anez66 anez66 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co na to říct. Kniha ve mně zanechala množství silných emocí. Moc se mi líbilo rozdělení na části, děj se tak příjemným tempem odhaluje. Překrásně smutný příběh.

22.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha plná emocí a historie. Postavy mi přirostly k srdci. Doporučuji.

09.08.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejlepší detektivka, co jsem četla. Pořád jsem se na to snažila přijít, ale nebylo to možné. Hltala jsem každé slovo.

08.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ten konec mě ničí. Já chci víc! Báječná kniha.

28.01.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Kdybych knihu měla charakterizovat jedním slovem - síla! Některé části jsou opravdu brutální a nechutné. Ale na druhou stranu, tak to bylo, proč by to tedy někdo nemohl podat zcela bez obalu. Určitě doporučuji přečíst.

16.09.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Za mě překrásná a neskutečně silná kniha. Psychologie Sisi je perfektně zpracovaná, prožívala jsem s ní každý moment a litovala její osud. S knihou se budu těžko loučit.

10.08.2020 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Určitě se zařadila ke třem nejlepším, které jsem od Kinga četla. To byla paráda, děs a hrůza. Od poloviny knihy jsem nemohla přestat číst. I za bílého dne jsem jen strnule seděla a s hrůzou koukala do zdi, než jsem to nějak zpracovala. Klaním se, tohle bylo boží!

03.08.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem z knihy naprosto unesená! Hned jsem objednala druhý díl.

31.08.2021 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nemohla jsem se s ní rozloučit. King umí psát knihy s dlouhým úvodem, kde se s postavami seznamujeme, ale také umí psát knihy, které jedou od prvních pěti stran. Jste vhozeni přímo do děje a musíte si už poradit sami. To byla jízda!

08.04.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Já moc nevím, co na to říct. Knihu doporučuji na 100%. Koho to jen trochu zaujalo, sáhněte po ní. Jen se připravte na naprosto šílenou jízdu, ani její dočtení vám nepřinese klid. Sedím, koukám do zdi a přemýšlím, co jsem to vlastně právě přečetla. A já nevím. Byl to neskutečný zážitek, ale zanechal mě totálně zmatenou. Držím vám palce.

23.02.2018 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

U některých scén se mi stalo, že jsem prostě jen četla dokola tu stejnou větu a byla víc a víc v šoku.

26.12.2016 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Hezky sepsaný, velmi silný příběh o lásce, utrpení a vůli žít.

11.08.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nádherný a smutný příběh.

09.04.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knihu jsem přečetla, až po zhlédnutí filmu. Jak to bývá ve většině případech, kniha je daleko lepší. Je pro mě obrovsky silná. Když jsem se blížila k jejímu konci, měla jsem na krajíčku, nechtěla jsem se s ní rozloučit. Při čtení poslední stránky, kde Cheryl popisuje, co se v jejím životě dál odehrálo, jsem slzy už neudržela. Doporučuji přečíst. Mám teď chuť nabalit batoh a někam vyrazit.

15.08.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Perfektní knížka. Teď čtu k maturitě a některá díla mě moc nenadchla. Ale Norské dřevo, no páni. Takhle žít knihou, to jsem u sebe dlouho neviděla. Každému jsem ten příběh cpala a pořád o tom mluvila. Je úžasný.

03.01.2016 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Pan King mě stále překvapuje. S každou další knihou, po které sáhnu, se do něj víc a víc zamilovávám. Několik povídek mě zasáhlo neskutečnou silou a není žádná šance, že bych je někdy v budoucnu dostala z hlavy.

25.01.2020 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

dotkl ses mě
a nepotřeboval jsi
k tomu dotek

Přesně takhle bych knihu popsala já.

01.01.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Touha po moci tady bude vždycky. Ať jste prase nebo člověk.

07.01.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Zatím druhá nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Není možné nemilovat pana Darcyho. :)

21.08.2013 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

To bylo něco. Bála jsem se jít na záchod. Boží kniha!

14.01.2021 5 z 5