anid anid komentáře u knih

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Upřímně tohle je taková příjemná odechovka. Krátká, svižná, nepotřebujete nad ní moc přemýšlet. Od autorky jsme četla již kdysi dávno Poselství jednorožců (a v té době měla z toho noční můry), která mi moc nesedla, hlavě kvůli tomu že byla uměle protahovaná. Tady se to naštěstí neděje. Autorka se snažila udělat knihu dospělejší tím, že jde zde dost násilí a krve. Postavy kromě jedné jsou docela ploché a nevyvíjí se moc, ale upřímně s 200 stránkami se toho nedá moc udělat
Takže když člověk chce nějakou oddechovku, kdy fakt chce něco jednoduchého tohle je dost dobrá možnost
spíše 3.5*

24.02.2019 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Autor znovu nezklamal. Kniha nyní sleduje více postav než jen Vélina. Má to rozhodně své plusy, protože je zajímavé, sledovat kolik se toho za tu krátkou dobu vlastně semlelo. Autor se rozhodně vyžívá v zabíjení postav a ano zemřelo ještě více lidí než v první díle. Navíc krutosti Volarů jsou docela dost dopodrobna popsány (což někomu může vadit)
Jinak stále miluji jeho styl vyprávění a stále to zůstává silnější stránkou knihy. Navíc se do knihy konečně dostalo více "kouzel" takže to má větší nádech fantasy

07.01.2019 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Po spustě young adultovek zaměřené spíše na dámské publikum, byla tahle kniha něco co jsem potřebovala. Románky decentní a spíše se tam nenacházejí..... Svět jako takový není špatný, ale jsou autoři s lepšími světy. Zde jde hlavně o um vytvořit příběh a vyprávět ho (dle mého ta těžší část psaní knih). Příběh a hrdina mi velice sedl. Bylo zde dobře vyvážena frekvence akce a klidu (který je taky důležitý..... ale zas ho nemůže být moct) a příběh má zajímavý konec
Jediný co bych chtělo vyknout je jak plyne čas. Protože fakt nemám ponětí kolik Vélinovi je v jakou chvíly. Pak na konci se hodně nečekaně objevuje retrospektiva, a chvilku mi trvalo, než mi došlo, že to vlastně retrospektiva je (I když vlastně celý příběh je jedna velká retrospektiva..... Ehm takže retrospektiva v retrospektivě?????). Někomu možná bude dělat větší počet postav a jmen, ale pokud dáváte jiné rozsáhlejší fantasy, zas tak velký extrém to není.

11.12.2018 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Kniha má úžasný námět spojení draků a steam punku(který byl hodně cítit). Všude jinde jsou draci majestátní tvorové, se kterými si není radno zahrávat. Zde se z nich stal dobytek a lovná zvěř, i když si teda majestátnost a nebezpečnost zachovávají
Kniha má zajímavý příběh a je napínavý. Problém je docela sledování 3 postav. Zatímco Lizanne a Clay mají mezi sebou spojení, takže se to dá skousnout. Hilemore se mi zdá mimo mísu. Každý hrdina má trochu jiný nádech žánru. Navíc díky tomuto po intezivní pasáži jednoho se najednou přeskočilo na "nudnou" část někoho jiného. Ano donutilo mě to zůstat u knihy a furt o tom přemýšlet ale "nudnou" pasáž jsem pak docela přeskakovala. Na strhnutí hvězdy to není, ale tak 4.5* bych spíše dala
Navíc autor se nebojí zabíjet postavy :,)

11.11.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Ani moc nevím, co si o téhle knize mám myslet. Všechny knihy od této autorky jsou náladovky - buď nepřečtu nic nebo přečtu všechno najednou. Vzhledem k tomuto faktu jsem jí "četla" půl toku.
Napětí bylo, příběh se mi líbí, progress postav tam byl (i když mi stále vadí změna Doriana, ale holt po tom čím si prošel se to dá čekat). Myslím, že někomu by mohlo vadit, že v této fázi všichni hlavní hrdinové jsou prostě nějakým způsobem "broken". Všichni si zažili fakt hnusné věci. Na vyšší příčky v oblíbenosti postav se rozhodně stále prodírá Manon a krásně bojuje s Rowanem.
Velký downgrade je ....... mislostná část. Byla tam výplň(která mi tolik nevadí) ale většinu výplně tvořil "milostný život" nebo spíš sexuální hrátky. Nic proti tomu nemám, ale pokud bych si chtěla číst zrovna o tomhle šáhnu pro Dvůr růží nikoliv pro sklěněný dvůr (více méně jsem z nějakého důvodu dostala Game of thrones vibes....)
Další věc je to, že trochu splývají serie autorky. Na záčátku byl jasný rozdíl jak v psaní, tak v celkovém žánru. No hrany se trochu začínají romazávat.
Jinak stále kvalitní počteníčko.

04.10.2018 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Všichni chválí tuhle knihu jako úžasné zakončení, ale pro mě.... ehm nezdála se mi tak tak úžasná jako ostatní... rozhodně je neslabší.
Neber te mě zle . prví polovina byla naprosto bombastciká jako předhozí díly, ale pak to šlo z kopce. Musím říct, že jsem celou serii Harry Pottera četla 2x (a chystám se v blízké době po 3x) ale poslední díl jsem ani jednou nedočetla......

22.09.2018 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Oproti předchozím dvoum dílům za me strašný propad kvality. (Možná je to dáno obrovskou mezerou, ktera byla dána mezi dily)
Postavy se mi zdali nelibi, chápu že je zkušenosti změnili ale ta změna byla k horšímu
Občas se objevili trhliny v příběhu. Bylo tam moc náhod a většina akci ZLOSINu postrádala jakykoliv smysl. Občas jsem se díky tomu i v ději ztratila. Některé dialogi zněly hodně uměle .
Upřímně jsem některé pasáže musela přeskočit, protoze me totalne nebavili.

05.09.2018 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Mě detektivky asi prostě nejedou....
Začátek navodil užasnou atmosféru, při které mi lezl mráz po zádech a zauvažovala jsem, zda se na mě nějaký ten dušik hezky nelepí.... Díky tomu kniha získala 3*
No ale tím to haslo.... Napětí tak trochu nefunguvalo, pomalé posouvání (možná dáno žánrem), takže čtení nakonec skončilo při jízdě do a ze školy a při volný hodinách. The end
co měla ale nejvíce štvalo byl vztah hlavních postav (jejiž jména mi teda v hlavě nezůstali). Ten mě dokonce donutil knihu "odhodit". Nevím, zda už prostě se mi tyhle "forbidden" realetionship díky jiným knihám (cought cought Warriors )neomyli a já si je nezhnusila snad ještě víc než milostný trojúhelník... Popis jejích pocitů, a "bojování sama se sebouů mě doslovala sr*li....
Nedočteno do konce....

20.05.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tohle bylo ÚŽASNÉ!
O knize jsem slyšela samou chválu, a tak jsem měla docela velká očekávání. Když se mi konečně dostala kniha do ruky (a že to bylo za fakt dlouhou dobu) tak jsem se docela bála, abych díky hypu nebyla nakonec zklamaná. A OPRAVDU JSEM NEBYLA.
Kniha udržuje napětí, překvapuje ale nejsilnější stránkou jsou rozhdoně postavy (narozdíl od Griši, kde bych řekla, že silnou stránkou je právě vytvořený komplexní svět). Autorka se opravdu zlepšila
Kniha donutila, abych si oblíbila všech 6 hlavních postav (znovu na rozdíl od Griši, kde byli postavy ploché a bylo to spíš koho nenávidím nejmíň aka Temnyje cuz já ráda edgelordy...). Strašně se mi líbilo, jak Kaz měl vždy všechno vymyšlené dopředu a vždy měl plán B. Nakonec jste si nato docela zvykli (MINI SPOILER a pak v tu chvíly kdy pán B nebyl..... no jsem dostala fakt strach)
Jediné co musím vytknout je věk postav (který je tedy vytýkán nejdenou). Prostě teen věk postavám neodpovídá (snad teda až an Wylana a možná ještě Inej bych mladší zkousla) Jinak Ninu, Jesper, Mathiesse a hlavně Kaze udělala tak 2-3 rok min starší.
Btw kniha byla tak dobrá, že mě donutila zahodit všechyn spoje WIP kresby a namalovat Kaze XD

20.05.2018 5 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Erin Hunter

A ta si stále říkám, zda ti překladatelé a korektura je na drogách nebo se řídí myšlenkou. Jsou to děti- pojdme to odfláknout. Kniha jako taková je fakt super, ale česká verze vapadá jako kdybych ji prekládala já a ani si to po sobě nepřečetla. Překlepy, chybějicí písmena na konci slov, přejmenování klanů a to sakra i v tom pitomém "obsahu"
Fakt jestli můžete běžte si číst anglicku verzi

22.04.2018 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Nápad knihy byl opravdu zajímavý a celkem dost originální. I když v jiných fantasy knihách bylo taky naznačeno, že démoni (zde sunajové atd) že pocházejí z nasilí/ je jich víc když je více násilí, zde to bylo podáno na jiný levl. Moc se mi líbí sytém vznikání příšerek....
Co se týče hlavních postav, obě prošli vývojem přiměřeným příběhu. Můj favorit rozhodně teda August. Co se týče postav vedlejších, ty na rozvoj neměli prostor vůbec žádný. Možná je to malým rozsahem knihy.
Kromě teda problému nedostatku prostoru pro vedlejší postavy, bych knize vytkla pouze předvídatelný záporák. A na popisu akcí by se teda mohlo zapracovat

10.04.2018 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Hned na začátek. I když nejste big fanda Scifi nebo tlustý knih, neváhejte a zkuste ji. Kniha je tak výjmečná, že se vám nepřijde, že má 599 stránek
Tuhle knihu jsem si doslova zamilovala. Její originální styl psaní mě nadchnul a zaujal.
Kniha mě donutila nenávidět určité postavy a naopak soucítit a litovat jiné. Každopádně člověk neměl moc na výběr, koho si může oblíbit, protože přece jenom, jde o jakoby záznam, takže se zaměřoval na určité osoby . (a když už jsem si udělala fav postavu..... tak umřela). Navíc díky určitému zpracováni knihy, si člověk uvědomí, kolik sakra lidí umřelo... A ty čísla opravdu nejsou malá
SPOILER
Každopádně se těším na další díl a jsem ráda, že nakonec to vraždící AI zachránili. A jop docela jsem si ho oblíbila

16.03.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Tuhle knihu jsem zvládla přečíst za den, s tím že jsem kvůli ní šla spát ve 3 ráno.
Zpracování světa je úžasné (snoubí spolu budoucnost, ve které se lidstvo ale vrátilo svoji mentalitou do středověku. Zajímavá kombinace). Proměna hlavní postavy (které jsme se docela bála) byla logická a příjemná. To samé se dá říct o vztahu Nemesis s Tyrusem. Fakt ten pár je dobrý.
SPOILER
Jediné co bych vytkla je "znovu oživení" Sidonie, která byla "oživena" jenom aby byla později znovu zabita, ale předtím udělala zmatek ve vztazích se svým přiznáním, které jsem tušila hodně dlouho předem. Příběh se dal vyřešit jinak i bez ní

10.02.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Dokonalé fantasy.
Líbí se mi různorodost postav. Dále pak také vývoj hlavní postavy (i když se občas z nějakého důvodu občas zase vrací na začátek svého vývoje). Svět je pěkně propracovaný a děj poutavý. Celkově je kniha dobře psaná
Jedna z mála věcí co bych je vytkla, že záporaci byli prostě pure evil.....

06.02.2018 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Tak takového gary-sue jako hlavní postavu jsem dlouho neviděla.
Je vidět, že autor umí psát, ale postavy a příběh stojí za nic. Já skončila u takové sté stránky a to jsem se přemáhala...

22.11.2017 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha je doslova nudná
Začala jsem to číst 2x. Jednou jsem vdržela 60 stran podruhé zhruba do 3/4.
Moc popisů, nelíbivá hlavní postava, celkově mi vadilo styl psaní a celkově ten svět(i když to je možná daný tím, že Alenku celkově nemusím.) Nejvíc mě ale štvali postavy a jejich chování.....

17.10.2017 2 z 5

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

Knihu jsem četla v originálním vydání...
Kniha je čtivá a poutavá, ale fakt pro věkovou kategorii 9+ pouze stylem psaním. Líbí se mi celkově jednoduchost knihy atd.
Ale překlad stále stojí za nic....

17.10.2017 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha má zajímavý začátek a do pocitů Lii se dá snadno vžít. Tím ale napětí v 1. polovině knihy končí. Pak to spíše připomíná romantický příběh (ale pěkně psaný). Navíc tolik omílaný milostní trojúhelník je zde jiný, což u mě má plus. Moc hezky se mi líbilo jak autorka nabízí čtenáři si vytvořit vlastní spekulace o tom, kdo je kdo(já osobně jsem svůj tip nakonec tak 2x měnila) Druhá část knihy se mi zalíbila více. Hezky se četla a měla zajímavý zvrat. Hrdinka rozhodně nebyla dokonalá a některé věci prožívala trochu moc.
Celkově doporučuji, jenom k fatasy tomu to moc nemělo. Spíš do romantiky bych to zařadila

17.10.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha byla mnohem ale mnohem zábevnější než 2 díl. Konečně jsem si zvykla na to že je Cealena(chcete-li Aelin) víla. Líbí se mi že příběh sleduje hned několik postav a některé situace jsou částečně popsány v dvou úhlech pohledu. Upřímě jsme si oblíbila Jeřába (ani nevím, asi mám ráda tyhle navenek nevrlé, ale uvnitř dobré lidi) a doufám že se objeví i v dalším díle. Pro ty co po 2 váhají zdaq číst nebo ne... jdetě do toho!

08.01.2017 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Knihu jsem četla s tím, že potřebuji něco číst jinak se unudím k smrti, ale nakonec se mi dost líbila. Kniha je na začátku psána v druhé osobě, jako první 3 stránky v pohodě, ale pak se to stalo utrpení a já listovala dopředu, zda to bude normální. Naštěstí ano. Kniha je čtivá, ale někdy se autorka zabírá moc do detailů. Taky mi trochu vadí fakt, že nás přímo nutí litovat hlavní postavu (což se jí u mě moc nepodařilo). Kniha se mi celkově líbila a ano doporučuji :)

28.11.2016 5 z 5