Baruska.ska Baruska.ska komentáře u knih

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Hezka jednohubka.
Utla knizka zacina serii detektivek inspirovanych Erbenovou Kytici a autorka na malem prostoru rozehrala nevesele tema. Zase jedna pekna, ceska detektivka.

04.05.2024 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Tato detektivka se mi libila. Byla jemna jako pohlazeni. Nebyl to zadny brutalni, drsny a super napinavy krimi pribeh, ale prijemne plynouci, z ceskeho prostredi. Duraz autorky byl na psychologii postav a popisy vzajrmnych vztahu, coz se dobre cetlo. Dej odsypal, prolog se hezky na zaver uzavrel s epilogem a pachatele jsem neuhodla.
Jsem mile prekvapena, ze autorka, povolanim lekarka, dokazala tak zkusene napsat peknou ceskou detektivku.
Vysoke hodnoceni je zaslouzene.

04.05.2024 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Au. Tak toto se hodne nepovedlo.
I na tuto knihu me nalakala reklama, ALE. V knize se dlouho nic nedelo. Postavy jen povrchne konverzovaly. Prvni strany zacaly ctive, ale knize chybel dej, a text byl zahlcen spostou opakujicich se slov, frazi a zbytecnych dialogu. A nejvetsim mnozstvim pridavnych jmen, jaky jsem kdy v nejake knize zaznamenala. Po 200 stranach uz nudil k smrti. Kdyz se to na konci rozbehlo, bylo mi uz uplne jedno, co se postavam v minulosti stalo. A to by v dobre knize nemelo.
Zaver vse vysvetli, ale nadzvednul svou absurditou.
Autorka asi chtela sokovat, ale cele to pusobi neverohodne, kostrbate napsane. Vysoka hodnoceni nechapu.

04.05.2024 odpad!

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Moc hezke cteni, i kdyz fantasy bezne nectu. Hlavni postava byla pekne napsana. Nelituji, ze jsem se nechala zlakat doporucenim.

04.05.2024 5 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Kniha se cetla celkem dobre, ale neco ji chybelo, abych si vybrala dalsi z knih autorky. I kdyz, nikdy nerikej nikdy.

02.05.2024 3 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Doctena posledni cast romanove kroniky.
Strhujici pribeh.
Nedychate, jen ctete.
Vynikajici.
Pridam se k ostatnim ctenaru a musim napsat : smekam a tleskam.

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hezka kniha a dobre napsany pribeh ze soucasnosti. Je to uveritelne, jakoby se to delo na poliklinice u nas.
Rada si prectu i dalsi knihy od autorky.

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Moc hezky roman pro zeny.
Pekne se to cetlo, autorka ma prijemny styl psani.

02.05.2024 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Moc hezke cteni, cetlo se jednim dechem. Autorku jsem dosud neznala, ale urcite si prectu i dalsi knizky autorky. Doporucuji

02.05.2024 4 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

Toto byla jedna z tech knih, co se vam dostanou pod kuzi a nezapomenete na ni.
Porad aktualni, pribeh rodiny, smutny, kruty, skvele napsany.
Je to hodne smutne, emotivni cteni a pro ty, co neco podobneho vd svem detstvi a zivote zazili, dvojnasob.
Moc doporucuji.

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Moc hezka, oddechova detektivka, zadna strikajici krev a nasili.
Ctive, logicke a napinave az do konce.
Doporucuji a jdu pro dalsi dil.

01.05.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Knihu jsem si koupila pred odletem na dovolenou na doporuceni knihkupce, a musim rict, ze to bylo dobre doporuceni. Ne teda pro moji rodinu, kdyz misto cachtani v mori jsem zustavala pod slunecnikem a cetla cetla, dokud jsem se nedozvedela, jak to bylo.
Skvele, napinave cteni. Doporucuji, nejen na dovolenou.

01.05.2024 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Dalsi hezka detektivka od Ruth Ware.
Libila se mi, jak se pribehl rozbehl, ze neslo prestat cist. Napeti, tajemna atmosfera, tajemstvi.
Doporucuji, stejne jako dalsi knihy autorky.

01.05.2024 4 z 5

Na smrť Na smrť Jozef Karika

Nadherna, silna kniha. Jedna z nejlepsich.

28.04.2024

Smutne cteni, skvele napsane.

28.04.2024 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajimava zapletka, par postav, zvedavost nutila cist stale dal a dal. Rozuzleni bylo prekvapive. Velmi ctiva oddychovka.

28.04.2024 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zadne velke nadseni se u mne po precteni teto knihy nekonalo. Prislo mi to nudne, porad se vse opakovalo a tocilo v kruhu a misty mi to prislo i pritazene ta vlasy.
Autorku mam rada, ale ma i lepsi knihy.

28.04.2024 3 z 5

Hezky napsane, porad poucne a platne i do dnesnich dnu.

28.04.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Nevim proc, ale kniha me nezaujala. Vubec se me nedotkla. Ani pribeh, ani hlavni hrdinka.
Prislo mi to vsechno povrchni, plytke, psane velmi jednoduchym stylem.
Nevim, jestli to mel byt zamer, spis jde k bezny autorcin styl.
Kniha se nelibila ani moji mamce, od ktere jsem ji dostala. Dohromady dve hvezdy.

28.04.2024 2 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Moc hezka kniha, dej plyne hladce a jste u konce ani nevite jak.

28.04.2024