AnnaPanulis AnnaPanulis komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Mnoho lidí mě varovalo, že Tolkienovi knihy jsou spíš jako učebnice dějepisu. Toto varování jsem nepochopila. Za mě to je mistrovské dílo, které mě bavilo od začátku do konce a nemohu se dočkat, až se pustím do druhého dílu.
Filmy jsou srdcovka, ale knihy jsou rozšířené a plnější verze. Jako snad každá předloha.

16.03.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Do této knížky jsem se pustila po dočtení Půlměsíčního města - Rod nebes a dechu od Sarah J. Maas. Věděla jsem, že potřebuji něco romantického, něžného, možná až roztomile sladkého. Prostě úplný opak Půlměsíčního města a Kroniky prachu mi dlouho ležely na poličce.

Bylo to kouzelné. Já se u této knížky prostě rozplývala. Na romantiku moc nejsem, proto jsem si knížku šetřila a čekala na ten správný čas a ten jsem odhadla perfektně. Za mě to bylo krásné počtení, mnohokrát jsem se od srdce zasmála a neustále jsem toužila, abych mohla knihovnu navštěvovat spolu s Animant.

06.02.2023 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knihu jsem četla po dobu jednoho až dvou týdnů. Potřebovala jsem totiž nějaký ten čas, abych byla schopna určité části zpracovat. Bylo to silné, drsné až odporné. Kolikrát jsem při čtení skoro zapomněla dýchat.
Vybrala jsem si tuto knížku úmyslně k maturitě a bez problémů předčila všechna má očekávání. Bylo to něco neuvěřitelného. Myslím, že nad tím budu ještě hodně dlouho přemýšlet.
Bylo zajímavé přečíst si téma Osvětim i z druhého pohledu, než na který jsme zvyklí.

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Prvních pár desítek stran mi trvalo, než jsem se začetla, ale někde po první stovce, kdy jsem se už zorientovala v postavách a všemožných názvech, mě to pohltilo a nemohla jsem přestat číst. Druhá polovina knihy ve mě vyvolávala mnohé emoce.

Nikdy jsem netušila, že by mě mohlo sci-fi natolik bavit. Líbila se mi i technická, fyzikální a lékařská stránka knížky. Řešilo se mnoho detailů a vše možné se vysvětlovalo, což je přesně můj šálek kávy.

Zpracování knížky je originální a jen a pouze to příběhu přidalo velké plusy. Těším se na další díly a mohu jen a pouze doporučit.

25.11.2022 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Do knížky jsem se pustila, protože mám ráda Oly humor a nelitovala jsem. Sice tento žánr běžně nečtu, ale ráda zkouším nové věci. Knížka byla vtipná, příběh rychle utíkal a děj se v první třetině tak rozjel, že jsem ji nakonec musela přečíst na jeden zátah.

Hlavní hrdinové se mi líbili, a i když se Mei občas chovala jako blbec, tak se mi o to víc líbili Liam, Ava a Travis. Příběh jsem prožívala s nimi a celkově jsem byla z příběhu nadšená. Prostě jednoduché, ale miloučké počteníčko, které mi zpříjemnilo nedělní odpoledne.

15.11.2020 4 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Perfektní grafické zpracování příběhu, kdy se člověk s dobrými úmysly mění v antihrdinu.
Už dříve jsem byla milovnicí Jokera, ale po této knížce jsem milovnicí také Harley Quinn. Knížka si mě získala a přečetla jsem ji jedním dechem.

30.03.2021 5 z 5

Na knihu jsem se neuvěřitelně těšila a opravdu se moc povedla. Je plná emocí a zajímavostí ze života pořádného doktora.
Při čtení jsem se bavila a uteklo to, až moc rychle.

22.01.2024 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Renegáti byli pro mě první knížkou od této autorky a už teď mi je jasné, že se pustím i do jejích dalších sérií. Nejprve jsem měla opravdu velký problém vyznat se ve všech přezdívkách a jménech, která na nás autorka vybalila, ale knížka byla tak čtivá, že se od ní nedalo odtrhnout, a tak jsem si brzy ujasnila, kdo je kdo.

Námět padouchů a superhrdinů mě velice zaujal a stejně tak jsem si okamžitě oblíbila hlavní hrdinku Novu, která byla prostě parádní. Přála bych se takovou kamarádku. Dokázala přemýšlet, byla inteligentní, drzá a zároveň cílevědomá, a přes to, že byla vlastně padouch, tak měla srdce na správném místě.

A ta romantická linka? Trpěla jsem, ale v tom dobrém slova smyslu, jen bylo hrozné to čekání, kam se to bude posouvat, na což si budu muset ještě počkat.

Doporučuji! Nemůžu knize vůbec nic vytknout. Bylo to napínavé, svižné, postavy měly charaktery a svět byl do detailu vymyšlený a uvěřitelný.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Knížky jsem se zprvu bála kvůli tomu velkému ohlasu, co kolem ní byl, takže jsem si ji nechala chvilku v knihovně jen tak odležet, aby se moje očekávání snížila. Přečetla jsem ji za 2 dny a dost mě to bavilo. Některé pasáže mi sice přišly odfláknuté, ale to vynahradilo dobré téma a charakter hlavní hrdinky.
Podtrženo, sečteno - je to napínavé čtení, co má své vlastní kouzlo.

01.02.2021 4 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Je to má první přečtená knížka od autora a neuvěřitelně mě to chytlo. Za mě prostě paráda! Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu.

19.10.2022 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Bouře a vzdor byl za mě lepší díl. Cítila jsem jistý vývoj, co se týče děje i postav. Je pravda, že je za to z velké části zodpovědný Nikolaj, kterého jsem si doslova zamilovala. Je to odvážný a vychytralý blázen, který má ještě k tomu i šarm a skvělý smysl pro humor, což knížce dodalo nové rozměry. Alina se naštěstí posunula kupředu a zanechala za sebou velkou část té naivní holky. Ale co mi v knížce opravdu chybělo, byl Temnyj. Na to, jak je v příběhu důležitý, se v něm tedy moc často neobjevuje, ale za to se polepšil a konečně se stal tím záporákem, kterého jsem čekala.

A i když bývají druhé díly pouze výplňkové, tento obsahoval i tak dost akce. Prostředek knihy byl sice trošku klidnější, ale díky čtivosti to nebyl žádný zádrhel. Navíc mužské postavy se bez problémů postarají o to, aby čtenáře u knížky udržely.

04.03.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Knížku jsem přečetla za 2 dny a musím říct, že mě nezklamala. Zalíbily se mi nové postavy, které se v tomto díle objevily. Často byly zahaleny mnohými tajemstvími a poměrně aktivně se podílely na vývoji děje, který byl protkán akcí a magií. O kouzla, nové bytosti a další čarodějnice tu opravdu není nouze. Knížka čtenáři představí svět ještě mnohem detailněji a kolikrát pořádně zacuká s vašimi nervy. Avšak chybělo mi tam ještě pár detailů, abych úplně pochopila, jak funguje magie skrz zlaté nitě či krev. Možná i nějaká historie, kde se vzaly bytosti a tak, ale třeba se toho dočkám v dalším díle.

Hlavní hrdinové mě dokázali jak rozesmát, tak i pořádně naštvat, a o to víc mě zajímalo, co se s nimi a jejich přáteli stane. I když chvílemi jsem je chtěla opravdu proplesknout. Na to, jak jsem si Reida a Lou v prvním díle oblíbila a byla z nich nadšená, tak mě v tomto díle občas opravdu překvapili. A ne vždy v dobrém.

Za mě byl první díl rozhodně lepší, z něj jsem byla opravdu nadšená. Tento mě potěšil a já tedy mohu jen čekat na závěr série, který mě doufám zaskočí.

02.03.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Četla jsem od Maasové jak Skleněný trůn, tak i Dvůr trnů a růží a série Půlměsíční město, jejíž první díl je pořádná cihla, mi nemohla uniknout. Nejprve jsem se pustila do originálu, ale poté se vydal překlad a já jsem knížku přelouskala za pár dní. A musím říct, že to bylo něco ÚŽASNÉHO!
Neustále mě udivuje, jaké světy dokáže autorka vymyslet. Vše dává smysl a působí to opravdu působivě a uvěřitelně, stejně jako postavy, které si vás získají, dokáží překvapit a nedoufáte v nic jiného, než že se jejich sny splní.
Smekám a těším se na další díl, a pokud nevyjde dostatečně brzy, tak si bichličku budu muset brzy přečíst znovu, protože hlavní postavy mi budou opravdu chybět.
Jo a u knížky jsem brečela jako malá holka a to několikrát, takže pokud někdo přemýšlí, jestli si ji má přečíst anebo ne, tak sakra nepřemýšlejte a pusťte se do toho! Je to úžasné!

26.12.2020 5 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Musím se přiznat, že jsem byla velice zvědavá, když u nás vyšla tato prvotina, ještě od tak mladé autorky, ale když jsem knížku rozečetla, byla jsem zklamaná. Patřím mezi ty, kteří četli sérii Jeho temné esence, ale nebudu tu říkat, jak je to vykradené, protože vím, jak málokdo z mého okolí a mého věku, tuto sérii zná. Tudíž věřím, že podobnost témat může být čistě náhodná.

Knížka by se mi mnohem více líbila, když by mi bylo tak 11 a propukla u mě láska ke knihám. V tuto chvíli mám už však něco načteno a jsem poměrně dost náročná, co se týče slohu a ten mě u této knížky nejvíce zklamal. Mám pocit, jako by to neprošlo redakcí či jakoukoliv korekturou. Jsem si jistá, že kdyby se to nechalo ještě uzrát a dost by se zapracovalo na slohu a složitosti zápletky, mohla by to být bomba.

Chápu, že mladším čtenářům se to může určitě velice líbil, ale pro mě to už byla jen klasická ohraná romantika plná různých klišé. Tudíž mě to ani neutíkalo a četla jsem knížku dlouho, ale k tomu jsem velice často protáčela oči, anebo rovnou knihu zavírala a odkládala.

V tuto chvíli se prokousávám druhým dílem, prý má být už o dost lepší, tak se těším. Ovšem jsem tedy zvědavá i na další autorčiny počiny.

12.08.2022 1 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Temné, drsné a svižné. Těmito třemi slovy bych shrnula tuto knížku, u které mi ze začátku něco chybělo, ale brzy si mě získala. Nejspíš jsem měla problém s občasnými jednoduše napsanými pasážemi, ale to se brzy ztratilo.

I když je to čtení asi převážně pro holky, po celou dobu rozplétáme temnou minulost hlavní hrdinky a pochmurnou epochu příběhu. Jelena je silná, odvážná a chytrá, čímž si získá vaši pozornost.

I v téměř černobílém světě se objeví i malá kapka barev v podobě naděje a romantické linky, která mi přišla přirozená a bavila mě.

Rozhodně nebyla chyba oživit tuto starší fantasy sérii.

09.02.2021 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Popravdě jako malá jsem pohádky moc nemusela kvůli jejich dokonalému a dobrému konci. Nelíbilo se mi to, a proto si mě získala tato knížka. Každá pohádka měla své temné kouzlo, poučení a konec, který se kolikrát nedal ani předtušit.
Do knížky jsem šla s celkem velikými očekáváními a příběhy je bez problému předčily.
Ve výsledku to jsou krásné pohádky na dobrou noc, jen teda ne pro malé děti.

Kulička Kulička Guy de Maupassant

I když jsem měla ze začátku problém vyznat se v některých vedlejších postavách, tak se mi kniha opravdu líbila. K maturitě můžu jen a pouze doporučit.

09.02.2021 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Ze začátku jsem měla celkem problém si vybavit některé vedlejší postavy, tak jsem musela trošku pátrat na internetu a zároveň dávat pozor na spoilery.
První díl byl úžasný a já jej přečetla jedním dechem, ale z druhého dílu mám stále smíšené pocity. Sice to je trošku táhlejší díl, to mi však nevadilo. Postavy mě bavily, a to i ty úplně nové charaktery, kterých bylo dost. Nové/staré zapeklitosti udržely dostatek akce, ale co mě vyloženě vytočilo, byl závěr knihy.
A pokud jako já patříte mezi lidi, kteří si nejprve přečtou poslední větu knížky a až poté se pustíte do knížky od začátku, tak POZOR! U tohoto dílu to opravdu nedoporučuji. Mohli byste si vyspoilerovat zásadní informace.
Týden jsem přemýšlela, jak knížku hodnotit a stále jsem trochu naštvaná, ale v tuto chvíli udělím:
4 hvězdy,
třeba to jednou změním, ale mé pocity jsou prostě rozporuplné a radši dám trošku lepší hodnocení. Přeci jen nakonec zbydou snad jen ty hezké vzpomínky.

06.02.2023 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Asi se dá říct, že se mi to někde ve 13 líbilo, protože jsem sérii přečetla celou a to snad jen v rozmezí měsíce.
Nyní ve svých 21 už tento upíří svět vnímám opravdu jinak a nejsem fanouškem.

13.01.2023 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kdysi se mi v těch 13 líbila, i když sloh mi už tehdy přišel poměrně jednoduchý.

05.01.2023 3 z 5