AndreaP. AndreaP. komentáře u knih

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Kniha se ke mě sama dostala těsně po smrti mé maminky. Četla se mi velice dobře, našla jsem v ní útěchu a hlavně cestu přemýšlet nad věcmi mezi nebem a zemí.

08.08.2017 5 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Kniha se mi líbila, byla to taková svým způsobem nenáročná oddechovka, nic těžkého na přemýšlení.

30.06.2017 2 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Kniha se mi líbila, i když to není úplně můj šálek kávy. Rozhodně je napínavá, závěr až do konce značně nejistý a nakonec stejně překvapí, jak to celé dopadlo.

30.06.2017 3 z 5

Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Nathalie Roy

Musím říct, že druhý díl se mi líbil více jak první. Je to pohodové oddechové čtení, do kterého se ponoříte a během chvíle zjistíte, že knihu máte přečtenou a vzápětí vás šokuje pohled na hodiny, které ukazují, že je jedna hodina ráno :-) Ano, je fakt, že kniha asi není žádná hodnotná literatura, ale o to přece vůbec nejde, důležité je si odpočinout, pobavit se .... a to se mi tady splnilo. Sice jsem občas měla chuť hlavní hrdinku proplesknout, jak mě štvala, ale prostě tak nějak to patří k ní. Je prostě taková. A dost řečí, jdu na třetí díl ....

23.03.2015 4 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Petra Braunová

Tak já musím říct, že naopak tento druhý díl se mi líbil o trošku více než ten první. Je to taková nenáročná oddechovka, jednohubka, kterou člověk zvládne přečíst během chvilky.

14.03.2015 4 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Zajímavý pohled na práci jedné z prvních au-pair ihned po sametové revoluci. Oddechová kniha o nezkušené dívce vydající se do světa, která se čte docela dobře a má i své humorné okamžiky. Jsem zvědavá na druhý díl po dvaceti letech.

14.03.2015 3 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Pohodové, ztřeštěné čtení. Nic náročného, ideální jako oddechová četba.

13.03.2015 4 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Svým způsobem tak trošku kniha s posláním, a sice ukázat, že člověk se o své štěstí musí postarat především sám, pokud bude sedět v koutě se svými strachy, okolí ho nebude brát a nedosáhne ničeho...aneb změň sám sebe a změní se zásadně i svět okolo Tebe.

06.03.2015 3 z 5

Jak chutná masala Jak chutná masala Michaela Samant

Zajímavá kombinace povídání o tom, jak se mladá slovenská dívka rozhodla žít v Indii, proložené postřehy, popisem krajiny a hlavně skvělými recepty. Kniha jako taková je oddechovka, kdo má navíc zájem o cizí kuchyně, najde zde spoustu inspirace.

14.02.2015 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Skvělá kuchařská kniha nesmírně sympatické ženy (v rámci své práce jsem s paní Evou dělala dva rozhovory a je opravdu úžasná). Jedna z nejzajímavějších kuchařek, co jsem kdy viděla, četla a podle které jsem vařila. Doplněno skvostnými fotografiemi. Prostě a jasně, už se nemůžu dočkat pokračování ... a věřím, že bude :-)

06.02.2015 5 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Mám velmi ráda knihy této spisovatelky, její styl psaní, což mi vždy přináší celkový oddech a relax při čtení a záchvaty smíchu, bohužel u této knihy se mi tohoto nedostalo. Kniha mě svým způsobem rozčilovala, hlavní hrdinka mi vadila, vážně jsem uvažovala, že tuto knihu nedočtu, což se mi u jejich knih ještě nestalo. Tuto knihu řadím tedy k těm nejslabším, co kdy napsala. Je mi líto, ale nemůžu to napsat jinak.

06.02.2015 2 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezké čtení, jak první, tak i tento druhý díl mě nadchnul. Čtyři hvězdičky dávám jen proto, jelikož si osobně myslím, že konec knihy není dotáhnutý do konce, chybí mi tam dořešení některých dějů (viz exmanželka Oldřicha a podobně), škoda že si s tím autorka více nepohrála. Obě knihy nicméně moc doporučuji.

19.12.2014 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Krásná oddechová kniha, kterou jsem slupla jako malinu, tak dobře se čte a příběh krásně ubíhá. Nemohla jsem se od něj odtrhnout, četla jsem i ve stoje u vaření :-) Mé hodnocení je dané asi i tím, že celkově mám ráda knihy z tohoto prostředí. Je zde i krásně podchyceno období dávno minulé.

19.12.2014 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Je to taková nenáročná oddechovka, třeba na dovolenou. Kniha se mi líbila, leckdy jsem se u ní i docela nasmála.

07.12.2014 3 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Dojemná kniha, přečetla jsem jí doslova na jeden zátah. Je to kniha, která by měla být zařazena mezi povinnou četbu na školách.

25.11.2014 5 z 5

Všechny mé domovy Všechny mé domovy Ivanka Devátá

Další oddechovka Ivanky Deváté. Osobně nesouhlasím, že tato kniha je slabší, právě naopak se mi tady tento styl jejího psaného humoru moc líbil. U některých pasáží jsem se zalykala smíchem.

03.07.2014 4 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Ivanka Devátá prostě nikdy nezklame. Její knihy jsou oddech, relax, krásný humor a neskutečný nadhled a sebeironie. V oblaku dezinfekce je pak takový netypický průvodce našim zdravotnictvím, který jistě pobaví.

03.07.2014 4 z 5

Největší laskavost Největší laskavost Cath Staincliffe

Silný příběh těžkého tématu eutanasie, který mě dostal do kolen. Kniha, který určitě donutí zamyslet se nad tím, co bychom dělali na místě hlavní hrdinky.

29.06.2014 5 z 5

Nápady pro šikovné ruce Nápady pro šikovné ruce Ray Gibson

Vynikající kniha pro tvorbu s dětmi. Má sedmiletá dcera si jí doslova zamilovala a já ji teď marně hledám, kde sehnat (máme jí půjčenou z knihovny), aby jí měla doma ve své sbírce. Určitě doporučuji pro tvořivé děti.

29.06.2014 5 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Přečetla jsem, hlubší stopu to sice ve mě nezanechalo, dá se říct, že po pár dnech si jí už ani moc nepamatuju, ale s ohledem na to, že jsem jí dočetla do konce, tak dle mě se to číst dá a řadit jí mezi odpad je krapet přehnané. Ano, znám daleko daleko lepší knihy, ale určitě také horší. Takže dávám takový průměr hodnocení.

29.06.2014 3 z 5