Anna 13 Anna 13 komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Přenádherná kniha od autorky, kterou nepřestanu uctívat. Po nejúžasnější sáze pod sluncem přišel tento román u kterého nemůžete nic dělat. Jen myslet. A věřte, že budete hodně myslet. Budu se opravdu moc modlit, aby se autorka rozhodla napsat pokračování, protože mne nic jiného teď nezajímá. Sice se trochu bojím o strýčka Jeba, ale smrt je prostě nevyhnutelná. Děkuji za nádherný příběh, postavy, které vám vlezou do mozku a mám takový pocit, že ho niky neopustí. Láska, kterou Stephenie zobrazuje tentokrát, vás ohromí.
Dokáže se moje duše někdy od příběhu oddělit? Teď se mi to zdá nemožné...

13.06.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Jak jsem četla od jiných čtenářů, také jsem si myslela, že jde jen o nějaký dívčí románek, ale příběh se během jednoho dialogu stočil úplně jinam a pak zase a zase...
Jedním slovem prostě STRHUJÍCÍ...
Moje láska je Holder: zamilovala jsem si ho od první chvíle co promluvil a to jsem ještě ani nevěděla jak vypadá. Holder a Sky jsou prostě hned po Belle a Edwardovi a po Hazel a Augustovi tou nejůžasnější literární dvojicí.
Knihu všem moc doporučuji, chystám se na druhý díl a chci ji mít u sebe na poličce. :)

29.05.2015 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Na stránkách této knihy jsem spolu s Liz navštívila Itálii, Indii a Indonésii. Doslova jsem tam byla s ní. Je to nádherná kniha od které se neodtrhnete a zároveň v ní budete chtít ležet navěky. Liz mi byla sympatická a navíc opravdu přenádherně píše.
Strašně se mi líbila prostřední část knížky. V Indii v ášramu jsem se dozvěděla strašně moc nových věcí a zajímavostí o náboženství, duchovnu a životních filozofiích. A jsem přesvědčena, že se chci v životě naučit meditovat. V Indonésii jsem našla úžasné postavy: Ketuta Lijera a Wajan. Ty si budu pamatovat opravdu hodně dlouho.
V knize je toho TOLIK...
Všem doporučuji. Přeji krásný pobyt ve třech zemích na I...

27.05.2015 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Geniálně mistrovsky napsaná kniha, která nadchne každého! Je děsivá, tajemná, legrační, kouzelná, nádherná, strašidelná!!!! Ta atmosféra v knize, dokonale vykreslené postavy a místa! Ani nevím co mám napsat! Na Řbitov zviřátek jsem se i přes mrazení po těle ráda vracela! To s tím Mikmackým pohřebištěm byl úžasný nápad, ale strašně děsivý! Nechápu, jak mohl tento příběh vymyslet a pak dočista na stránkách obživl! Ke konci jsem se nemohla odtrhnout! Jsem naprosto nadšená! Konec vyvrcholil dokonale! Sice by mne zajímalo jak to ještě dopadlo s Ellie a s Rachel, ale otevřený konec je tajemný a mě ani moc nevadí! Děkuji ti tatínku, že jsi mi tuto knížku doporučil! Jsi nejlepší! Určitě teď budu číst Kingovky, protože jsou super!!!

10.05.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Konečně kniha, kde hlavní hrdinové prožívají takovou lásku, kterou si představuji. Líbil se mi styl psaní autorky. Miluji pasáž kdy se Park s Eleanor poprvé chytnou za ruku. To je tak dokonale a nádherně popsáno, že Vás z toho až mrazí. Všem tuto knihu moc doporučuji, protože je opravdu nádherná. Nečekejte ale jen romantiku! Kniha je i vážná, protože rodina Eleanor je dost problematická, ale děj tam hezky plyne. Eleanor mi je poněkud méně sympatická. Nevím proč. Prostě mi vadí jak se chová vůči Parkovi a její myšlení mě někdy přijde trochu dost uhozené. Park je přitom tak strašně hodný, milý a starostlivý.
Jinak přečteno za dva dny. Pěkně si počtěte.

29.03.2015 5 z 5

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Kniha je nádherná!!! Knihy o rakovině jsou krásné, ale drsné a plné nepochopení, které se mísí s obdivem a úctou! Tato kniha vypráví o životě autorky! Celý příběh je tedy pravdivý! Poznáte blíže lidi, kteří se s nemocí potýkají! Přiblížíte se k vyšetřením, pobytům v nemocnicích a doktorům, kteří nám nahánějí hrůzu! Opět si uvědomíte jak krásné je být živý a zdravý! Budete si vážit každých maličkostí!!! Děkuji Sophii, že tento opravdový příběh bolesti, lásky, života, smrti a nejistoty sepsala a nám čtenářům přiblížila nemoc se kterou se může každý z nás někdy setkat! Knihu si určitě ještě někdy přečtu, ale opět z ní mám takový zvláštní pocit! Kolik lidí už na rakovinu zemřelo, umírá nebo zemře? Kolik lídí s ní bojuje? A kolik lidí nad ní zvítězilo, vítězí nebo vůbec někdy zvítězí? Budeme mezi ně patřit i my?

09.03.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Většinu lidí, které znám tuto knihu milují! A já se jim nedivím! Většina lidí také tvrdí, že je o dost lepší než Hvězdy nám nepřály, což si myslím, že pravdu nemají!!! Kniha je plná spousty zajímavých myšlenek, posledních slov známých lidí, napětí a nepochopení! Je opravdu úžasná, ale na Hvězdy nám nepřály nemá! Je sice prosycená životem a smrtí, ale příběh je celkem obyčejně neobyčejný! Neumím se k této knize nějak vyjádřit, protože nad ní zase strašně přemýšlím a snažím se rozluštit věty, které mám v knize zaškrtané a porozumět příběhu, který nám úžasný spisovatel John Green napsal a prostřednictvím tohoto příběhu nám sděluje něco, co zatím luštím...
K postavám: Aljaška Youngová! Snad nejzvláštnější postava o jaké jsem kdy četla! Miluji ji a přitom zase strašně nenávidím!!! Ona je důvod proč si tuto knihu musíte přečíst!!! Miles neboli Váleček mi byl sympatický tím, že se učil známá poslední slova a tím, že byl trochu stydlivější a nezkušený a Plukovník neboli Chip dával knize to pravé! Líbily se mi jeho hlášky a nápady!
Tato kniha si rozhodně zaslouží pět hvězd!!! A Greenovi se klaním!!!

21.02.2015 5 z 5

Anna - Krok za krokem do nového života Anna - Krok za krokem do nového života Justus Pfaue

(SPOILER) Nádherný příběh!!! Knihu jsem objevila v obchodě a díky její nádherné obálce jsem si jí koupila! Příběh je emotivní a zajímavý, ale moc se mi nelíbí styl, kterým pan Pfaue píše! Ten námět je opravdu úžasný, ale spíše by ho měl napsat někdo jiný, aby se to lépe četlo! Předchozí díly jsem nečetla a asi ani nepřečtu. Anna se stala mým velkým vzorem, protože také tančím balet! Rainera jsem si oblíbila od první chvíle, kdy se v knize objevil a tak mě trochu mrzí, že se do něj Anna třeba nezamilovala! Knihu jsem četla už mnohokrát, ale vždy je mi líto stylu, kterým autor píše! Za příběh a postavy, které vytvořil dávám, ale čtyři hvězdy!

21.02.2015 4 z 5

Carmilla (převyprávění) Carmilla (převyprávění) Josef Pepson Snětivý (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem! Do děje mě příběh vtáhl hned. Je to nádherně zpracované i když hubené. Carmilla mi byla strašně sympatická a konec knihy mne mrzel. I ona se přeci musela živit, ne? Určitě si tento historický a tajuplný příběh přečtu znovu a ráda bych ho uvítala ve své knihovničce! Všem doporučuji!
Tato kniha o upírech vyzývá věřit upírům! Nedivila bych se kdyby tento příběh byl pravdivý!

12.02.2015 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

(SPOILER) Neříkám, že tato kniha by byla nějak vysloveně špatná, ale na nějakých místech jsem se nudila a chtěla jsem četbu knihy ukončit!!! Zajímalo mě jak to ale dopadne s Adamem Skinnerem a proč vlastně tolik nenávidí Jordana! Kniha neskončila dobře ani špatně! Štvalo mě jak byla Ebony tvrdohlavá. Také mi připadalo divné, že nejdříve je strašně nedůvěřivá a pak najednou uvěří zničehonic úplně všemu! Nápad je to pěkný, ale ne moc propracovaný! Další díl si nepřečtu! Jo a hned od té doby jak začal Than mluvit o své snoubence, jsem věděla, že jí je Ebony! Jejich lásce fandím, ale zase mi přijde divné, že Ebony byla hned strašně ráda, že je Thanovou snoubenkou! To jí nevadilo, že už nemá na vybranou? A proč se v scéně, kdy je Ebony naštvaná, že má Than snoubenku dělalo tolik povyku a tak dlouho se to řěšilo?

27.01.2015 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Městečko Pines je úžasná kniha, při které jsem byla napnutá od začátku do konce! Ethan mi byl sympatický od první scény a jeho útěk jsem strašně prožívala neschopná odtrhnout oči od písmen! Držela jsem mu palce a bylo mi ho strašně líto! Kniha mi přišla ke konci zdlouhavá, ale za excelentní konec mu musím dát pět hvězd! Svět jednou bude takový, jako v téhle knize! Mistrovsky napsanou knihu o městečku jménem Wayward Pines jen doporučuji!

15.12.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) POZOR SPOILER !!!
K této sérii jsem přečetla jen první díl a druhý jsem načala, ale nedalo se to dočíst! Jelikož půjdu na Hunger Games do kina, rozhodla jsem se, že si ještě před filmem přečtu knížku! Byla to... síla!!! Kniha mi přišla úplně jiná, než ty předtím a hodně mě bavila! V Třináctém kraji jsem se bůhvíproč připadala bezpečně! Katniss mi od prvního dílu byla nesympatická, ale Hladové hry ji změnily! Milovala jsem Prim, Hurikána, Peetu,... Jakmile Peetu přivezli z Kapitolu, bylo mi ho líto a Katniss měla opět divné myšlenky! Je těžké tady psát o revoluci, válce a vzbouřencích! Snowa jsem přímo nenáviděla!!! Tak strašně moc jsem se těšila na okamžik, kdy mu Katnisss propíchne srdce! Nečekala jsem, že kniha končí smrtí Prim! Kniha není pro slabochy! I mně se občas z té záplavy krve a z tolika mrtvých lidí dělalo občas špatně! Jo a ještě jsem brečela u Finnicka a Annie! Nejprve, když se po tolika letech setkali, pak u jejich svatby a nakonec u Finnickovi smrti! Knihu doporučuji! A to jsem tu tady nezmínila zcela všechno!

19.11.2014 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

K téhle knize patří jedno slovo: dokonalá! Je to strašně zvláštní příběh, o kterém budete dlouho přemýšlet a v podstatě ho nikdy nepochopíte! Je to úžasně napsané a poznáte tam spousty lidí! Pár z nich jsem si oblíbila a moc ráda bych se o nich dozvěděla více. Většina čtenářů bude asi odsuzovat Rhiannon, ale já ji chápala. Sice mi to bylo líto, ale věděla jsem, že se to stane a že je to nevyhnutelné. To jak to A vymyslel ke konci s Alexanderem, bylo velmi překvapivé! Stejně si, ale myslím, že ho Rhiannon nemůže mít ráda, tak jako A! Kniha by mohla pokračovat, protože mě zajímá jak to s A dopadne! Všem doporučuji! Hodně se zamyslíte nad svými obyčejnými dny a na to jak je asi prožívá A! Prostě výborný námět a zpracování! Knihu určitě ještě několikrát přečtu a možná ji pochopím více do hloubky!

16.11.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

K této knize nemám slova. Chtěla bych k tomu tolik říci, tolik se mi toho motá v hlavě, ale napsat to nedokážu. Kniha mi vyrazila dech. Ke konci jsem samozřejmě brečela jako každý. Nemohu uvěřit jak Green mohl vytvořit Augusta Waterse. To je postava, která mne fascinuje. Miluji Hazel, Augusta, Izaka, rodiče Hazel,...
Miluji ten příběh, tu knihu. Miluji Johna Greena. Do smrti nepochopím jak mohl tohle napsat. Velice si ho vážím a doufám, že napíše ještě spousty takových knížek, kdy po jejich dočtení nedokážete normálně fungovat. Nedokážete se s nikým bavit a chcete být sami a přemýšlet o životě, smrti, lásce, dýchání,vesmíru,...
Tato kniha by měla být povinnou četbou každého člověka. Kdo ji nepřečte, nepochopí a nebude si vážit života a zdraví. Upřímně, kniha mne změnila. A změní spousty jiných lidí.

26.10.2014 5 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

(SPOILER) Kniha mne velice zaujala už jen obálkou a popisem na přebalu. Miluji to magické město Seattle, ve kterém se vždy odehrávají nadpřirozené příběhy. Georgina je mi velice sympatická. Ráda bych pracovala v takovém knihkupectví jako ona. Její seznámení se Sethem bylo legrační. I tak jsem jim, ale přála, aby spolu byly čím dál častěji, protože se mi Sethova tajemnost líbila. Kapitola 25, kdy se Georgina dozvídá o jeho myšlenkách je má nejoblíbenější.
A ještě něco. Já od začátku věděla kdo zabíjí nesmrtelné. Já jsem od první chvíle co Roman promluvil věděla, že je to vrah. Vážně. Vůbec jsem nepochybovala a jen čekala kdy to Georgině docvakne. Helenu jsem začala podezírat až když Roman řekl, že jsou dva. Cartera jsem si oblíbila od první chvíle. Jakmile jsem se dozvěděla, že Roman jde hlavně po něm začala jsem se strachovat. Roman se mi hnusí od první chvíle. Určitě si přečtu další díl. Všem tuto skvěle napsanou knížku doporučuji.

19.10.2014 5 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 2 Stmívání: grafický román. Díl 2 Stephenie Meyer

Dokonalá kniha! Začíná v pokoji Belly, když se s Edwardem vrátí z louky a končí stužkovací slavností! Já ji miluji!!! Tato kniha ukáže všem nový pohled na svět Stmívání. Nemohu se dočkat Nového měsíce.

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Nádherné kresby! Tato kniha začíná příjezdem Belly do Forks a končí přenádhernou scénou na louce. Kresby jsou opravdu propracované a ukáže Vám to jiného Edwarda, než Vašeho Roberta Pattinsona. Je to prostě dokonalé! Nemohu se dočkat Nového Měsíce!

02.10.2014 5 z 5

Boží kniha. Dlouhý rozhovor se Stephenií Meyerovou, obrázky hlavních postav a popisy všech postav, které v sáze vystupovaly, legendy, historie, upíři, vlkodlaci, obyčejní lidé, vyškrtnuté scény, zodpovězené otázky, citáty a milion obrázků, které Vám celou ságu ukážou v jiném světle. Plus všechna vozidla, která v sáze jezdily. :)
Všem doporučuji. Je to ale pro velké fandy!

02.10.2014 5 z 5

(SPOILER) Bree. Novorozená upírka z knihy Zatmění. Její příběh Vás ohromí. Žije jiný život než Cullenovi a to Vás dostane. Ona loví lidi. Myslím si, že to autorka sice mohla udělat krvavější a drsnější, ale Bree je úžasná. Pozná, že ji Riley lže a zamiluje se do Diega. Spolu sledují Victoriu, Rileyho a Volturiovi. Život novorozených je doslova peklo. Já bych od nich utekla hned. Bree však dál pobývala ve smrdutém sklepení jen kvůli tomu, že čekala na svou lásku. To, že její Diego už dávno zemřel zjistí až v bitvě s Cullenovými. Bohužel nemá takové štěstí jako má například Bella, a Volturiovi ji zabijí.
Další postava, která mne fascinuje je Fred. Tento upír má mocný dar, díky němuž mohl utéct. Dokonce je silnější než celá garda Volturiových. Jaký dar to ale je, si přečtěte sami.

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

(SPOILER) Tuto sérii jsem dostala minulý rok k Vánocům. Líbí se mi obal i všechny knihy v pevné vazbě. Četla jsem je nesčetněkrát, ale asi je budu číst stále dál a dál. Po příběhu se mi vždy začne po měsíci stýskat a musím si přečíst alespoň jednu scénu. Nemám nejoblíbenější knihu, protože každá má něco do sebe.
Stmívání. Kniha, která odstartovala světový fenomén. Každý čtenář by ji měl přečíst. Poznávání Belly s Edwardem miluju. Nejlepší je 12. kapitola na louce. Tu bych četla každý den a nikdy by mne neomrzela. James, Laurent a Victoria Vás překvapí.
Nový měsíc. To je kniha, kterou moc lidí nemá rádo, protože Edward opustí Bellu. Bella se začne scházet s Jacobem. Já Jacoba miluju. Je to můj nejoblíbenější literární hrdina do kterého jsem doslova zamilovaná. Moc mne mrzí, když Bella od něj odjede k Volturiovým a ani neví jestli se nakonec vrátí nebo ne. Nakonec se s Edwardem vrací do Forks.
Zatmění. No dobrá, uznávám, že tuhle knihu miluji asi nejvíce. V této knize je toho hodně. Zbožňuji novorozené upíry ze Seattlu. S nimi je to vše zajímavější. Miluji rivalitu mezi Jacobem a Edwardem. Je mi Jacoba strašně líto jak ho pořád Bella odmítá, přitom si ani nechce představit jak by to s ním bylo jiné. V knize jsou taky celé příběhy Jaspera, Rosalie a kmene Quiletů. Nejlepší scény jsou asi v noci ve stanu a pak to ráno. Konečně si Edward s Jacobem vysvětlí všechno okolo Belly a snaží se navzájem pochopit. To ráno se však Bella s Jacobem líbá. Představí si celou svou budoucnost, která by mohla být s Jacobem. Ano, mohla. Ale nebude. Bella se nakonec rozhodne stát se upírem. Jakmile Jacob uslyší o chystané svatbě, opouští La Push.
Rozbřesk. Poslední kniha této ságy. Přenádherná svatba Belly a Edwarda, líbánky na ostrově Esmé, Bellino těhotenství, vlkodlačí roztržky, nečekané zvraty, Bellina proměna, nový způsob života, Renesmé, dalších dvacet upírů, vidina smrti, Volturiovi, strach, štěstí, radost, láska, smrt. To vše na Vás čeká v tomto konečném díle.
Já Twilight ságu miluji. A myslím, že nejsem jediná.
Čtěte, čtěte a uvidíte.