anid anid komentáře u knih

Ledová země Ledová země John Flanagan

Kniha znovu nezklamala, ale musím uznat místy se zhoršila. Kniha se rozdělila na vyprávění Horáce a Halta a Eavelyn a Willa, za což moc díky autorovi že jsme nepřišli o nic podstatného. Bohužel byla místa u Willa a Eavelyn, která byla zdlouhavá a nudná. Díky rozdvojení knížky jí musím nechat 5 hvězd, protože si to zaslouží

29.10.2015 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Kniha kupodivu po triumfálním prvním dílu nezklamala. Kniha se pěkně svižně četla a musela jsem se držet abych zbytečně nepřeskakovala věty, jak jsem byla nedočkavá co se bude dít dál. Jenom mě zklamala jedna část, která byla naprosto nereálná. Kniha je úžasná vřele doporučuji si ji přečíst. Jenom je tam méně humoru, ale úplně se neztratil :)
5 hvězd

23.10.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Že by další kniha co se všem líbila jen já jsem z ní zklamaná?? Asi ano. S knihou jsem se dost dlouho trápila a to dokonce přes měsíc a to je u mě opravdu extrém na to kolik má stránek. Kniha asi nesedla, holt nejsem romantik. Děj se mi sice zdál celkem originální ( žádný milostný trojúhelník, ale ty mi tolik nevadí) Zdála se mi moc zdlouhavá a celkem nudná. Ano abych jen nekritizovala byli tam pasáže, které se hezky četli. Ano u konce jsem bulela jak lachtan, což se mě dokážou přinutit jen dobré knížky.
Knihu nemohu hodnotit nedočetla jsem ji a navíc bych musela předělat sna vševchny svoje hodnocení.

09.10.2015

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tato kniha jaky by se přímo vnutila, abych ji přečetla a trvalo dlouhou dobu než jsem se rozhodla to zkusit, ale neprohloupila jsem. Kniha mě od začátku nadchla. Měla celkem rychlé rozehřívání a hned se šlo na věc. Postavy se mi líbili, měly prostě svůj charakter ( zvláště pak Halt). Postupně jsem si oblíbila snad všechny, ale Halt prostě vede. Kniha je čtivá a když zaujme jen tak se od ní neodtrhnete. I přesto že jsem četla dost fantasy knih se mi děj nezdál ohraný, ale ano na jednom nebo dvou místě jsem zvládla děj předpovídat. Doufám že kvalita nebude klesat a už v knihovně jsem zabrala další 3 díly a čekám super počteníčko.

09.10.2015 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha se opravdu vydařila. mně upřímně se více hned od začátku líbila Agáta a Sofie mě dost štvala (prostě nemohla přijmou skutečnost) a to až do konce.Doufala jsem v trochu jiný konec, ale prakvapená jsme nebyla když se další díl jmenuje Svět bez princů.
Knihu doporučuji

01.09.2015 5 z 5

Válečníci: Oheň a led Válečníci: Oheň a led Erin Hunter

Kniha se mi moc líbila a možná snad víc než 1. díl. Bylo tam více strhujícího děje a méně urychlení. Jenom je mi moc líto že zbytek knih (mohli alespoň 1 sérii) zajímalo by mě co se
--MENŠÍ SPOILER---stane s Mráčkem, Drápem a jak se vyvine vztah mezi Bouřkou a Ohnivousem (prostě Fireheart) a mezi Stříbřinkou a Šedým.

29.08.2015 5 z 5

Válečníci: Oheň a led Válečníci: Oheň a led Erin Hunter

Doménika.
Nejsou přeložené. Kromě této série jsou ještě další 3 série, myslím že taky po 6 dílech. Plus spousta mangech ( to slovo neumím skloňovat :))

22.08.2015 5 z 5

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

Knihu jsem četla z důvodu že mně přímo fascinovala kolik lidí (i dospělých) ujíždí právě na Warriors cats (v čestině právě Divoké kočky) a dávají na YT různé jejich animace. Kniha mně kupodivu nezklamala. Kniha pěkně psaná, ale místy uspěchaná(hlavně začátek) Autorky mi teda nedali moc šanci si oblíbit nikoho ze zemřelích koček(SPOILER!!- Ale Tečku jsem si vzládla oblíbit díky YT), takže jsem pro ně netruchlila. Kniha mně nechala v napětí co bude s Drápem.
Štve mě, ale překlad. Prohazování jmen, či nahrazování jich jinými, které ani nezazněli v knize.Na začátku mi bylo nepříjemné i přeložení jmen, ale postupně jsem si zvykla.
Doporučuji i starším.

22.08.2015 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Znovu a znovu přemyšlím proč mě kniha nenadchla jako většinu lidí co jí četlo, ale knihu jsem viděla až PO shlédnutí filmu což je možná ten kámen úrazu.
Do poloviny byl příběh dobrý. Bohužel jsem znala již "nedostatky" a rozdíly mezi knihou a filmem. Ke konci se náramně zlepšil, ale konec. Ten mně zklamal..... Jo nejsem fanoušek otevřených konců.
Ano kniha je k zamyšlení, ale to i film. Je to 2. knížka kterou hodnotím lépe než film podle jejích motivů.

09.08.2015 3 z 5