Aranel15 Aranel15 komentáře u knih

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Od knihy jsem čekala spíš příběh hotelu a hoteliérky, ne příběh dvou manželských dvojic. Druhé sblížení Konstance a Maxmiliána mi po tolika letech také moc nesedělo a postavy Lásky a Smrti mi přišly naprosto zbytečné.

07.11.2022 1 z 5

Kateřina z Poděbrad: Zkouška lásky Kateřina z Poděbrad: Zkouška lásky Oldřiška Ciprová

Kniha se dobře četla a děj měl spád. Škoda, že pravdivé jsou v ní zřejmě jen historické postavy a ostatní je již věcí románu.

01.11.2022 4 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Vtipná kniha o situaci, která vlastně k smíchu vůbec není. Myslím, že dokáže být přínosem pro plodný i neplodný tábor

26.10.2022 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Od této autorky jsem již dvě knihy četla a byla jsem nadšená. Tato kniha mě však zklamala. Měla jsem pocit, že děj je tlačen neustále nějakým napětím a nebezpečím, že tam vlastně nikdy není chvilka klidu.

24.10.2022 2 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

První část knihy za moc nestojí. Neustále jsem si říkala, proč prostě hlavní hrdinka neřekne pravdu a pořád něco vymýšlí. Když se do pátrání po minulosti zapojí i Mike, je kniha o dost lepší.

21.10.2022 3 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Kniha měla trochu pomalejší rozjezd, který mě dost nudil, ale pak se hodně polepšila a byla super :-)

12.10.2022 5 z 5

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Tento díl byl asi ze všech nejlepší. Škoda jen, že konec je vždycky tak useknutý.

05.10.2022 5 z 5

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Druhý díl hodnotím jako zdařilejší než první. Hlavně závěrečná část byla lépe rozpracovaná.

01.10.2022 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Jako první knihu od tohoto autora jsem četla Selské baroko a to se mi vůbec nelíbilo, takže se mi do další knihy od něj nechtělo, ale byla to chyba. Rybí krev je parádní čtení! Blízké mi bylo i prostředí, protože také bydlím kousek od Týna nad Vltavou. Že se kvůli elektrárně bouraly chalupy jsem věděla, protože děda mi jednou vyprávěl, že tam zůstaly ovocné stromy ze zahrad, ale nikdy mě nenapadlo zamyslet se nad tím, jak to lidé prožívali. A v té době jsem byla moc malá, abych celou situaci sledovala. Radši si ani nechci představovat, že by nám vzali i naše bydlení!

24.09.2022 5 z 5

Kdyby kočky mohly mluvit Kdyby kočky mohly mluvit Romana Junková

Kočičí povídky jako oddechovka na neděli :-)

20.09.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kniha byla celkem nezáživná. Mina nejdřív řeší, proč není dobré být s Lukem a pak zase, že s ním být chce a on tam není. Nepatrné zlepšení bylo pouze v části, kdy se sama starala o penzion, ale trvalo to jen krátce.

17.09.2022 2 z 5

Milenci královen Milenci královen Eleanor Herman

Kniha byla velmi zajímavá. Překvapila mne zejména kapitola o Dianě. Nikdy jsem nečetla o tom, že sama také nebyla svatá.

09.09.2022 5 z 5

Seznam snů a neřestí Seznam snů a neřestí Alison Bliss

Nenáročná oddechovka s téměř hmatatelným sexuálním napětím. Akorát mě trochu štval Brett, který to svým ochranářstvím přeháněl.

02.09.2022 3 z 5

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

V knize je spousta překlepů a myslím, že závěrečné drama mohlo být trochu více rozepsané.

29.08.2022 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Nenáročné, hodně sexu a dokonce má i děj :-)

24.08.2022 4 z 5

Kufr pana Lederera Kufr pana Lederera Jan Jelínek

Velmi divná kniha, ve které některé pasáže byly zajímavé a překvapivé, ale některé tak hrozně zbytečné a nudné, že se vůbec nedaly číst.

20.08.2022 2 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Marně jsem čekala, jestli kniha začne být zajímavější alespoň v půlce jako u Jabloňového sadu, ale nestalo se tak. Námět knihy zněl skvěle, ale zpracování špatné.

16.08.2022 2 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Skvělá kniha! Oba příběhy byly zajímavé a strhující, takže jsem se nemohla dočkat až se konečně spojí v jeden.

09.08.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Tento styl psaní mi vůbec nesedl. Téma by se dalo krásně románově zpracovat a bylo by určitě zajímavější než toto bádání. Z počátku jsem ani nevěděla, jestli je důležitější linka kolem sedláků nebo Daniela.

03.08.2022 1 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Z počátku mi dělalo problém se do knihy začíst, ale rodinné tajemství mne nakonec také pohltilo.

31.07.2022 5 z 5