Aranel15 Aranel15 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Začátek měl poněkud pomalejší rozjezd, ale takový konec jsem teda nečekala. Co vše dokáže zapříčinit jedna malá lež, když ji vlastně vypustí každá z hlavních postav.

25.04.2024 5 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

(SPOILER) Škoda, že se Renda nedal dohromady s Jarkou, když ještě pracoval se Zlatou, která se k němu opravdu chová jako kráva.

18.04.2024 2 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

Na začátku jsem měla problém se začíst. Trochu moc náhod a kouzel najednou, ale do dalších dílů se určitě pustím také.

15.04.2024 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Jako lékaře pana Šebka velmi oceňuji. Ne každý by měl odvahu vyjet do válkou zasažené oblasti. Bála jsem se, že to bude hlavně smutné čtení, ale mezi hromadou lékařských termínů a zkratek na něj nějak nebylo místo. Právě díky termínům dávám méně hvězdiček, protože pro laika to bylo náročné čtení.

08.04.2024 2 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Člověk by řekl, kdyby to bylo možné, že matka snad onemocněla schválně, aby mohla Símku víc trápit. Myslím, že pro ni to dopadlo vlastně dobře a konečně začne žít svůj život.

03.04.2024 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Překvapovala mě hloupost paní Bennetové i mladších dcer Lydie a Kitty. Také si nedokážu představit takto zahálčivý život jaký celá rodina vedla, ale je to obraz tehdejší doby a Austenová je nestárnoucí klasika.

01.04.2024 4 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Kniha byla dost nudná a nemohla jsem se vůbec začíst. Samotné postavy také nezajímavé a dost ploché. James, který najednou přizná, že šlo o rukopis a pak se zamiloval zní tak nepřesvědčivě, že jsem byla ráda, když se pro něj hlavní hrdinka nerozhodla

21.03.2024 1 z 5

Srdce mezi vinicemi Srdce mezi vinicemi Miriam Parker

Námět knihy vypadal fantasticky, ale jeho uchopení už tak slavné není. V ději jakoby autorka vždycky přeskočila něco důležitého a žádná velká lovestory se taky nekoná.

16.03.2024 2 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Na Klevisové mám nejradši, že vraždy nejsou žádné krváky, takže zde opět super počtení. Jen jsem tak nějak doufala, že na konci se vysvětlí i Radimovo zmizení a třeba se i potvrdí Vandina teorie.

09.03.2024 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, která mě absolutně strhla do děje. Bohdany mi bylo ale dost líto.

04.03.2024 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Dobře napsaný příběh, který mě držel neustále ve střehu. Vrah brutální až jsem se doma bála. Akorát myslím, že je trochu divné, když v takové malé osadě pomalu půlka lidí jede v drogách a koncetrace homosexuálů je teda také větší než bych čekala.

25.02.2024 5 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

(SPOILER) Určitě bych přidala více historických pasáží, kterých tady podle předchozích dílů bylo méně. V knize také nebylo, kam odešel Kacpar a celkově konec byl strašně uspěchaný. Na posledních pár stránkách se vyřešily finanční i Ulliho potíže.

15.02.2024 4 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Převážně úsměvné, ale místy i smutné čtení

05.02.2024 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Kniha ve mně zanechala hodně silné pocity. Po dlouhé době opět jedna z těch, kterou jsem oplakala.

31.01.2024 5 z 5

Moje neuvěřitelné sestry Moje neuvěřitelné sestry Adèle Bréau

Z počátku se kniha dost vlekla. Téma sester je skvělé a kniha mi připomněla, že jsem ráda, že své sourozence mám.

08.01.2024 4 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

(SPOILER) Ze začátku kniha vypadala nadějně, ale pak začal pan Pracháč moc podlejzat a Bianca se zase pořád vykrucovala ze sexu. Sourozenecká zápletka mi také přišla dost hloupá, když se od začátku dalo čekat, že sourozenci nebudou.
Čekala jsem knihu nabušenou testosteronem a erotikou, ale bohužel...

28.12.2023 2 z 5

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Od knihy jsem čekala jen nějaká malá tajemství, takže nevěry mě trochu překvapily. Ale potvrdilo se zde staré známé pravidlo nikdy nikomu nevěř. I z té nejlepší kamarádky se rázem může stát zhrzená žena, která se promění na rozzuřenou bestii.

20.12.2023 4 z 5

Deník šílené nevěsty Deník šílené nevěsty Laura Wolf

Kniha se mi četla dobře. Žádná vážná témata zde nehledejte, ale vtipné to chvílemi bylo.

11.12.2023 3 z 5

Marie Curie-Sklodowská a sila snívať Marie Curie-Sklodowská a sila snívať Susanna Leonard

První polovina knihy se mi líbila asi víc. Bohužel moc neholduju fyzice ani chemii, takže její pokusy a objevy byly trochu mimo moje chápání a představivost. To ovšem nic nemění na tom, že to byla skvělá žena a její objevy důležité.

08.12.2023 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Po dlouhé době opravdu skvělá kniha, která má lásku, trápení, tajemství a díky hřbitovu i trochu toho tajemna.

23.11.2023 5 z 5