Aranel15 Aranel15 komentáře u knih

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Po dlouhé době opravdu skvělá kniha, která má lásku, trápení, tajemství a díky hřbitovu i trochu toho tajemna.

23.11.2023 5 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

První polovina o zážitcích z tábora se mi líbila, ale druhá filozofická část už nebyla nic moc.

15.11.2023 2 z 5

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Pro učitele dobrá kniha ze školního života, ale jestli mají stejný pohled i neučitelé, to těžko říct. Možná by se hodila jako čtení ředitelům. Třeba by se někteří v Melicharovi poznali.

14.11.2023 3 z 5

Dokud dýchám, doufám… Dokud dýchám, doufám… Tereza Šiklová

Katastrofa! Amélie pořád za Rosemary dolézá, neustále se omlouvá a je tak otravná, že by ji spíš znechutila. Slibovaná anotace knihy proběhne tak na pěti prvních stránkách a pak už je to jen nuda.

03.11.2023 odpad!

Dobrá tak akorát Dobrá tak akorát Barbora Šťastná

Kniha správně připomíná, že člověk by na sebe neměl být tak přísný

19.10.2023 4 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Trochu jsem postrádala více příběhů a zážitků ze starých časů, ale i tak se těším na další díl.

19.10.2023 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Příběh z časů barončina mládí je poutavý, ale dost pokulhává dějová linka všech mladých. Doufám, že v dalším díle se to změní.

08.10.2023 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Od knihy jsem asi čekala víc. Bylo mi moc líto Vendy, které život opravdu naložil.

01.10.2023 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, ale postupně mne začala trochu nudit a utíkaly mi myšlenky od příběhu.

05.09.2023 4 z 5

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Málokterý chlap dokáže napsat dobrou knihu o ženě a tahle je toho teda důkazem. Matka obecně nedělá nic jiného než nadává nebo chlastá. Proč nepracuje, nechápu už vůbec. Tato kniha byla pro mne ztráta času.

23.08.2023 odpad!

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Trochu mě štvalo, že se všichni oslovovali příjmením. Pouze Bridger a Bella používají svá křestní jména.

16.08.2023 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tato kniha byla rozhodně lepší než příběh sestry Miny. Jen bych čekala víc popisů ze školy vaření a také bych se obešla bez neustálého porovnávání hrdinky s již zmíněnou sestrou.

10.08.2023 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Až na pojmenování "číča" skvělé čtení. Jsem ráda, že kniha přibližuje život lidí s PAS a ukazuje, že i běžné věci pro ně mohou být problémem

04.08.2023 5 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

Námět knihy byl zajímavý. Pořád jsem čekala, kdy se Eliza svěří se svým tajemstvím a také, jestli Ann přijde na to, že péče v ústavu není taková, jak prezentovaly ošetřovatelky.

24.07.2023 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Červená knihovna, ve které se děvkař zamiluje nehynoucí láskou, ale rozhodně je nohem lepší než knihy ze série Jeho banán.

21.06.2023 4 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Místy hodně smutné čtení, ale ve válce se to dá čekat. Trochu mě překvapilo, že Dora je na pomocné sestry stejně přísná jako bývaly kdysi na ni.

15.06.2023 5 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Super kniha už se těším na pokračování a doufám, že v dalším díle se Giles do Kitty zamiluje.

07.06.2023 5 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Kniha se mi nedála moc vtipná a vlastně mě tak celkově ničím nezaujala ani nenadchla

23.05.2023 2 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Věřím, že každá profese má nějaké ty vtipné historky, takže klidně víc takových knížek, u kterých se člověk od srdce zasměje

16.05.2023 5 z 5

Zuby nehty Zuby nehty Colleen Coleman

Kniha mi přišla taková letem světem. Celý výběr šéfkuchaře mohl být trochu propracovanější a dějovou linku s Benem bych vynechala úplně.

12.05.2023 2 z 5