animovanej medv animovanej medv komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná kniha o tom, že bychom neměli soudit od prvního okamžiku a hlavně nejezdit autem v obytné zóně!

25.09.2018 5 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Frederic Forsyth opět nastudoval celou problematiku obchodu s kokainem a kolem toho vystavěl tento román. Je to na něm vidět. Rozhodně stojí za přečtení!

24.10.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Napínavé, poutavé, velmi dobře se to četlo

09.10.2017 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Konce byl už rozvláčný. A první díl se mi asi líbil víc, ale i tak mě to moc bavilo a těším se, jak to všechno dopadne.

13.08.2017 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první setkání s autorkou. Bylo to velmi příjemné a důmyslně čtení a moc mě bavilo.

Nebavily mě pasáže, které vychvalovali Dánsko a Kodaň. Nebavily mě první dva dny v Kodani. A dej byl velmi předvídavý.

I tak jsem se pobavila.

27.10.2023 3 z 5

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

Moc zajímavá kniha, kterou by si měl přečíst každý. Já jsem si myslela, je toho vím o queer hodně, ale očividně jsem se mýlila. Přečtěte si tuto knihu! Udělá z vás lepšího člověka. Vážně.

31.05.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Moc pěkný závěr.
Celou dobu jsem tipovala, že se z Nimba stane zaporák, což se nestalo, ale já nejsem zklamaná.
Nejvíc se mi líbilo odhalení minulosti smrtek zakladatelek.
Celou sérii jsem přečetla téměř jedním dechem. Teď mi poraďte, co mám se svým životem dělat dál, co mám dál číst?

01.05.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha mě zklamala. První půlka byla krásná, ale z druhé mám jen pocit marnosti a zhnusení...

13.03.2023 2 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Smutná, dojemná, ale krásná kniha. Téma, o kterém se mluví málo. Moc mě to bavilo a přečetla jsem ji jedním dechem.

03.11.2022 5 z 5

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

Moc zajímavá kniha, ale na mě moc. Uznávám, že to je chyba moje, nikoli knihy...

09.08.2022 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

(SPOILER) Prvních tak 100 stran mě moc nebavilo, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

Pár poznatků z knihy (pozor spoilery):
Líbila se mi proměna paní Jenningsové.
Hrozně mě ze začátku štvala Marianna, ale pak jsem pochopila, proč to bylo nutné. Její vyznání na konci knihy, kdy si uvědomila, že byla sobecká a všechno nechala na Elinor mě dojalo.
Podobně mě dojalo uvědomění paní Dashwoodové, že možná byla necitelná k Elinor.
A samozřejmě jsem se bavila nad maloměšťáctvím sousedů a hlavně příbuzných. Paní Fanny a její manžel se pro mě stali oblíbenými postavami.
Hlavní záporačka Lucy byla dobře napsaná. Vlastně je vám celou dobu nesympatická a nemáte jí rádi, ale valstně nemáte pro ní žádné důkazy o tom, že není hodná. Po pár kapitolách ale se důkazy objevují a na konci jasné, že o proti rodině Ferrarsovým je Lucy hlavně zákeřná a zlá.

Čtení mě moc bavilo a těším se na film. Nejvíc se samozřejmě těším na Alana Rickmana :)

28.03.2022 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Bylo to trošku zdlouhavé, ale i tak mě to moc bavilo. Vraha jsem netipla

24.03.2022 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Jupí zvládla jsem dočíst celou sérii!

Neberte mě špatně, moc se mi to líbilo, ale je to prostě náročné čtení a jsem ráda, že jsem to zvládla. Nechám chvíli Středozem být a přečtu si něco lehčího.

Ale i tak doufám, že se najdou Entky.

30.12.2021 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Úžasné ilustrace, které se se rozvíjí a dotváří plynulost příběhu, ale zároveň nespoilerují, pokud jste zvědaví a nalistujete pár stran dopředu a prohlédnete si obrázky.
Každý příběh je trošku povědomý, ale každý končí jinak než jsme si představovali, ale zároveň to dává mnohem větší smysl. Což také dokládá doslov.
Moc pěkná kniha. Určitě se k ní někdy vrátím a pokud budu mít příležitost, tak zamíchám v hrnci.

21.06.2021 5 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Čekala jsm přímé pokračování na první díl a tak jsem nebyla připravená na vžívání se do nového příběhu.
Každopádně když jsem se vžila, což nebylo nijak těžké, protože autorka píše opravdu poutavě, od knihy jsem se nechtěla oddtrhávat a po přečtení mi je líto, že kniha skončila. Jedu koupit další díl a těším se na pokračování.

10.06.2021 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nějak nevím, jak hodnotit. Kniha mě nebavila, na druhou stranu si pořád říkám, že z nějakého důvodu jsme se o ní učili. Tak bych asi potřebovala nějaký výklad, co jsem to vlastně četla...

22.02.2021

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Přijde mi, že má pan Brynza podobný scénář u každé knihy. Erika začne řešit případ, něco je špatně a všechno se spykne proti ní a vedení ji z případu buď odvolá nebo tím minimálně hrozí. Pak se něco stane a najednou všichni Erice věří, že ví, co má dělat a ona vše zdárně dovyřeší...

I přes to, mě to s ní baví a co jiného tedy od tohoto žánru vlastně potřebuju. Pořád si myslím, že jsou na světě už dávno lepší detektivky, ale toto je velmi příjemné čtení na podzimní večery :)

23.11.2020 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Duna vás pohltí, pomalu, velmi pomalu, ale na konci zjistíte, že chcete číst dál.

31.10.2020 5 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

S těžkým srdcem dávám jen 4 hvězdy. Kniha byla moc zajímavá, je tam do podrobna popsán, jak funguje obchod se zbraněmi například. Ale i tak mi tam něco chybělo. Byl to klasický Forsyth, kdy vás půlku knížky uvádí do děje, abyste si druhou část mohli vychutnat. Ale u této knížky mi přišlo, že nejzajímavější byla vlastně poslední kapitola, kde se vysvětlují všechny pohnutky žoldnéřů, které vám do té doby autor záměrně neříkal. Na druhou stranu jste celou dobu tušili, že tam něco takového bude, takže to nebylo takové překvapení.

Zkrátka a přesně Forsyth má rozhodně lepší knihy. Na druhou stranu, je to pořád Forsyth, takže kniha rozhodně stojí za přečtení :)

01.06.2020 4 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Tak tato série má rozhodně vzestupnou tendenci, jestli vás bavil první a druhý díl, třetí vás už nepustí ;)

28.04.2020 5 z 5