ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

85%

"Začali jsme s důkladným ohledáním jímky," pokračoval komisař, " a zjistili jsme, že tam dole pod nánosy tlející trávy se zřejmě nachází celá kostra - lidská..."...
_______________________________________________________________________
Parádní psychologický thriller. Domácí násilí se strašnými důsledky. Přestože se tam udála vražda, není to na knížce to nejpodstatnější. Velmi pomalu, což ale na čtivosti neubírá, jsou odhalovány útržky pravdy. V závěru je pak naservírována celá. Přitom s napětím sledujete chování hlavních postav, protože někdo z nich asi bude vrah, ne?
Ráda doporučím.

15.04.2024 5 z 5

Zabij, nebo zemři Zabij, nebo zemři Isabella Maldonado

Vegová:
Prozkoumala mříže, nenašla na nich ale žádný zámek ani jiný způsob, jak je otevřít. Pak prozkoumala strom cely, nepřekvapilo ji, že nahoře bliká červené světlo.
Přistoupila blíž a zaklonila hlavu, aby ho prozkoumala. Jak předpokládala, na stropě byl připevněný malý objektiv.
Někdo ji pozoroval.
Měla sotva čas zpracovat toto zjištění, když se ze skrytého reproduktoru ozval hlas: "Vítejte na zkoušce bojem," řekl. "Živý vyvázne jen jeden z vás."
_________________________________________________________________________
Už je to dlouho, co jsem nějaké knížce dala 90%. Tento fascinující thriller si to ale zaslouží. Příběh, který běží téměř od počátku závratným tempem a je velice akční se nedá odložit z ruky. Přečetla jsem si takřka na jeden zátah a dočítala ve 3 hodiny v noci. Má hodně záporáků, ale i pár kladných hrdinů, z nichž mě nejvíce samozřejmě upoutala nesmírně schopná hlavní hrdinka, agentka Daniela Vegová. Moc jsem jí fandila.
Říkala jsem si: "Co na téhle knížce všichni mají?" Teď už to vím.
Souboj na život a na smrt si určitě vychutnáte i vy, takže na nic nečekejte a pusťte se do čtení. Knížku rozhodně doporučuji!

14.04.2024 5 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

80%

Určitě mnohem lepší než Kopírák, ke kterému jsem měla výhrady.Velice čtivé, napínavé a zvrácené. Vraha jsem tak trošku tušila, ale to nevadilo, protože jeho motiv byl objasněn až ke konci. Všichni, kdo si přečtou epilog budou mít ještě o čem přemýšlet. A ořízka je perfektní!
Doporučuji.

12.04.2024 4 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

80%

Knížka se mi líbila stejně jako první díl. Zase ze života. Autorka mě zatím nikdy nezklamala.
Přečtěte si ji.

09.04.2024 4 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

90%

I závěrečný díl trilogie se autorce moc povedl. Týká se hlavně Dluhonic opět u Přerova a to v padesátých letech minulého století. Vypráví nejvíce o rodině Paukrtových, Justýně s jejím typickým nářečím, hodném Hanušovi, jeho manželce Albíně a její šikovné dceři Míně. V jejich zahradě rostou svatojánské ořechy. Ale dozvíme se tam hodně i o dalších obyvatelích vesnice.
Román je opět nesmírně čtivý, opět dost smutný a s takovou detektivní zápletkou.
Doporučuji, doporučuji, doporučuji.

09.04.2024 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

85%

Hýbe se tu jen onen vlak, tiše bručí a projíždí uměle vytvořenými lesy, přes mosty, kolem statků, domů a vesnic. Míjí stovky malých figurek, ty ale ve tmě není vidět. Askerová přesto ví, že tam jsou.
Mlčenlivé, ostražité, skoro jako by na něco čekaly.
Nebo na někoho.
_________________________________________________________________________
Dokonale napsaná temná detektivka. Po pomalejším rozjezdu nabrala svěží tempo a napětí. Je maximálně čtivá a zápletka je originální a výborně propracovaná. Podezřelých je víc, postupně dochází ke zvratům, které mé typy na pachatele následně vyvracejí. Rozuzlení mě hodně překvapilo.
Nevšední vyšetřovatelka Leo Askerová mi skvěle sedla, takže se těším na další díly s ní.
Pána hory rozhodně doporučuji k přečtení.

07.04.2024 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

81%

...Něco je tu špatně. Už jsem viděl místa, kde smrt přilnula ke zdem, ulicím i pozůstalým. Ale něco podobného jsem nikdy nezažil. Na duchy nevěřím, ale ať se tu stalo cokoli, ať už tu bylo pohřbeno cokoli, něco z toho se stále vznášelo ve vzduchu.
______________________________________________________________________________
Kvalitní thriller, nic jiného od knih s Davidem Rakerem ani nečekám. Přečetla jsem si ho znovu a opět se mi líbil.
Od hledání jedné ztracené dívky, kterou má David najít se příběh nezvykle rozjíždí, David se dá dohromady s detektivem Colmem Healym, kterému se taky ztratila dcera, ale policie se jejím zmizením příliš nezabývala. Spolu objevují velké tajemství temného Údolí mrtvých. Je to napínavé, akční a jako vždy velice čtivé. Zápletka je výborně propracovaná. Jen tomu konci jako by něco tentokrát chybělo.
Znovu doporučuji!

04.04.2024 5 z 5

Klavírní škola pro začátečníky Klavírní škola pro začátečníky Alois Sarauer

Tuhle knížku jsem měla taky. Já jsem zase hru na klavír milovala, tedy zpočátku, nejdříve jsem dostával jedničky 3xpodtržené, pak 2x podtržené, to jsem seděla u klavíru pořád, když jsem nic jiného neměla a po nějaké době jsem ke klavíru sedala se skřípěním zubů den před hudebkou a skončila jsem s trojkami. Ale pár skladeb - ne z této knížky - si ještě občas zahraju.

02.04.2024 2 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

90%

Z kostela právě zvoní umíráček, který jako jediný z předmostských zvonů přestál druhou válku. Do kraje všem lidem oznamuje: Vážný je můj hlas, duši svoji spas.
A dokud tluče, Anděla se modlí, modlí, modlí.
Za Valju, Eduarda, Teodora, Irenu, Fabiána, za všechny jejich vnoučata...i za Smraďáka. Všichni, úplně všichni, teď budou její přímluvu u Pánaboha potřebovat.
__________________________________________________________________________
Opět skvělé a poutavě napsané. Sága rodiny sadařů, odehrávající se v Předmostí u Přerova od července 1946 po únor 1950. Je z toho jasné, že doba s sebou přináší obavy, strach, nejistotu, postihy a hlavně postupné likvidování soukromého hospodaření.
Kniha je opět neobyčejně čtivá a na konci dost dramatická. Zároveň se tady dozvíte, proč autorka zvolila takový název.
K přečtení rozhodně doporučuji!

01.04.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

81%

...Takže pokračuju v přehrabávání svých věcí a hledán zdroj toho zápachu.
Po další minutě usilovného pátrání ho najdu.
Uskočím od kufru a málem se skácím v mdlobách k zemi. Odvrátím hlavu a začnu nasucho dávit, až mi slzí oči. Ne. Ne. Tohle nemůže být pravda. Prostě nemůže.
Je to useknutá ruka.
Perfektní thriller! Je tak čtivý a napínavý, že se nedá odložit z ruky, ke konci už jsem nevěděla, komu můžu věřit a pak přišel zásadní zvrat, který mě rozložil. Zároveň jsem zjistila, k čemu je dobrý takový domácí mazlíček.
Knížka za přečtení určitě stojí.

31.03.2024 5 z 5

Zimní hrob Zimní hrob Peter May

81%

Vtom to uvidí. Přímo nad sebou má muže zamrzlého v ledu. Na sobě má cosi jako alpinistickou výstroj a Addie se úplně nepatřičně mihne hlavou, že muž výbavu hrubě podcenil. Neznámí leží tváří dolů, ruce podél těla, a zírá na ni s doširoka otevřenými ústy, jako by dosud žil. Jeho plíce se však už nenadechnou, oči nic neuvidí. A celým údolím Coire an da Loch se rozlehne Addiin vyděšený výkřik.
__________________________________________________________________________
Výborný thriller odehrávající se v blízké budoucnosti. Je velice čtivý, napínavý, ke konci až nervy drásající, s několika zvraty. Zápletka je dobře vymyšlená. I zde oceňuji dokonalé popisy prostředí, které jsou autorovi vlastní.
Přestože to není nejlepší knížka od autora, je pořád velice dobrá a určitě ji doporučím.

31.03.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

90%

...Když přicházejí k třešňové aleji, začíná se mírně smrákat a Lověšičtí se otočí, aby se podívali na Přerov, je to jejich zvyk, skoro až povinnost shlédnout z výšky na město. Jakmile se vrátí očima zpět, vidí stát u aleje nějaké lidi, není jich pár, ale hodně - možná tři stovky. Jdou blíž a neujde jim, že to jsou převážně starci a ženy s dětmi. Mluví mezi sebou německy, ale taky maďarsky a slovensky, vyčkávají v jakési strnulé póze - dokonce i děti, které už chápou vážnost situace, se pevně drží u žen, asi svých matek. Ty nejmenší pláčou.
_______________________________________________________________________
Skvělá knížka, těšila jsem se na každou chvilku s ní. Velice poutavě napsaná a citlivě zpracovaná. Seznámíme se tady s událostmi od roku 1944 až do června roku 1945 v Přerově a okolí. Konec je hodně drsný a tragický. Opravdu Kyselé třešně. Brečela jsem.
Klidně bych dala víc než pět hvězdiček. Knížka má moje velké doporučení a už se chystám na Páté jablko.

30.03.2024

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

81%

Jsem ráda, že jsem dala na komentáře mých oblíbených čtenářů tady na databázi a pochvalných komentářů ostatních čtenářů a knížku si přečetla. Je skutečně perfektní. a zatím nejlepší od autorky .
Děj plyne pozvolně, ale ani na chvilku nenudí. Přestože v knížce nevystupuje moc osob, pachatele jsem neodhadla. Augusta a Mariu jsem si hned oblíbila. Velké plus je za popisy prostředí, ve kterém se detektivka odehrává.
Doporučuji, já jsem si čtení moc užila.

29.03.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

81%

Přečetla jsem si první díl Aristokratky znovu, přestože mám i další díly, a musím říct, že to byl ohromný relax po všech těch thrilerech, co pořád čtu. Nasmála jsem se opravdu hodně a tentokrát bych určitě dala těch hvězdiček pět.
Fakt neváhejte, je to dobrý!

25.03.2024 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

85%

Žiju vůbec ve stejné realitě, ve stejném vesmíru, jako byl ten, ve kterém jsem s Miou vyrazil na průzkum Tribeče?
Nejdřív jsem si myslel, že to mé zmatení časem přejde, že se trhlina zacelí, ale kdepak. Naopak...je to čím dál horší, štěrbina se otevírá stále víc.
____________________________________________________________________________
Přečetla jsem si Trhlinu znovu a přestože to není takový horor jako třeba Hlad/Žízeň, pro mě je to nejlepší Karikova kniha z tohoto žánru. Při čtení, kde se mrazivá atmosféra stupňuje, ujetých věcí přibývá a rozumové chápaní rozpadá, jsem se necítila vůbec dobře. Ne, řeknu to přesněji - tentokrát jsem se opravdu bála.
Hodně jsem si toho o Tribeči přečetla a hledala jsem informace na internetu podle odkazů v knížce. I to je velice zajímavé a děsivé čtení.
Knížku bez váhání doporučím.

25.03.2024

100 procent 100 procent Anders Roslund

81%

Čtení jsem si užila. Na komisaře Ewerta Grense a jeho přítele Pieta Hoffmanna nedám dopustit. Thriller je svižný, má napětí a dost akce. Čekají vás tady dva výrazné zvraty.
Autor hodně píše i o soukromém životě Ewerta Grense, opravdu jsem mu moc přála to, co se stalo v závěru.
Ráda doporučím!

24.03.2024 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

80%

Právě jsem dočetla a jsem moc spokojená. Williama Wistinga mám moc ráda, v tomto díle má zrovna dovolenou, ale stejně se nevzdá pátrání a vyšetřování. Tentokrát se jedná o případy vražd staré více než 17 let, ten první ani komisař nevyšetřoval. Přestože tady jde o pomalé rozplétání pravdy, příběh si stále udržuje pozornost čtenáře a je i docela napínavý. Nic tady nepostrádá logiku a všechno je dostatečně jasně vysvětleno. Navíc je děj uvěřitelný.
Ke konci už příběh nabírá víc na obrátkách. Já se přiznám, že jsem pachatele té současné vraždy neodhadla. a málem bych zapomněla, je tady objasněna ještě jedna vražda, která se v současnosti odehrála, ale nějak mi mezi těmi dřívějšími případy unikla.
Tady se k mému uspokojení do vyšetřování nemontovala Wistingova dcera Lina.
K přečtení rozhodně doporučuji!

23.03.2024 5 z 5

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

40%

Nemůžu si pomoct, ale knížka mě tentokrát nenadchla. Je nezáživná, zbytečně mnoho děje se věnuje soukromému životu vyšetřovatelů, který mě taky nezaujal, k žádné postavě jsem si nevytvořila pouto. A samotné vyšetřování oplývá mnoha nelogičnostmi.
Možná jsem knížku četla v nesprávné době, časem se k ní vrátím a budu hodnotit jinak. Teď si ale autora do oblíbených nezařadím.

22.03.2024 2 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

60%

Všichni musí poznat krutou, mrazivou pravdu. Nadešel čas, aby otevřeli oči a pohlédli zpříma na realitu. Bylo potřeba poslat zprávu - lhářům i těm, co zůstávají slepí.
A on se o to postará.
___________________________________________________________________________
Nenáročná detektivka určená pro ty, kteří chtějí při čtení vypnout a příliš nepřemýšlet. Úplný konec se mi moc líbil.
Není nutné číst díly po sobě.
Doporučuji.

21.03.2024 3 z 5

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

50%

Kylie:
...Kdyby mi bylo jedno, se kterým z nich budu, vybrala bych si namátkou. O to právě jde, neuměla jsem si vybrat. Nešlo to. Jak to mám ale vysvětlit?
___________________________________________________________________________
Psychologický thriller s několika zásadními zvraty a docela originální, dobře vymyšlenou zápletkou.
Knížku doporučuji, přestože jsem od ní čekala víc.

18.03.2024 3 z 5