Aranel15 Aranel15 komentáře u knih

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Myslím, že kniha z pohledu Nataši je mnohem zábavnější než všechny Deníčky moderního fotra.

09.04.2022 4 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Tento díl opět patřil k trošku slabším. V knize je velmi málo lásky a divokých studentek. Také se pomalu někam vytrácí situace z oddělení a péče o pacienty. Celým děním vlastně rezonuje pouze válka.

07.04.2022 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Perfektní kniha! Na pouhých 112 stránkách je všechno - válka, pochopení, láska i smrt.

01.04.2022 5 z 5

Lásky a sňatky Habsburků Lásky a sňatky Habsburků Gabriele Praschl-Bichler

Kniha byla velmi zajímavá, ale trochu problém mi dělalo zařadit si jednotlivé postavy, abych se v nich nějak vyznala.

30.03.2022 4 z 5

Očima tchýně Očima tchýně Radka Kvačková

Kniha vůbec nenaplnila má očekávání. Když se v názvu mluví o tchyni, tak jsem čekala nějaké zážitky a neshody se snachou či zetěm, což se našlo asi v jedné kapitole. Další fejetony nemají nic společného s tím, jestli autorka je nebo není tchyně.

28.03.2022 1 z 5

Kniha sice byla poměrně vtipná, ale některé autorovi vtípky mi příliš neseděly. Třeba přízvisko "chcípáček" mě opakovaně nadzvedávalo ze židle. Dítě zatím ještě nemám, ale pevně doufám, že život s ním není tak tragický, jak předkládá autor. Také bych možná trochu omezila neustálé dětské zvracení, kterého tam na můj vkus bylo až moc.

25.03.2022 3 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Tenhle díl se mi zdál zatím asi nejslabší, i když pořád skvělý :-) Kniha obsahovala celkem dost překlepů a taky mě mrzelo, že jsme se přestali setkávat s Milie a Helen. Naopak mě potěšilo, že tento díl polidštil i další přísné sestry z Nightingale a došlo tak i na sestru Suttonovou.

24.03.2022 4 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Myslím, že kniha mohla být klidně o půlku kratší, protože se v ní nic moc nedělo. Také mi trochu dělal problém přerod do moderní doby, takže když se v knize psalo o ledničce, musela jsem chvilku popřemýšlet než jsem si to dobově srovnala.

18.03.2022 3 z 5

Fimfárum Jana Wericha – 9 filmových pohádek Fimfárum Jana Wericha – 9 filmových pohádek Jan Werich

Krásná vzpomínka na dětství, kdy jsme chodili na tyto pohádky do kina :-)

10.03.2022 5 z 5

Vysněná kavárna na zámku Vysněná kavárna na zámku Caroline Roberts

Ellie je dost naivní, takže se divím, že její kavárna dopadla tak dobře. Popisy dortů a dalších sladkostí byly naprosto skvělé a často jsem u nich vážně slintala. Celkově je kniha taková milá oddechovka.

08.03.2022 5 z 5

Myslím, že tato kniha nepatří úplně k nejlepším, které Poncarová napsala a celá je taková nemastná neslaná. Poměrně dost mi tady vadily rychlé posuny v čase, protože to právě byly ty chvíle, které by mohly ospravedlnit proč Eugenie neustále fňuká, že se dusí a podobně. Sama byla citově dost chladná a neměla se rozhodně tak zle, aby na své stížnosti měla nárok.

04.03.2022 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha je i se svým poselstvím nadčasová.

27.02.2022 3 z 5

Kapsář jihočeských pověstí II. Kapsář jihočeských pověstí II. Václav Rameš

Skvělá kniha, která dokáže hravě přenést čtenáře do časů, kdy všechny tyto události nebyly jen pověsti, ale skutečnost :-)

25.02.2022 5 z 5

Sexuální přitažlivost domácích kutilů Sexuální přitažlivost domácích kutilů Vítězslava Klimtová

Fejetony byly vtipné, ale od knihy jsem podle názvu čekala něco jiného. Bohužel o domácích kutilech a přitažlivosti tam toho bylo poskrovnu.

23.02.2022 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivka nikdy nebyla úplně můj šálek kávy, ale autorka patří mezi naše skvěle hodnocené současné spisovatele, tak jsem se rozhodla ji vyzkoušet a myslím, že rozhodně nebude její poslední knihou, kterou jsem četla :-) Trochu problém mi dělalo jen pro mě absolutně neznámé prostředí. Jinak měla kniha spád a vrah byl samozřejmě někdo, koho jsem opravdu vůbec nečekala.

22.02.2022 5 z 5

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

Tak tento díl mi přišel ještě hloupější než ten předcházející. Chlapi, kteří jedou na rozlučku se svobodou a celou dobu nemyslí na nic jiného než jak se zdejchnout a rozdat si to se svou partnerkou...

15.02.2022 1 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Jako sexuální popisy jsou fakt dobrý, ale to je tak všechno. Kniha je prezentována jako jakési dokreslení prvního dílu, ale i tak mi přijde úplně zbytečná.

13.02.2022 2 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Kniha opět povedená a těším se na další díl. Příběh Helen byl velmi smutný, tak doufám, že příště se na ni usměje více štěstí.

10.02.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Hrabal patří mezi naše klasiky a tahle kniha se určitě řadí mezi ty lepší, co napsal. Není příliš dlouhá, takže se dá přečíst jedním dechem. Všechny postavy jsou tragické a zároveň vlastně komické.

02.02.2022 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Z počátku jsem měla dost velký zmatek v postavách a často jsem musela nahlížet do rodokmenu na konci knihy. Celé čtení mi přišlo celkem náročné a trvalo mi to dost dlouho. Obdivuji skvěle vykreslenou psychologii postav, i když mě zejména Catherine I. dost štvala svojí ufňukanou povahou. Naopak Heathcliffova nenávist je skvěle popsána a stává se takřka hmatatelnou.

01.02.2022 5 z 5