Duna přehled

Duna https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1939/bmid_duna-5Tw-1939.jpg 4 3417 3417

Duna série

Sága Duna amerického spisovatele Franka Herberta patří do zlatého fondu světové science-fiction. Vypráví o pouštní planetě Arrakis, na níž se nachází jediný zdroj koření prodlužujícího lidský život a propůjčujícího člověku mimořádné psychické schopnosti. Svému autorovi získala nejen literární ceny, ale především miliony čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Dune , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Duna. Přihlašte se a napište ho.

zuzule787
včera 4 z 5

Dunu jsem četla kdysi, protože můj kamarád ten svět naprosto miloval a tak jsem chtěla vědět proč. A pamatuji si, že jsem z toho byla nadšená.. Dnes jsem ale nadšená o trochu méně a vlastně ani nevím proč. Má to všechno - originální prostředí, silné hrdiny, emoce, politiku, ekologii, intriky.. Možná je tam toho až moc? Nevím.. Třeba mi dojem ze čtení malinko kazí shlédnutí nejnovějších filmů, které byli nadprůměrné.. I tak si ale myslím, že toto dílo i vzhledem k datu vydání nemá konkurenci ve své komplexnosti a originalitě a je možné, že své hodnocení ještě časem vylepším.

Loxias
21.05.2024 4 z 5

Neni to lehky cteni, ale je to dobry cteni a kdyz se clovek kousne, tak je mu odmenou Pauluv vzestup a to stoji za to.

DodyF
16.05.2024 5 z 5

Kniha mě nadchla a jsem ráda, že jsem se k ní díky výzvě dostala. Samotný příběh je určitě poutavý, ale co na knize zaujme nejvíc jsou filozofické pasáže, s mnoha odkazy na fyziku, náboženství, dějiny a další. Připadalo mi, že autor byl osvícen něčím shůry, protože není podle mě možné vědomě poskládat dohromady takto mnohovrstevný obraz, který dává dohromady smysl.

Nejprodávanější knihy od začátku roku 2024

15.04.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (13. týden)

03.04.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (12. týden)

27.03.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (2)

1966 - Hugo Award (Best Novel)
1965 - Nebula Award (Best Novel)

Kniha Duna v seznamech

v Právě čtených301x