatímco Fallon byla anglosaskou princeznou, jež by pro záchranu své vlasti před nepřátelskými Normany udělala cokoliv. Stáli na opačných stranách nepřátelského tábora, a přesto je k sobě přitahovalo něco silného. Po bitvě Fallon upadá do zajetí a stává se vězněm nenáviděného Alarika. Od tohoto okamžiku začíná mezi hrdou, krásnou Fallon a statečným Alarikem neúnavný zápas. Ona se stále snaží uprchnout, on nesmí - a ani nechce - nechat svou válečnou kořist utéct. Zároveň však mezi nimi propuká nezkrotná vášeň, která postupně přerůstá v lásku. Přesto zůstávají nepřáteli.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Princess of Fire , 1989

Bergerac16
05.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Jestli vám přišly hrdinky této autorky příliš umanuté, tak Fallon je vysloveně zaťatá, a to již od útlého dětství, kdy Alaricovi naplnila boty blátem. Jako by Fallon tušila, že letitý otcův normanský přítel bude pro její dospělý život osudový.
Osudy hrdinky jsou hodně bohaté, její dospívání končí bitvou, v níž padne její milovaný otec i bratři, stane se zajatkyní, darovanou prvnímu zájemci, téměř se stane vražedkyní, zradí ji vlastní tělo.

Celý její život se jí obrátí vzhůru nohama a nedivím se, že nechce přijít i o vlastní čest a ideály, proto jsou jí zbylí bratři a plánovaná zrada bližší než otec jejího budoucího dítěte. Fallon neumí během chvíle převlékat kabát a respektovat vládu vraha její rodiny. Nové pořádky z ní udělaly konkubínu, ona je ale princezna-bojovnice, která si raději ničí život, než by přijala ponižující úděl. Alaric bude mít co dělat, aby chránil její život, přivedl ji zpátky, odvezl z pranýře, zažehnal další nebezpečí. Což je myslím fér, proč by to těžké měl mít jen jeden z nich :-)
Rozumný poměr dobrodružství, historických reálií a romantických motivů.

Nofar197
01.03.2023 odpad!

Když jsem si tuto knihu kdysi vybírala, domnívala jsem se podle anotace, že se jedná o kvalitní historický román. Bohužel šlo o lacinou romanci na pozadí historických kulis. Co me docela pobavilo, byl svatební obřad ve chvíli, kdy hlavní hrdinka byla již ve finále třetí doby porodní. Jinak definitivně palec dolů.

Ivusak7
09.01.2022 5 z 5

Jsem prostě nadšená:), knížka se mi moc líbala. Rozdělení do 3 částí zajímavý nápad a úplně mě to vtáhlo. Líbilo se mi, jak se oba hrdinové postupně poznávali a jak mezi nimi vznikal vztah o kterém ani jeden nevěděl. Knížku jsem hltala. Jediné čeho mi v knížce přišli moc, bylo až moc války. Krásný příběh

avalonek
13.11.2021 5 z 5

Na začátku jsem se teda musela trošku nutit do čtení,ale pak už to šlo úplně samo.A teď je mi líto,že jsem toto dílo dočetla a opouštím hlavní postavy,které jsem si tak zamilovala ..

preny
23.08.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Po delší době jsem se k ní opět vrátila a musím říct, že mě mrzí že jsem jí tak rychle zhltla. Fallon jsem měla moc ráda, tvrdohlavá, vášnivá, hrdá a bojovná hrdinka, žádná domácí puťka, co čeká, co se stane. Alarik skvělý rytíř, o kterém sní snad každá žena. Ta chemie mezi nimi mě opravdu bavila, autorka ví, jak upoutat. A trocha historie mi nevadila.

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Krásné čtení ❤️❤️❤️

Ludmila02
02.06.2020 5 z 5

Nemá chybu.

petraj30
02.04.2020 5 z 5

Krásný příběh, ale poměrně krutý. Bylo tam celkem dost bojování - mezi Normany i Sasy, ale i mezi hlavními hrdiny - tam snad panovaly boje od počátku věků:-)
Fallon byla na můj vkus až moc hrdá a neústupná, možná i trochu rozmazlená, ale přišlo mi to někdy až moc hrané a přehnané
Alaric byl taky v některých chvílích hodně tvrdý, proto to mezi nimi krásně skřípalo.
Byl to v celku dlouhý příběh, možná těch bojů bylo hodně, ale četlo se to vyloženě samo. Jen mi připadalo, jako bych ten příběh už četla - řekla bych že autorka spojila dva své příběhy a vznikl tento s Vilémem Dobyvatelem. Moc se mi to líbilo, tak jsem zvědavá na druhý díl

Nikusscha
06.01.2020 5 z 5

Příběh se mi líbil. I to, že Fallon byla velmi hrdá a bojovala jak se říká do poslední chvíle. Děj poměrně rychle ubíhal, více méně jsou autorčiny knížky jako přes kopírák..jen jiné postavy a trošku jiný děj. Jinak je to hodně podobné - vzdor-vzdor-zrada - zamilovaná zápletka-dítě-happy end :-)

renefer
09.11.2019 3 z 5

Tahle spisovatelka mě kdysi dávno přivedla k žánru, kterým jsem dlouho opovrhovala - k romantice. Ale přece jen jsem už zase o něco dál, proto pouze tři hvězdičky.

zimolka
26.09.2019 4 z 5

Opět krásný romantický příběh,akorát podle mě mohla Fallon o trochu méně bojovat s Alarikem,bylo toho už až moc,proto ubírám jednu *.

bozinovakova
01.07.2018 5 z 5

Je mi 56 let a jsem velmi sváteční čtenář (1 kniha za 10 let). Dostala se mi do rukou prostřednictvím putovní knihovny kniha "Princezna ohně", abych knihu přečetla celou, musí mně opravdu velmi zaujmout a to, tato kniha dokázala. Také jsem učinila změnu ve svém životě a slíbila si, že si dokoupím postupně všechny knihy od Shannon Drake a stane se ze mně vášnivá čtenářka této skvělé spisovatelky.

vivalamuff
08.06.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od S. Drake. Četla jsem ji poprvé před 16 lety a pamatuji si na ni dodnes. Občas se k ní vracím, hlavně když mě chytne nostalgie :-)

miruska1
25.01.2018 3 z 5

Autorka ma určite lepšie knihy. Poslednych par kapitol bolo fakt zaujimavych. Zvyšok knihy chviľami zaujal chviľami som sa musela nutiť čitať ďalej.

HPmagor
18.10.2017

Drake prostě nezklame, kniha je poutavá, zábavná a no přesně takové oddechové čtení jak má být :-)

účetní
19.03.2017 5 z 5

Krásná kniha zasazená do skutečných dějin, se skutečnými historickými postavami a událostmi, vzbuzující plno emocí. Nádherný příběh plný vášně, erotiky, krásné lásky, ale i nenávisti, bojů a bolesti. Musím opět zopakovat, že SD tyto středověké romance a rytíře prostě umí. Líbil se mi Harold, jeho přátelství s Alarikem a jejich vzájemná úcta. Líbila se mi Fallon, bylo pro ni těžké smířit se se smrtí otce a událostmi následujícími, přála jsem si, aby už přestala vzdorovat, ale zároveň nebylo těžké ji pochopit a cítit, co prožívá. No a Alaric, tak ten se autorce opravdu povedl, statečný, čestný a oddaný rytíř, rozvážný, moudrý a milosrdný muž, na takového se opravdu nezapomíná.

kackajh
09.02.2017 5 z 5

První moje setkání s historickou romancí, které jsem naprosto propadla, knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Ze všech knih co jsem zatím přečetla jsem si sedla na zadek tak z pěti hrdinů, ale Alaric byl první a na toho se nezapomíná :o)

martiline
29.11.2016 5 z 5

Sice je tomu už skoro šestnáct let, co jsem tento román četla, ale dodnes si na příběh pamatuji. Moc se mi líbil. :-)

macina32
30.09.2016 5 z 5

Prostě jedním dechem úžasný,krásný příběh :)) Doba byla drsná,ale tak to dřív prostě bylo.

moudivlacek
06.08.2016 4 z 5

Moc hezký příběh ze staré Anglie, kdy bojovala s Normany. Velice reálné vylíčení bojů i postavení mužů a žen, kdy král i bohatí s chudými měli přesně předem dané své povinnosti a úkoly, prospěch rodiny či státu byl nad vším osobním.

historické romance

Shannon Drake (p)