Deník Sprosté matky

Deník Sprosté matky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154257/bmid_denik-sproste-matky-66Q-154257.jpg 1 64 28

Vynikající humoristický román z pera amerického spisovatele Iana Fraziera sleduje jeden rok v životě nevšední a svérázné hrdinky – Sprosté mámy. Nenechte se ale mýlit, nejde o žádnou ženskou z periferie společnosti s výrazivem otrlého námořníka, která nejde pro ránu daleko, právě naopak. Je to vzorná hospodyňka, oddaná manželka a matka dvou synů, která každé ráno vstává s přáním chovat se vzorně a mluvit jako kniha. Její předsevzetí ovšem pravidelně narazí na nejrůznější úskalí běžného života – třeba že manželovi sníží plat, a on je teď v práci od nevidím do nevidím, že ji jeho šéf obtěžuje nemravnými návrhy, že syn projevuje lehce psychopatické sklony nebo že přesně podle Murphyho zákonů, když se něco může pokazit, pokazí se to právě ve chvíli, kdy to nejvíc potřebuje. To je pak setsakramentsky těžké, ne-li přímo nemožné, udržet přívětivou tvář a slovník dámy. Žádný div, že si hrdinka musí tu a tam dát skleničku něčeho ostřejšího nebo že občas vypění a za doprovodu šťavnatých nadávek rozbije pár kousků nádobí…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

The Cursing Mommy´s Book of Days , 2011

Ana72154
01.10.2023 odpad!

Knihu jsem přelítla letem světem, zda se to od některé části nezlepší, když jsem dočetla na stranu 60. Nezlepšilo. Tolik nadávek a sprostých slov jsem nikdy nečetla. Proboha, jak mohl někdo tuto knihu vydat natož přeložit do češtiny, když je tolik jiných knih který nebyly nebo nebudou přeloženy... Katastrofa

Aranel15
23.08.2023 odpad!

Málokterý chlap dokáže napsat dobrou knihu o ženě a tahle je toho teda důkazem. Matka obecně nedělá nic jiného než nadává nebo chlastá. Proč nepracuje, nechápu už vůbec. Tato kniha byla pro mne ztráta času.

Marci34
13.10.2022 odpad!

Této knize jsem dala šanci 2x , bohužel jsem to vzdala a knihu jsem nedočetla.

DominaCZ
17.07.2022 odpad!

Je tu dost puritánů zdá se, pokud jim tohle přijde enormní, přehnaný a nereálný.

Ne, takhle opravdu lidé mluví, když jsou nas.aní a, Kamiliano, představ si že i kuřačky přemýšlí o světě a řeší ho.

Takže ne, při tu vulgaritu to až tak není. Bohužel mě nebavilo číst jak se furt někde válí a jak hodí tunu věcí do košíku a diví se, že to fakt odešlo a objednala to .. předvídatelný situace no.
Trapný.

Mikanadeta
06.04.2021 3 z 5

Zas tak strašná jak se tu píše mi kniha nepřipadala. V pohodě jsem dočetla. Ale je pravda, že jsem takových deníkových knih četla více, a byly lepší.

Laaaney
16.09.2020

Tak sem začala a rychle knihu zase odložila, je tam snaha o vtipnost, která je neskutečně trapná, taky proč deník ze života matky napsal vlastně chlap? Odpad

Zouhee
08.08.2019 odpad!

Myslím, že jsem ještě nikdy žádnou knihu neodhodila do kouta tímto tempem. Škoda, že jsem se nekoukla sem do komentářů, protože cesta vlakem byla dlouhá, a já naivně doufala, že se pobavím. Přečetla jsem s větší chutí i nabídku nápojů pozpátku a pak se je začala učit zpaměti, než abych pokračovala přes prvních pár stran.... tohoto vynikajícího humoristického románu. Ble.

smuma
17.03.2019 odpad!

To jsem v knihovně sáhla vedle, nedala jsem ani leden, nechápu, proč pořád nadává, je doma, manžel má práci, děti ve škole...Ne, nebudu to dočítat, nemám na to nerv

AndreaP.
18.12.2018 odpad!

Bohužel jsem nevěřila, že někdy dojde k tomu, že budu muset dát hvězdičku "odpad". Vždy jsem si říkala, aspoň jednu hvězdičku za snahu autora, jsi čtenář, který má už za ty dlouhé roky něco načteno...ale tady se to prostě nedalo. Je to nejenom kniha, kterou jako jednu z mála jsem vůbec nedočetla, ale veřejně se přiznávám, že jsem to dala jen po stránku 30. Nejsem žádný puritán, sprosté slovo mi nevadí, ale toto už je kalibr páté cenové, prostě žumpa a ne kniha. Naštvaná jsem byla už u první kapitoly (bohužel jsem si nepřečetla dopředu komentáře zde), věty typu ... posraný pečovatelský dům...toho svého zasraného otce nenávidím ...zajebaný dvorek v posraném županu...do hajzlu s tím kreténem... Ne, děkuji nemám zájem. Myslím, že i kniha zákonů by mě pobavila více :-(

jane1234
08.06.2018 odpad!

Strata času, ani som ju nedočítala :(

Annkag
30.05.2018 odpad!

Toto bolo niečo strašné...lutujem tých 49Kč ktoré som za to dala v Levných knihách....sprosté to bolo až moc a ako keby takto mali vypadat všetky matky-ako depresivné bárbinky so slovníkom dlaždiča-chlapi by radšej došli na Nuselský most a hodili by si radšej jeden adrenalínový skok.

tami1
03.11.2017 odpad!

Naprostá hovadina. Kromě sprostých slov nemá co nabídnout. O vtipnosti se nedá ani uvažovat. Škoda času!

Vendelína.čte
30.08.2017 odpad!

Nedočteno. Ztráta času. Četla jsem ji s tím, že to bude vtipná oddechovka. Po pár stránkách se vtipnost změnila na trapnost založenou na sprostých slovech. Nedoporučuji. Je spousta hezčích knih.

Mergirus
16.08.2017 odpad!

Ani nevím, zda se dá tahle kniha zařadit do přečtených, když jsem skončila na 40.stránce... Zřejmě mám jiný smysl pro humor, opravdu jsem se nechlámala smíchy. A jelikož znám spoustu lepších knížek, tak jsem s touhle odmítla ztrácet čas. A to se fakt snažím dávat knížkám šanci a dočítat je!!!

Bylina
27.07.2017 odpad!

Knihu jsem začala číst s tím, že se zasměji a zpříjemním si chvíle na mateřské čtivem, ve kterém budou schodné situace jako v životě. Bohužel po pár stranách při asi padesátém slovu "zasraný" jsem knihu odložila. Nevadí mi sprostá slova v knihách, když tam sedí a patří, ale co je moc, to je moc. Nebudu tím ztrácet drahocenný čas vyšetřený na knihu při mateřské. :-/

MíšaS.
30.04.2017 odpad!

Bože, to je kravina...

bookcase
31.07.2015 3 z 5

Co je v lednu vtipné, v březnu ještě úsměvné, v červenci nudí. Jak už tady někdo psal, je lepší číst knížku po částech...i moc sprostoty někdy škodí :).

Eumenida
08.05.2015 2 z 5

Asi je lepší číst ji po kouskách. Jako jednotlivé sloupky to mohlo fungovat, takhle vcelku kniha ztrácí vtipnost (pokud vůbec nějakou měla). Svádět všechny nekalosti na Bushovu administrativu (dnes by se mohlo použít jiné jméno) není špatný nápad, ale proč ona se chudinka pořád válela na zemi?
Pauza.
To už mi připadal daleko vtipnější Tajný život takové normální matky.
Ale přesto bych Deník Sprosté matky nezavrhovala, bylo tam několik zajímavostí, které chtě nechtě musím porovnávat s naší minulou dobou (povinně nepovinné aktivity rodičů na opravách školy, u nás slavné brigády socialistické práce. Jen s rozdílem, že za brigád soc.prc. se školné neplatilo, kdežto tady rodičové stachaní na úpravách a vylepšeních a stejně školné valí. O majetcích a aktivitách šéfů zdravotních pojišťoven ani nemluvě...)

romana3802
20.04.2015 1 z 5

Nesmála jsem se, nedočetla jsem to, a dost mě to zklamalo. Za mě je to ztráta času.

Kamiliana
27.02.2015 1 z 5

Váhám mezi odpadem a jednou *. Chápu, že jako sloupek v novinách tento deník fungoval, ale knižní vydání mu škodí. Časté oslovování čtenářů v množném čísle zde působí vtíravě a nelogicky. A co se sprostých slov týče... přijde mi, že vůbec nejsou používaná účelově, ale jen tak, asi že autorovi to připadá výstižné (nebo snad vtipné?). Dle mých zkušeností alespoň přibližně takhle mluví třeba "vulgární kuřačky", ale ty by zase neměly takové myšlenkové pochody a nefilozofovaly by nad běžným životem, takže autor muž je podle mě docela vedle. Mimochodem já zvládla jen leden :-)

Autorovy knížky

Ian Frazier