AndulinaU AndulinaU komentáře u knih

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Za mě dost zajímavý námět knížky. První půlka se trochu vlekla, druhá se dost rozjela a začala se rozplétat zápletka. Bavilo mě přemýšlet spolu s hlavní postavou o tom, co se děje.

18.07.2022 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Za mě docela zklamání. Začátek ještě docela dobrý, ale konec už mi přišel dost přitažený za vlasy, přišlo mi to takový, že chtěla hrozně vymyslet něco nového, ale za mě se to úplně nepovedlo.

24.05.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Trochu jsem se bála, když jsem viděla hodnocení knihy tady na databázi, ale jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Je to dost jiný než ostatní knihy. Takový mix postapo scifi, zároveň zase její oblíbený strašidelný dům, i když o duchy se tentokrát nejednalo. Já si knížku užila a těším se na další díl. Trošku mi občas vadili časové nesrovnalosti, ale to je podle mě překladem, např. že ticho nastalo před několika týdny a za chvíli psala že to bylo před 2... Ale jinak super, četlo se to pěkně, pořád se něco dělo

20.02.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Příběh jako celek se mi líbil. Trochu bych přidala po hororové stránce, až na konec, se tam toho strašidelného tolik nedělo. Mary mě trochu štvala tím, jak zarytě chtěla v domě zůstat a že tam chtěla zůstávat přes noc sama. Já bych v cizím domě sama být přes noc nechtěla, natož v takovém to a hrozně mě tím deptala :).

05.12.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tohle je úplně něco jiného, než na co jsme od Darcy Coates zvyklí. Něco mezi hororem a thrillerem. Knížka nekončí klasickým happyendem, jako zatím všechny mnou přečtený knížky od ní. Napínavé už od první stránky a musíte prostě číst až do konce a zjistit, co se v lese děje, odložit nejde. Četla jsem ji sama doma a z toho napětí jsem měla co dělat, abych ji nečetla s nožem v ruce, jak jsem se občas bála :D

27.04.2021 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Skvěle vykreslené postavy, v závěru knihy velký zvrat, ale celkově jsem děj čekala zajímavější. Přijde mi, že je to spíše o charakteru postav, ale děj by mohl být lepší. Čekala jsem v průběhu více vražd, v podstatě tam byla jen jedna a zbytek byl o vyšetřování a o historii Draka. Jsem trochu zklamaná, že to nebylo více psycho, možná je to tím, že tyhle tipy knížek čtu ráda a už mě jen tak nebo nedostane... Ale určitě si přečtu všechny knížky ze série

12.10.2020 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po dlouhý době jsem vzala do ruky detektivku a ještě tu, kterou jsem měla vyhlídlou dlouho. Byla to fajn změna. Trochu jsem se ze začátku ztrácela v příběhu i v postavách. Vraha jsem si tipla už od začátku, ale i tak mě knížka překvapovala do poslední stránky. Trochu jsem nepochopila epilog, pokud mi ho někdo vysvětlíte do zprávy, budu ráda :D

03.07.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Knížka přečtená v podstatě na jeden zátah, četla se skvěle. Bála jsem se dost, příběh byl skvělý, zase zasazený trochu jinak než předchozí knihy. Zatím se mi líbila nejvíc z těch co autorka napsala. Trošku jsem čekala jak to celé dopadne, nicméně úplný konec mě malinko zklamal, ale zároveň i potěšil, už jsem byla na špatný konec připravená a nakonec z toho byl happyend. Ale to je prostě styl autorky

08.06.2020 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Horor?! Za mě teda určitě ne. Možná tak posledních 20 stránek horor trochu připomínali. Nechápu, jestli to byl pokus o duchařskou knížku, kde figuríny v obchodech si vyměňují sami oblečení, jsou tam duchové, kteří ale pro příběh nemají vůbec žádný význam. Celkově příběh mi přišel, že nemá v podstatě žádná vyvrcholení, až úplně na konci a tak se knížka dost vleče. Čekala jsem něco napínavějšího, dočetla jsem asi jen ze zvyku. Dokonce přemýšlím, že knížku prodám dál, protože takovouhle kravinu už určitě číst znovu nebudu a to knížka ráda sbírám... Existuje mnohem víc napínavějších hororů, duchařin, tohle možná mělo zase jiný nápad, ale celkově to dohromady prostě nesedlo

12.04.2020 odpad!

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Na Ameriku tenhle příběh asi sedí. U nás by to bylo asi trochu o něčem jiným, většina z nás nemá doma zbraň, kdežto v Americe víceméně každý, takže by to nebylo zřejmě tak vyhrocené. Mně se příběh líbil, dost jsem si u něj pobrečela, i když celou dobu autor vlastně napovídá, jak to dopadne. Přemýšlím, jestli si přečíst i pokračování, i když má o dost horší hodnocení...

03.04.2020 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Strhávám pouze jednu hvězdičku a to za to, že jsem knížku čekala více hororovou a děsivější. Ale příběh mi to vynahradil. Bylo to napínavé, vůbec jsem nedokázala celou dobu odhadnout, jak to dopadne. Prolínání dvou různých časových období tomu na napětí přidalo, vždycky to v tom nejzajímavějším přeskočilo do druhé linie a já byla ještě víc napnutá a musela jsem číst dál a dál. Závěr mi dost připomínal knihu Duch domu Ashburnů, že by se spisovatelka nechala inspirovat?

19.07.2019 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Nápad originální, ale zpracování už mě tolik nenadchlo. Strach při čtení zde mají zřejmě vyvolat různé nechutnosti, což mi přišla vcelku nuda. Popravdě jsem se nebála prakticky vůbec. Že by se mi kniha četla nějak dobře se také říci nedá, že bych ji musela za víkend přečíst a nebyla ji schopna odložit. Asi ji odložím do knihovny a znovu už nepřečtu.

01.07.2019 2 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Knížka neurazí, ale není to úplně pro moji věkovou kategorie

10.03.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Mně se kniha opět líbila a přečetla ji v podstatě na jeden zátah

28.12.2023 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Asi na povídky moc nejsem. Bylo to hodně rychlé shrnutí příběhu, o kterém by se dalo napsat daleko víc a bylo to tedy hodně uspěchané.

30.10.2023 3 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Samozřejmě předvídatelný děj, odhadla jsem v podstatě vše, co se zásadního stalo. Ale tyhle knížky se čtou kvůli odpočinku a romantice... příběh i postavy byly fajn, celkově mi byla knížka sympatická:)

28.10.2023 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Mě knížka bavila, ne že bych si z toho vyloženě sedla na zadek, ale byl to fajn lehký horor, trochu scifi a řekla bych, že to byl i docela originální koncept.

05.10.2023 4 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Fajn oddechovka

17.09.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Kniha se mi líbila. Bylo to jiné než ostatní knihy z této série, je to zasazené do jiné doby a také v ní bylo více romantiky. Kniha je rozdělena na dvě části a ta první mě bavila více. Bohužel kniha nebyla moc strašidelná.

11.11.2022 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Knížka patří k těm lepším z této série. Mohlo tak být trošku více zvratů a napětí, ale ve finále to bylo dobrý. Když se tyto knížky prokladaji jinými knížkami, tak je to v pohodě. Za sebou se určitě číst nedají, to pak je na jedno brdo.

30.09.2022 4 z 5