Ďáblova milenka

Ďáblova milenka https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7383/bmid_dablova-milenka-7eY-7383.jpg 4 203 23

Brianna MacCardlová je tak krásná, že ji skotský inkvizitor prohlásí za ďáblovu dceru, a tím ji odsoudí ke kruté smrti v plamenech. Vyděšená dívka se vydává na útěk do Irska, kde by se mohla uchýlit k příbuzným. Náhoda ji ovšem zavede do ponuré přístavní krčmy a do náruče lorda Sloana Treveryana, muže tak přitažlivého, že lehce svede i nevinnou Briannu. Vezme ji na svou loď a vlastně jí tím zachrání život, ale Brianna má na něj přesto vztek. Jak by mu také mohla být vděčná? Zbavil ji počestnosti a prohlásil ji za svůj majetek. Marně se však Brianna snaží bojovat se svými pocity k bezohlednému lordovi, který jí ukázal všechny podoby lásky, a přesvědčit sebe samu, že vůči němu cítí jen odpor a zášť.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The Devil´s Mistress , 1986

evka44
16.08.2021 3 z 5

Budem úprimná, tato kniha nieje zla je celkom zaujímavá ale na môj vkus sa tam veľa veci veľmi naťahovalo. Úprimne preskočila som asi 50 strán. Najviac ma v tejto knihe rozčuľovala hlavna hrdinka, jej správanie a uvažovanie bolo ako fakt? Ale na druhej strane mala v sebe kniha niečo čo má prinútilo ju nenechať tak, stale tam bola ta iskra, ako sa to všetko skončí? Čo sa ešte stane? Nedajte na negatívne komentare ja osobne ju odporúčam hoci som tam niečo preskočila.

Lucka20
16.06.2021 2 z 5

Tato kniha mě osobně nějak nesedla. Jako styl psaní, vyprávění a děj je pěkný, záživný, ale tento příběh mi nějak nevyhovoval. Téma čarodějnic a že on byl ženatý, ona pak vdaná..úplně to nebyl můj šálek kávy, neoslovilo mě to.
Každopádně kvalita knihy je stále na vysoké úrovni.

Nikusscha
04.02.2020 3 z 5

Tato knížka mi prostě nějak nesedla. První půlka mě jaktakž bavila, ale od půlky knihy jsem se do ní musela vyloženě nutit. Bylo mi líto ji nedočíst a nedozvědět se jak to vlastně s hlavními hrdiny dopadlo.
Co se týče postav, tak mi hlavní hrdinka tentokrát vůbec nesedla, dle mého názoru to byla hysterka prvního stupně, ještě ke všemu agresivní.
Bohužel mi tato kniha nesedla a dávám tři hvězdy jen protože má jinak autorka dobré knížky. Jen tato se mi moc nelíbila.

zimolka
12.09.2019 5 z 5

Velice krásně napsaný příběh,ale bohužel hodně smutný,popisující hon na čarodějnice.Knihy od Drake mám moc ráda a tato stojí opravdu za přečtení.

kacenka6144
04.09.2019 3 z 5

Žádná velká oddychovka. Knížka poměrně sugestivně popisuje období honu na čarodějnice, chování inkvizice v té době a šíření strachu jak mezi obyčejnými lidmi, tak mezi šlechtou. A Brianna pořád neví, co chce. Naštěstí to nakonec zjistí a všechno může dobře dopadnout. :-)

Xena011
16.08.2019 5 z 5

Jedine slovo: NADHERA.
Jak spisovatelka umi psat, je snad neskutecne. Precetla jsem par pribehu od jinych spisovatelek tohoto zanru, ale ona nad nimi s prevahou vitezi ve sve schopnosti vyjadrit a popsat veci takovym zpusobem, ke kteremu se nikdo nepriblizi. Nadherne napsany strhujici pribeh, ktery mi hluboce otrasl s emocemi. Nejen, ze se porad neco zajimaveho delo, byly v pribehu prekvapive zavery a klicky. Nebylo to jako v castych knihach podobneho tematu v jedne lince se stastnym koncem. U tohoto pribehu jsem si trikrat poplakala a nechala upustit uzdu svym emocim. Miluji romanticke pribehy, a zde vim, ze skonci nade vsechny utrapy stastne. Ale presto pozadi obvinovani carodejnic nebylo moc prijemne, ale je to historie, a za to jsem spisovatelce vdecna, ze je milostna linka zalozena na pozadi opravdovych historickych uralosti. Spisovatelku nikdy neprestanu milovat, nikdy se ji ostatni kolegyne nepriblizi. Konce a epilogy, kde jsou hlavni hrdinove po nekolika letech nebo stari, nemam rada, protoze si najednou uvedomim, kolik let a casu zase uteklo a zivot skoro u konce, ale dulezitejsi je, ze si jej uzili po boku milovane osoby a ve stesti. A taky si vetsinou u takovych koncu nejvice poplacu. I zde tomu nebylo jinak. Ale to byl nejdokonalejsi konec, jaky autorka mohla napsat, protoze krasne odpovida na jeji pocatecni svoji prihodu na hrbitove v Salemu. Ja verim, ze se s carodejkou nebo jejim duchem opravdu mohla setkat. Prece jen nejen salem je opreden nadprirozenou ci primo magiskou silou. Pribeh ve me zanechal velkou stopu, za to jsem vzdy vdecna, abych si vazila lasky, casu a hlavne v tomto pripade zivota, at uz je jakykoli a cikoli. Abych premyslela nad dulezitejsimi vecmi, nez je obleceni a materialni hodnota, ale abych si vazila hodnot, ktere se nadaji vyvazit penezi. Dlouho na tento pribeh budu vzpominat a rada se k nemu nekdy vratim. Jak uz nekdo zminoval, je to jedna z nejlepsichc knih spisovatelky, ale kazdy pribeh je z jine doby, o jine historii, nelze to hodnotit vseobecne, ale ano, toto dilo patri mezi skupinku tech nejlepsich knih, co jsem od spisovatelky cetla, a da se rict, ze jsem precetla temer vsechny serie a samostatne knihy od spisovatelky, bohuzel casem jsem pozapominala jejich deje, tudiz uz nemuzu rict, ze by tato kniha byla nejlepsi, ale patri mezi ty nejlepsi, ktere ve me zanechaly stopu a premysleni nad casem a nematerialni hodnotou sveta. A proto tak rada ctu, protoze v kazdem pribehu, v kazde knize najdu neco, co v realite neexistuje nebo nas nepotka (at uz jsou to kouzla, krasna mluva, laska, nadpritozenost, nebo naopak negativa doby - upalovani, vrazdeni, valky). Kazdy pribeh ma neco do sebe a diky nemu muzeme prozit vice zivotu ☺️

Zajimalo by me, zda je mozne v dnesni dobe a v realite milovat a byt milovan stejne, jak je v pribehu. Existuje takova spriznena duse a je ji mozne najit? ???? Aspoň, že existují takovéto naivní příběhy, v nichž se můžeme sžít s hrdiny a takovou lásku prožít.

happy19
10.08.2019 5 z 5

Řadím mezi jednu nejlepších od Drake!Vybočuje z řady "přes kopírku"..velice příjemně překvapila..asi nejsem jediná,kdo ji dočetl v půl druhé v noci..Příběh mě uchvátil..několikrát jsem měla knedlík v krku..a slzy na krajíčku..hlavně strana 170..poslední odstavec..no páni...Láska si cestu najde..a pak se nebát natáhnout po štěstí:-*

petraj30
03.08.2019 3 z 5

Krásná, ale na můj vkus moc smutná kniha. Vím, že to k minulosti patří. Po druhé se k tomu vracet nechci - to bych si musela vzít na pomoc antidepresiva a plný kamion kapesníků

MonaLisa42
11.07.2019 3 z 5

Velice dojemná a smutná kniha.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a ukáplo mi i pár slziček. Tolik smrti a hádek jsem ještě v žádné knize neviděla. Tato kniha připomíná spíše historický román než milostný. Děj především popisoval danou dobu v Salemu a lov na čarodějnice. Mnoha postav je mi velice líto, ale hlavní hrdinka pro mě byla stále hysterická a neschopná, prostě jsem si ji nedokázala oblíbit.
Autorka mě stále překvapuje. Kniha opět nemá nic společného s předchozími díly série (kovbojové, piráti a teď i čarodějnice…). Kniha byla popisována jako příběh o jednom hrobu - nevím jestli se mi to tak líbilo. To, jak byla kniha napsaná, mě každopádně donutilo nad ní hodně přemýšlet. Děkuji!!!

janqa410
22.06.2019 4 z 5

Brianně jsem fandila od začátku. Sympatická, krásná tělem i duší, upřímná se srdcem na dlani a myšlenkou na jazyku. Vášnivá, empatická, občas trhlá. Svým způsobem úžasná žena, jenže i kdybych se přeorientovala, a do Brianny bych šla, naprosto mě uchvátil neohrožený Sloan. Krásné jméno a přesto že trochu hulvát a gentleman zároveň, jeho oči, svaly a typ povahy, si dokážu živě představit stále, i v již polovině další knihy. Prostě pár, který musel fungovat. Kniha se mi četla moc hezky, milé zpestření v horkých letních dnech, kdy jsem se od většinou běžných bojů na souši, nyní přemístila k hašteření na vodě. Kniha je čtivá, má spád i správně napětí, romantiku, zápletky i trošku trpkosti. Mohu doporučit ;)

účetní
19.03.2018 2 z 5

Tato kniha tedy nebyla žádná oddechovka, pozadí knihy opravdu až mrazivě připomíná, čeho všeho jsou lidé schopni a ukazuje ty nejhorší lidské vlastnosti. Ty dobré autorka vložila hlavně do postavy Roberta a taky Sloana. Bohužel, ale to hlavní, co mi knihu pokazilo, byla hlavní hrdinka, mimo posledních deseti stran se chovala jak zuřivá hysterka, úplně postrádající soudný rozum.

Evaho73
16.02.2017 5 z 5

Najkrajšia zo serie...

verca3686
14.02.2017 4 z 5

Příběh je skvělý, jednak nabízí pohled do děsivých čarodějnických procesů a jednak v něm nejde jen o okamžité vzplanutí, které skonči brzkou svatbou a dítětem, jak to bývá v jiných knihách od S. D. I když jsem tušila šťastný konec, nedokázala jsem knihu odložit, protože co kdyby...
Úplný konec mě zklamal. Sloan Treveryan byl na můj vkus až příliš panovačný a nechápu, jak mu po tom všem dokázala Brianna tak snadno odpustit. V té době sice ženy neznamenaly skoro nic, ale v romantické knize bych chtěla trochu víc pochopení. Samozřejmě se Brianna chová jako histerka, ale tentokrát s ní plně soucítím, protože ví, co chce, co potřebuje a nemá ty svoje výbuchy jen z nějakého rozmaru. Dávám čtyři hvězdičky za ten konec.

Aingeal
30.08.2016 5 z 5

Tato kniha mě zaujala hlavně kvůli svému stylu, který ji velmi odlišoval od jiných, víceméně "šablonovitých" děl této autorky. Bylo to krásné a dojemné počtení, ústřední téma honů na čarodějnice mu dodávalo zvláštní mrazivou atmosféru... Od druhé poloviny dál jsem jakožto správná citlivka :) bulela skoro na každé straně. Za sebe doporučuju jako kvalitní oddychovku, u které se nudit rozhodně nebudete!

Barbora H
23.10.2015 5 z 5

Kniha byla hezká, čtivá, napínavá... neříkám, že úplně nejlepší, neboť téma čarodějnic mě trošku vadilo, ale 5* si zaslouží, neboť jsem se na konci téměř bránila slzám, jak mě dojalo autorčino rozepsání o dorůstajících dětech hlavních hrdinů... hlavně třetí syn pojmenovaný po prvním manželovi, a že ho nejvíc táhne půda, kde žili po příjezdu do kolonií. Sice naivní blbůstka, ale velice čtivá a zajímavá...

VytíVlčice
07.04.2015 3 z 5

Zpracování knihy se mi velmi líbilo. Ve většině historických románů jsem se setkala spíš s bitvami a válkami, které zasáhnou do děje. Hon na čarodějnice byl příjemným zpestřením, avšak hlavní hrdinka zřejmě neznala v té době "dlouhé vlasy, žádný rozum". Vadila mi její prostoduchost. Ovšem hlavního hrdinu si budu ve snech vybavovat neustále.

havrmoni
04.11.2014 5 z 5

Hlavní hrdinka,byla opravdu chvilkama mimo,chápu,že hon na čarodějnice by nikomu na rozumu nepřidal,ale někdy to bylo už příliš. Jinak příběh byl pěkný a čtiví. Ty čarodějnické procesy museli být šílený a vlastně i lidi co je vedli.

miruska1
21.06.2013 5 z 5

Noo, ta ma teda dostala. Podľa obsahu sa zdala nič moc,ale bola fakt dobra. Zaujimava,veľmi zaujimava, od začiatku až do konca. Mala som problem ju odložiť. A tak sa stalo,že som zistila že je pol druhej rano a ja mam o šiestej vstávať. :-). Možem len doporučiť

Nibiru
17.05.2013 3 z 5

Už jsem četla od této autorky i lepší romantickou literaturu. Jednání hlavní hrdinky mi místy připadalo velmi slaboduché, jakoby neměla rozum dospělé ženy.

Katk
04.04.2013 5 z 5

Od této autorky jsem toho přečetla již spoustu a musím opravdu říct, že tato kniha patří k těm nejlepším. Alespoň co se mě týče. Ocenila jsem hlavně to, že autorka vybočuje dějem ze svého "pravidelného" tempa, kdy láska přijde po velké nenávisti, dítě, svatba. Je tu plno zajímavých obratů, životních překážek. A zařazení do děje, porovnání zemí, kde a jak se zacházelo s "čarodějnicemi"... no prostě mě oslovila a zcela jistě se k ní někdy vrátím. Mohu vřele doporučt!

romance historické romance

Shannon Drake (p)