AndreaP. AndreaP. komentáře u knih

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Druhý díl této série o sestřičkách a jejich osudech byl opět příjemné oddechové čtení. Kniha se mi líbila více než ta první, možná to bylo tím, že jsem byla už zorientovaná v postavách. Snad u nás vyjdou i další.

14.09.2018 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Mám už od dětství ráda knihy z lékařského prostředí, a právě proto jsem sáhla i po tomto titulu. Je to nenáročná, oddechová kniha, která se čte velmi dobře, jen ze začátku jsem měla problém se zorientovat v postavách, ale pak už to šlo krásně. Moc hezky vybrané tři hlavní hrdinky a jejich osudy. Těším se na druhý díl, který už mám rezervovaný v knihovně a čekám, až na mě dojde řada.

23.08.2018 4 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Námět knihy fantastický, stejně tak jako obálka. Nápad s předepsaným deníkem mě opravdu nadchnul, sama bych takový chtěla dostat. Kniha krásná, když byly dvě dějové linie, po splynutí v jednu - katastrofa. Konec mi připadal, jako by už to autorka chtěla mít za sebou a tak honem, honem, jen ať už je to dopsáno. Tím tu knihu totálně zabila. Škoda. Kdyby byl dotáhnutý i konec knihy, byla bych nadšená.

11.07.2018 4 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Kniha se dobře nenásilně čte, to ano, rychle se otáčí stránky jedna za druhou, je to taková oddechovka, nic mě jakoby nedonutilo knihu odložit, ale na konci jsem vlastně zjistila, že nemůžu říct, že by to byla až taková nějaká hitparáda, která ve mě zanechá nějakou stopu. Otevřený konec mi naopak vadí, protože vlastně nevím, jak kniha dopadla. Celkově ten konec je strašně rychlý, vlastně to zásadní je popsáno na pár řádcích, připadá mi to odbyté. Hlavní hrdinka je dle mě zvláštní, ty její "tlaky" mi už pak trošku lezly na nervy a Martin mi připadal jako scifi muž, dokonalý od A do Z, což knize moc nepřidalo.

05.04.2018 3 z 5

Oddechový čas Oddechový čas Katie Fforde

Příjemná oddechovka, která se mi velmi dobře četla.

31.03.2018 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Styl psaní této autorky je svižný, a velmi dobře se čte. Píše s lehkostí i o tak těžkém tématu, jako je žena a vězení. Je až neuvěřitelné, že tento příběh je podle skutečné události, že žena může být tak posedlá láskou, až padne na samé dno. Doporučuji přečíst, už jen jako varování, že v prvé řadě je nutné si uvědomit svou hodnotu.

01.12.2017 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Příjemné pokračování prvního dílu, kdy je ještě více ukázat svět andělů kolem nás.

12.09.2017 5 z 5

Zázraky z nebe Zázraky z nebe Christy Wilson Beam

Mám ráda knihy podle skutečnosti, mají pro mě pak ještě silnější podtext. Tento příběh je silný, je to vyprávění mámy o nemoci své dcery a následném zázraku. Kniha je dosti protkaná Bohem, ale to je u takové knihy pochopitelné. Kniha se čte velmi rychle, dobře se mi v ní orientovalo, prolínání více časových pásem mě zde vůbec nerušilo. Dávám 3,5 hvězdy.

25.08.2017 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Kniha se mi velmi líbila, četla se velmi dobře, hezký děj i zápletky.

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Kniha pro mladší generaci, oddechovka.

14.08.2017 3 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Mám ráda knihy podle skutečnosti, a toto je jedna z nich. Příběh ženy, která se prostě vydala do světa vařit marmeládu. Skvělá kniha plná krásných fotografií a nechybí ani recepty.

14.08.2017 5 z 5

Rok na vsi aneb Kalendářové vyprávění Dorotky a Jakuba z 19. století : Pranostiky, recepty, návody, lidová slovesnost Rok na vsi aneb Kalendářové vyprávění Dorotky a Jakuba z 19. století : Pranostiky, recepty, návody, lidová slovesnost Kamila Skopová

Kamila Skopová je prostě historička, která se vyzná. V knize je krásně zmapován celý rok na vsi, jak to chodilo kdysi, zvyky, tradice, recepty. Je to milé pohlazení po duši a návrat do světa našich prapředků.

Děláme si to doma sami 2 Děláme si to doma sami 2 Alena Thomas

Skvělé pokračování prvního dílu. Najdete zde inspiraci, tipy, rady a zjistíte, že doma si můžete připravit vlastně skoro vše.

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Krásná inspirativní knížka, která je připravená s láskou a je to na ní prostě na první pohled vidět.

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Skvělá kniha, ke které se velmi ráda vracím pro inspiraci či připomenutí si informací.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Skvost naší literatury. Kniha se nedá popsat, tato kniha se prostě musí přečíst. Ano, je sice ponurá, ale krásná.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Úsměvné, veršované, poučné. Toto bavilo asi většinu z nás.

Babička Babička Božena Němcová

Tady tato kniha se velmi těžko hodnotí. Ano, zcela jistě se právem řadí mezi klenoty naší české literatury, na druhé straně díky povinné četbě na základní škole, tedy ve věku, který prostě ještě není dostačující pro tuto knihu, nám byla trošku znechucena. Díky za filmové zpracování, které této knize vrátilo naději a i ti, co nezvládli knihu přečíst, tak dokonale díky filmu poznali děj. Krásný příběh, jen do něj prostě člověk musí dospět.

14.08.2017 4 z 5

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Prostě "monyovka". Oddechové čtení na hodinku :-)

14.08.2017 3 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Já mám ráda všechny její knihy, které stihla za svůj krátký život napsat. Akorát musím upřímně říct, že mám jeden problém, a sice ten, že po čase jsem si už nepamatovala, o čem vlastně ty knihy byly. Jako by mi splývaly všechny dohromady.