Baruska.ska Baruska.ska komentáře u knih

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Moje oblibena severska serie. I tento dil se cetl lehce, mel zajimavou zapletku a dobre popsane postavy. Autora i serii doporucuji.

09.05.2024 4 z 5

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Skvele vymysleny a napsany psychothriller. Napinavy a ctivy.

09.05.2024 4 z 5

Sharko Sharko Franck Thilliez

Hezka serie francouzskeho autora. Trochu drsne, misty brutalni, trochu zvracene, ale velmi ctive a napinave.

09.05.2024 5 z 5

Mezi ďáblem a mořem Mezi ďáblem a mořem Maria Adolfsson

Dalsi objevena autorka, dalsi vyborna serie, S kazdou knihou serie bylo cteni lepsi.
Doporucuji.

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Dalsi skvely psychologicky thriller. Prestoze kniha pojednava o hruznych vecech, pribeh je uveritelny. Doporucuji.

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Moc hezky pribeh. Dojemne, smutne a neuveritelne cteni. Neslo odlozit, ani na knihu zapomenout.

07.05.2024 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Dalsi vyborny psychologicky thriller. Stridani vypravecu cinilo vypraveni pribehu napinavym a ctivym.
Autorka si s vami hraje hru na kocku a mys, a takto to v dobrem psychothrilleru ma byt.

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Parádní psychologický thriller. Logický, uvěřitelný, napínavý, čtivý a neodložitelný až do konce.

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Kniha se cetla celkem hezky, ale pribeh byl misty zbytecny rozvlekly. Sluselo by mu zkraceni na polovinu.
Takto je to za 3-4 hvezdy, za dobrou zapletku, pejska a bramboraky a hezkou cestinu.

04.05.2024 3 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knihu jsem dostala jako darek hned jak vysla. To kdyz moje okoli vi, co koupit, kdyz moji oblibene autorce vyjde kniha.
Hezka sbirka pohodovych povidek se cte prijemne a jen ukazuje vsestrannost a sebejisty rukopis autorky.
Moc doporucuji cist pomalu, po kouskach. A po docteni se pustit do dalsi autorciny knihy.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romanticky pribeh jako vysity, ale necekejte zadna klise.
Zapalte svicky, kapesniky k ruce a kdyz se ponoris do pribehu, vyplivne vas az na konci.
5-ti hvezdickova romantika. Doporucuji, a tez vsechny knihy autorky.

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Hezka jednohubka.
Utla knizka zacina serii detektivek inspirovanych Erbenovou Kytici a autorka na malem prostoru rozehrala nevesele tema. Zase jedna pekna, ceska detektivka.

04.05.2024 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Tato detektivka se mi libila. Byla jemna jako pohlazeni. Nebyl to zadny brutalni, drsny a super napinavy krimi pribeh, ale prijemne plynouci, z ceskeho prostredi. Duraz autorky byl na psychologii postav a popisy vzajrmnych vztahu, coz se dobre cetlo. Dej odsypal, prolog se hezky na zaver uzavrel s epilogem a pachatele jsem neuhodla.
Jsem mile prekvapena, ze autorka, povolanim lekarka, dokazala tak zkusene napsat peknou ceskou detektivku.
Vysoke hodnoceni je zaslouzene.

04.05.2024 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Au. Tak toto se hodne nepovedlo.
I na tuto knihu me nalakala reklama, ALE. V knize se dlouho nic nedelo. Postavy jen povrchne konverzovaly. Prvni strany zacaly ctive, ale knize chybel dej, a text byl zahlcen spostou opakujicich se slov, frazi a zbytecnych dialogu. A nejvetsim mnozstvim pridavnych jmen, jaky jsem kdy v nejake knize zaznamenala. Po 200 stranach uz nudil k smrti. Kdyz se to na konci rozbehlo, bylo mi uz uplne jedno, co se postavam v minulosti stalo. A to by v dobre knize nemelo.
Zaver vse vysvetli, ale nadzvednul svou absurditou.
Autorka asi chtela sokovat, ale cele to pusobi neverohodne, kostrbate napsane. Vysoka hodnoceni nechapu.

04.05.2024 odpad!

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Moc hezke cteni, i kdyz fantasy bezne nectu. Hlavni postava byla pekne napsana. Nelituji, ze jsem se nechala zlakat doporucenim.

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Kniha se cetla celkem dobre, ale neco ji chybelo, abych si vybrala dalsi z knih autorky. I kdyz, nikdy nerikej nikdy.

02.05.2024 3 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Doctena posledni cast romanove kroniky.
Strhujici pribeh.
Nedychate, jen ctete.
Vynikajici.
Pridam se k ostatnim ctenaru a musim napsat : smekam a tleskam.

02.05.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hezka kniha a dobre napsany pribeh ze soucasnosti. Je to uveritelne, jakoby se to delo na poliklinice u nas.
Rada si prectu i dalsi knihy od autorky.

02.05.2024 5 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Moc hezky roman pro zeny.
Pekne se to cetlo, autorka ma prijemny styl psani.

02.05.2024 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moc hezke cteni, cetlo se jednim dechem. Autorku jsem dosud neznala, ale urcite si prectu i dalsi knizky autorky. Doporucuji

02.05.2024 4 z 5