Pán věže

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Království a Víry bojoval v bezpočtu bitev. Odměnou mu byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpiranském žaláři touží jen po návratu domů, odhodlaný, že už nikdy nebude zabíjet. Re...celý text

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč.

Reva plánuje, že Vélinovi na uvítanou vrazí kudlu do zad. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty — dokonce ani hrozba vpádu největšího nepřítele, jakému kdy Království čelilo.
Ale jakmile vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci a pravda se mění v lež. Pokud chce Reva zachránit Království, musí přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala — a Vélin se musí ponořit zpět do minulosti, kterou by nejradši pohřbil. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248279/stin-krkavce-pan-veze-5xg-248279.jpg 4.6298

Stín Krkavce (2.)

Tower Lord (2014)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host
Více informací...

Anyv

Oproti první knize, kde čtenář sleduje všechno co se děje kolem Vélina, se tady díváme na děj z pohledu čtyř postav + Verniera. Stále nejsou zodpovězeny některé otázky, které si pokládáte již od prvního dílu. Příběh se stává čím dál tím víc napínavější. A některé postavy potká takový osud, který si možná nepřejete.

kklepkaa

Bohužel se autor rozhodl příběh vyprávět prostřednictvím čtyř vypravěčů a i když to v něčem dobré je, na druhou stranu to bylo dost otravné. Vždy v tom nejnemožnějším momentu to autor utnul a přesunul se na druhou stranu kontinentu. Možná kdyby ti vypravěči byli jen dva, ale čtyři už byli celkem dost... Jako nejlepší dějové linie mi přišly Lyrny a Revy. U Vélina se toho mnoho nedělo, i když jak táhnul do bitvy, to bylo opravdu velkolepé. U Frentise jsem zvědavá, co z toho autor udělá, jen doufám, že mě autor překvapí poněvadž mám zatím smíšené dojmy. Jinak co se týče příběhové stránky jsem nadšená, toto je důstojné pokračování úžasné jedničky a s chutí se vrhnu na závěrečný díl.

pospi

Navazující druhý díl měl stejné vysokou laťku jako první. Líbilo se mi, jak autor navíc rozdělil povídání do více postav a tím rozšířil působení příběhu na celý svět. Nejvíce napínavé bylo asi zakončení druhé části trilogie, kde se těším jak bude všechno objasněno a zakončeno v posledním třetím díle..... :)

Ben Nevis

Druhý díl mě bavil minimálně stejně dobře jako díl první. Přidání pohledu více postav příběh zpestřuje a rozšiřuje. Nicméně více mě bavila první polovina knížky, protože ve druhé se pořád válčí. Taky nevím, jestli bylo nutné, aby nám prology s kronikářem oznamovaly děj dopředu. Ještě bych vytkla, že Velín se stal otrokem písně krve, nic nedělá za své vůle a nechá se vést "Silou", jak by řekl rytíř Jedi.

Každopádně Velín je sice vojevůdce, ale víc mi k srdci přirostl Frentis. U Revy jsem čekala, že jí bude dvanáct, takže mě překvapil její skutečný věk. Její přerod ze zfanatizovaného fracka je poněkud zázračný. Lyrna rovněž překvapila. Dostala lekci a vývoj její postavy je uvěřitelnější.

martina1199

Ani druhý díl knižní série Stín krkavce nezklamal :-)
Skvěle vystavěné pokračování, které člověk jen těžko pouští z ruky. Po dramatickém konci jsem okamžitě sáhla po třetím díle - Královna ohně, protože víte co? Já prostě musím vědět, jak to dopadne s Vélinem, jeho blízkými a jeho písní. Zjeví se konečně onen tajemný Spojenec? A pokud ano, zvítězí nebo bude poražen?

Aksel

Úvodem musím předeslat, že Píseň krve mi nijak zvlášť neučarovala, což se při čtení Pána věže ukázalo jako svým způsobem výhoda; vyhnul jsem se tak alespoň vlně rozčarování, které zasáhla leckteré nadšenější fanoušky Ryanovy série.

Často vytýkané roztříštění děje mezi více postav nevnímám jako nutné mínus. Autor potřeboval rozehrát zápletku na širší šachovnici a ukázat, že v sázce je více než jen osud Sjednocených království. Dobře, beru. Můj smířlivý postoj má možná dost co dočinění s tím, že příliš nelituji Vélinova ústupu do pozadí. V Písni krve jsem měl poněkud jiné favority (Kenise, Lyrnu, Nortaha) než pana neochvějného správňáka. Potíž ovšem přichází ve způsobu, jakým Ryan vyplňuje uvolněný prostor. Vélin: zůstává stále stejně vznešeně nudným velehrdinou "na odpočinku", který stejně ví, že nakonec bude muset učinit nevyhnutelné – a ví to i čtenář. Frentis: to už je trochu lepší. Ne že by byl přehnaně komplikovaný, nicméně svojí linkou pomáhá odkrýt, co vlastně číhá v pozadí. Lyrna: asi nejpoutavěji vykreslená postava, jakkoliv osobně trochu lituju, že ji Ryan poněkud vzdaluje od té tak trochu vypočítavé a nečitelné manipulátorky z prvního dílu. Reva: a zde přichází katastrofa. Životem dosud příliš neprověřená osmnáctka, která válečnickou dokonalostí pomalu strčí do kapsy i zocelené nadbojovníky Řádu Vélina s Frentisem, ač její veškerý výcvik se sestával z pravidelných výprasků od kněze v jakési zatuchlé stodole a z krátkého work shopu u Vélina. A aby čtenář nepřišel zkrátka, Reva přináší do příběhu i nádech lehkého muchlování a potlačovaného zájmu o jisté pohlaví.

Výsledný dojem? Rozpačitý. Díky Lyrně a Frentisovi je Pán věže stále čitelný a zápletka se rozvinula dál. V tomto směru splněná povinnost obvykle nevděčného prostředního dílu všech trilogií. Ovšem v zájmu zdárného dojmu z celé série doufám, že v Královně ohně Reva ustoupí (a to hodně daleko) ze scény.

Andulienka

Trošku inak písaná ako 1.diel. Každá kapitola niesla názov jedného z hlavných hrdinov....čo ma často viedlo k tomu,že som sa musela vracať k predošlým kapitolám s rovnakým hrdinom,aby som si spomenula,ako skončila ta ktorá časť.....

Aqua-bella

Po velmi zdařilém prvním dílu přišlo bohužel zklamání. Příběh je hodně roztříštěný častým střídáním postav, Vélin už není v podstatě jediným hlavním hrdinou a stává jednou z řadových postav, což podle mého knize škodí. Ostatní postavy tak zajímavé nejsou a celý příběh ztrácí atmosféru, navíc se v něm čtenář může trochu ztrácet.

Micheline
28.12.2016

Pokračování nezklamalo, tato více "mužská" než "ženská" fantasy se mi líbí více a více (a to jsem ženská!) :o))

Schary
19.12.2016

Moc zdarile pokracovani a tesim se na posledni dil.

Estarenius
14.12.2016

Druhý díl není špatný. Jde pořád o nadprůměrné pokračování, ale pro mne osobně je to hořké zklamání. Jak byl první díl výjimečný, tak druhým dílem se pro mne stal tuctovým fantasy, které ačkoliv je velmi dobře napsané, tak mi prostě nesedlo to střídání postav. Navíc mne docela otrávil ten fakt, že Vélin ustoupil do pozadí. To jsem si říkal pořád „Doufám, že konečně bude Vélin!".

Bohužel mi také chyběla ta temnější atmosféra, která v jedničce působila na každé stránce, ten nádech tajemna, který Anthony Ryan v Písni krve vytvořil. Na druhou stranu mi tento díl dal pár odpovědí na otázky, které jsem měl z jedničky.

Vím, že vůči knize je mé hodnocení nespravedlivé, ale zkrátka už kvůli tomu zklamání musím dát o hvězdičku níž. Trilogii samozřejmě dokončím, ale obávám se, že pro mne tato série bude končit prvním dílem, který to svým způsobem sám o sobě dokázal zakončit.

adela9782
04.12.2016

Za mě opět úžasné. Strhující příběh, který vás dokáže do děje vtáhnout a poslední stránky? Ty jsem se bála dočíst do konce, protože jsem chtěla vědět více. A také velice oceňuji, jak se autor věnoval každé postavě zvlášť. Rozhodně pět hvězdiček!

Slooki
03.12.2016

Ani druhý díl mne nezklamal. Autor se zde více zaobírá i ostatními hrdiny, a musím říci že ani jejich příběhy nejsou nijak nudné a ani stereotypní. Boje jsou pěkně popsané, trable reálné a nuzné podmínky při putování jsem skoro cítil na vlastní kůži. Jediné co mě zklamalo, byl rychle ukončený konflikt na konci příběhu, který by mohl být na můj vkus o více jak pár stran delší. No, snad se v následujícím pokračováním mé choutky, naplní.

oasismanik
01.12.2016

Vélin je taký Jon Snow, Reva ako Arya, Frentis Tyron a Lyrna je taká Daenerys, no a Stín Krkavce je taká slabšia Pieseň ľadu a ohna. Samozrejme, že sa Ryan (zatiaľ) nemôže rovnať Martinovi, jeho sága nie je tak monumentálna, komplexná a rozsiahla, ale má to skrátka niečo do seba, je tam to niečo, čo ma chytilo a nedovolilo mi to spať, je tam to niečo, čo som zažíval pri čítaní Piesne (ľadu a ohna). A hlavne! Stín krkavce je už dopísaný...mna to bavilo hádam ešte viac ako jednotka a Královnu ohna som si objednal asi v polovici Pána veže.

Faoltiarna
13.11.2016

Výborné pokračování, skvěle propracované postavy a napínavý příběh. Co víc si přát?

achilles
04.11.2016

Kam se poděl ten Vélin z prvního dílu? Jeho postava ustoupila do pozadí a mnohem zajímavější byly osudy Revy, Frentise a Lyrny. Jinak mnohem slabší než první díl.

Archie
29.10.2016

Poměrně zklamání. Už druhá polovina prvního dílu naznačila, že si mě série přeci jen úplně celého nezíská. Skvělý, intimnější a komornější úvod, vystřídalo v závěru více dějových linek a já si nedokázal nadále udržet s postavami tak úzký kontakt. Druhý díl nastolený trend přijímá za svůj a stává se ještě odtažitějším. Svět je to stále zábavný, zajímavých linek je tu habaděj, tajemno v pozadí čeká na odhalení. Škoda jen, že ubylo osobnějších emocí. Jsem zvědavý, co přinese třetí díl. Série mě rozhodně neztratila.

KydlochMoris
09.10.2016

Opět jsem knihu zhltla a moc se těším na třetí díl!

Horbet
05.10.2016

Střídání postav v klize hodnotím velice kladně, hlavně z důvodu, že si čtenář může odpočinout od těch ostatních. Vidím to tak, že já osobně jsem dával při čtení mnohem větší pozornost postavám. Tomu kdo, co řekl apod. Poněvadž jsem to nechtěl zapomenout do doby pokračování v linii dané postavy. Osudy všech postav mě zaujaly téměr stějně, takže nemůžu říct, jako ostatní, že byly (když přeženu) nudné či nadbytečné.

Dále to napětí při četných soubojích a zvratech by se dalo mnohdy krájet. Někdy jsem sám sebe přistihl, že jsem ztuhlý, jako bych se koukal na horor, avšak s úsměvem na tváři :) Takový ten lstivý, který říká: jen tak dál nebo dobře ty. Jednoduše se nemůžu dočkat třetího dílu.
Kdo je nadšenec do rádoby rytířské doby posazené trochu, ale jen malinko do fantazy světa, tak pochybuji, že by ho kniha nebavila.

LahoferRose
04.10.2016

Ano, druhý díl je psaný jiným stylem, stále je však úžasně čtivý. Vélin již není natolik hlavní postava, spíše osoba spojující všechny ostatní. Kapitoly jsou vyprávěny od více postav, pár jich také přibylo. Nicméně, kniha je plná napětí, zvratů a hlavně bojů. Těším se na třetí díl, i když zahraniční recenze přinášejí trochu obavy...

Alex.Barunka
21.09.2016

Pán věže byl o něco slabší než Píseň krve, za což do jisté míry může střídání mezi jednotlivými postavami a odsunutí Vélina do pozadí. Přesto to byla parádní jízda a jedna z nejlepších historických fantasy za tento rok.
Teď si ještě chvíli počkat na závěr.

Babsie
19.09.2016

Kdybych mohla dát sto hvězdiček tak je dám... Po dočtení jsem byla nadšená a natěšená na další díl. Kniha byla napínavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, postavy opět skvělé, a dostaly více prostoru než v jedničce, dozvěděli jsme se něco víc o místech a lidech kteří byli v jedničce pouze zmínění a vyřešily se tu i nějaké záhady. První díl byl přesto lepší, víc zvratů, víc překvapení, více tajemna. Něco mi v tomhle druhém díle chybělo, a to byly právě ty pořádné zvraty. Myslím ale, že obsažená akce mi to dost vynahradila a že ve třetím díle se ještě něčeho takového určitě dočkáme.

AndreaD
13.09.2016

Tak neviem, čo si mám o tom myslieť. Mám pocit akoby prvý a druhý diel písal iný autor. Prvý diel ma veľmi bavil, nebolo to také silené a sekané podľa postáv. Vývin postavy Vélina v prvom diele, cestu k nemu autor budoval postupne. Viac ma vtiahol do deja a dokázal zaujímavejšie opísať atmosféru doby. Tu akoby autora "seklo v páse". Akoby Ryanovi niekto vytkol málo akcie v prvom diele, tak v druhom to otočil o 380 st. Vážne mi tu chýba nejaká medzikniha medzi prvým a druhým dielom, čo ma na naň naštartuje. Nejde len tak do druhého dielu "hodiť" postavy a čakať, že sa s nimi čitateľ do konca knihy nejako zžije. Vélin sa stal doslova okrajovou postavou, autor kládol dôraz na vývin postavy novej - Revy. O Northahovy je škoda hovoriť, tu akoby neexistoval. To, že si na posledný boj s Volarmi donesie partiu kumpánov so zázračnými schopnosťami je asi skôr predzvezťou tretieho diela, nakoľko tieto postavy v druhom diele neurobia dokopy nič. Frentis sa zase nevie rozhodnúť či chce svoju trýzniteľku zabiť, alebo s ňou založiť rodinu... Jediným plusom je vývin postavy Lyrny a to bolo jediné zmysluplné, čo ma udržiavalo pri čítaní.

OUTLAW
31.08.2016

Jednoznačně mnohem lepší než první díl. Perfektně budované napětí, zajímavé zápletky i postavy; v Písni krve to byla ze dvou třetin nuda a až do konce naprosto stereotypní situace tak pro dvanáctileté děti.

flanker.27
30.08.2016

Nerad se přidávám k těm, podle kterých je druhý díl velký kvalitativní sešup. Proč tak tvrdě?
No, za prvé. Navzdory tomu, že je teď příběh vyprávěn z pohledu hned čtyř postav, je děj vlastně velmi primitivní a mnohem prostší (ve všech významech slova) než díl první. U něj velice fungovalo hned několik překvapení, součástí zapadajících na své místo a především výborná atmosféra. Teď je v prvním plánu prosté jednorozměrné nebezpečí představované Volarem, přičemž Volaři zde vystupují vesměs jen jako tupá anonymní masa, proti které i skřeti z Mordoru přímo hýří rozličnými motivacemi. Vylepšuje to jen začátek se ženou, která poutá Frentise, ale to v polovině skončí a zbývá už jen naprosto jednorozměrné zlo Volaru.
Za druhé. I v případě prvního dílu, který jsem ohodnotil maximálním počtem bodů a vychválil ho jak to šlo, tak jestli bylo něco jeho slabinou, pak trochu šablonovité charaktery. Tentokrát je to horší o to, že i postavy, které byly v prvním díle životné a rozvinuté, nyní působí velmi ploše nebo nemají příležitost se jakkoli projevit (zejména případ Nortaha). Pokud už se někdo projeví více, okamžitě se přijde na to, že je obdařený, takže tím, co původně bylo skryté a jen pomalu se odkrývalo, autor v druhém díle doslova plýtvá a přichází s tím příliš často coby deus ex machina.
No a za třetí je to Reva. Její kapitoly byly pro mě doslova utrpení. Jestli jsem dosud za nejhorší literární fantasy hrdinku považoval Ciri, tak Reva je Ciri na druhou ještě říznutá Xenou, přičemž zde vás autor nenechá na pochybách, jak je to s její sexuální orientací. Jestliže v prvním díle činil výskyt nepřemožitelných bojovnic žádná celá nula nula nic, tady jako kdyby Ryanovi někdo nařídil, že musí dohnat správné gender kvóty i za minule. Takže se na scéně objeví hrdinka, o které se sice na začátku výslovně dočteme, že byla vytrénovaná pouze s nožem a nic jiného neumí, leč po pouhých dvou výletech s Vélinem (o kterém z prvního dílu víme, že není nic moc učitelem) najednou nejen že ovládá všechny myslitelné zbraně na mistrovské úrovni, ale též dokonale zvládá strategii obrany, plány překvapivých útoků a zásady vedení armád na úrovni mistra Suna. K tomu pokud něco potřebuje, okamžitě to "náhodou" na své cestě najde. Nesnesitelnější charakter abych pohledal.
Takže co to jakž takž zachraňuje? Lyrna a Frentis. Dávám tři, ale kdybych to měl hodnotit samostatně, možná půjdu i níž.

lucie8168
29.08.2016

Po prvním dílu jsem byla nadšená a nemohla jsem se dočkat dílu druhého. Už dlouho jsem nenarazila na dobrou knihu, která umí překvapit, není předvídatelná, netáhne se a je velmi čtivá. Druhý díl byl několikanásobně lepší než první. Takže pokud se vám první díl líbil, neváhala bych přečíst si i díl druhý. Nemohu se dočkat třetího dílu! :)

Lenisk@
19.08.2016

5/5

Musím říct, že na druhý díl jsem se opravdu těšila. A jsem ráda, že mě nezklamal! Přestože si pořád pletu jména postav (obávám se, že si je nikdy nezapamatuji) a přestože pro mě bylo nejzajímavější Vélinovo působení v řádu, kniha mě dostala. Byla napínavá, každá dějová linie mě brzy pohltila (a to opravdu ale opravdu nemám ráda tento typ vyprávění), našla jsem si nové oblíbence i nové nepřátele a často si přála, aby Vélin konečně rozbalil meč a já mohla alespoň v mysli bojovat po jeho boku :) Každopádně se ztratilo někdy až příliš černobílé vidění postav a "čáry máry", které jsem docela zatracovala v první knize, dodaly knize šmrnc.

Těším se na další díl!

SnowCat_5
19.08.2016

Strhující příběh, nemůžu se dočkat pokračování

radfrk
07.08.2016

Na toto pokračování jsem se hodně těšil (první chyba). Mezi prvním a druhým dílem jsem četl Zaklínače a pár dílů Meče pravdy (druhá chyba).
Celkově mě kniha zklamala. Nikomu nechci vnucovat svůj názor, ať si každý čte, co se mu líbí. Po prvním dílu, který jsem přečetl jedním dechem, jsem se do druhého musel nutit (dokonce jsem šel několikrát večer spát bez čtení).
Děj příběhu se nějak moc táhnul a chyběla mu "dobrodružná jiskra". No a Velin byl odstrčen ne druhou, ale až na třetí kolej. Ostatní postavy celkem fajn - takový běžný průměr. No prostě max 3 hvězdy.
Třetí díl si samozřejmě přečtu, ale už se na něho nebudu těšit jako dítě na nové kolo :-))))

Turante
27.07.2016

Opět skvělé pokračování prvniho dilu Píseň krve. Ze začátku jsem si musela zvyknout na vyprávění několika postav oproti jedné. Ale o to více to bylo zajímavé a napínavé. Ještě ze třetí díl má vyjít letos v říjnu

Anthony Ryan

Anthony Ryan