Všechny mé domovy

Všechny mé domovy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4326/bmid_vsechny-me-domovy-xzf-4326.jpg 4 127 26

„Katastrofické“ vyprávění o stěhování, malování, renovaci bytu a příbuzných pohromách, které autorka osobně prožila a – co je důležitější – přežila. Obchází přitom problémy z jiných oblastí života, například zdravotní, finanční i citové, a drží se houževnatě stěhováckých popruhů a malířské štětky, jelikož soudí, že větší příděl drsné reality by čtenář neunesl. O své zkušenosti s překonáváním bytových malérů se rozhodla podělit se čtenáři poté, co dospěla k moudrému poznání, že nic člověka nerozveselí tak jako pohled na cizí mizérii. Proto je tato knížka určena především těm, kteří mají momentálně zatopený sklep, vypnutý telefon, přepálené elektrické vedení, nefungující topení a vražedný vztek. Pokud se tento vztek po přečtení knihy nezmírní, nabízí autorka ještě možnost knihu přetrhnout.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Motto

begonie226
begonie226
12.10.2023 5 z 5

Další ze série životních eskapád autorky, která mě pobavila.

Pavlina50
Pavlina50
23.02.2023 4 z 5

Ivanka Devátá tak, jak ji znám. Vtipná, zábavná, oddechová - její knížky ve mně vždycky vyvolávají pohodu a dobrou náladu. Do spousty situací se lze docela dobře vžít…prostě klasika ze života. I když předchozí přečtené její knížky se mi líbily o chloupek víc, proto ubírám jednu hvězdičku.

Josh
Josh
03.02.2023 1 z 5

Tak už vím, že se dá na 130 stran napsat o stěhování. Už i vím, že to pro někoho může být vtipný zážitek. Na mne bylo toho humoru ale až moc. Jakoby to tam autorka tlačila za každou cenu. Když musíte hledat „normální“ nevtipnou větu, přestane humor být humorný a je to jen jedna velká hrouda s titulkem „zábava.“

Janík61
Janík61
15.08.2022 2 z 5

Oddychovka na jedno odpoledne na pláži.

kamila5406
kamila5406
29.03.2022 1 z 5

Nuda vůbec mě kniha nenadchla

twigxi
twigxi
13.11.2021 4 z 5

Pohodova knizka. Mam Ivancin humor rada.

DominaCZ
DominaCZ
24.02.2020 1 z 5

Jak píšete- na sílu "vtipný".
Nezaujalo, protože mě stěhování a trable s komančskýma kachlíkářema, to, že měla pozdně děcko a nářky, jak po večerech hrála komtesy, prostě neberou.

ziriant
ziriant
13.10.2019 4 z 5

Člověk si říká, že to snad ani nemůže být v životě jedné bytosti pravda. Ale jak víme, o tom literatura není. Člověk si také říká, že s takovým vtipem se na dané situace opravdu nedá reagovat. Ale o tom to také není. Prostě bez ohledu na řešení těchto dvou otázek jsem se bavila a to je hlavní.

Kerberos
Kerberos
09.03.2019 4 z 5

Kdo se několikrát v životě stěhoval musí s autorkou souhlasit. Lepší je vyhořet než se pořád stěhovat.

zdenaR
zdenaR
04.02.2019 5 z 5

Další z půvabných a vtipných knížek Ivanky Deváté.
Doporučuji :-)))

pavčape
pavčape
24.11.2018 4 z 5

Milá vtipně pojatá knížka. Autorka košatým jazykem popisuje svoje útrapy během celoživotního stěhování z bytu do bytu.

JancaMia
JancaMia
12.07.2018 5 z 5

O autorčiných životních eskapádách v rámci stěhování se a vše katastrof okolo.

pagac17
pagac17
26.06.2018

Zajímavá publikace, autorka velmi dobře popsala všechny její problémy se stěhováním a to velmi populárně a s humorem.

alnahu
alnahu
31.03.2017 4 z 5

Opět vtipně napsaná kniha od paní Ivanky a jejím bydlení -stěhování, malování a katastrof okolo toho. Zábavná oddechovka.

petunkav
petunkav
06.02.2017 5 z 5

Za mě opět pěkné, zábavné a oddychové čtení.

elin.m
elin.m
20.12.2016 3 z 5

Na to, e mám tuto autorku moc ráda, tato kniha mně vůbec neoslovila...

Jessica007
Jessica007
06.03.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka. Dost jsem se u ní nasmála. Zároveň je mi blízké téma, v životě jsem se už několikrát stěhovala, vylepšovala bydlení (což je spíše slabé slovo), takže téma pro mě, rozhodně si člověk uvědomí, že v tom není sám - nebo spíše sama. Knížka mě nejen bavila, ale dost mi i pomohla. Poprvé jsem ji četla po posledním stěhování (a doufám, že už opravdu posledním, určitě nemám další v úmyslu), kdy jsem se přestěhovala z jednoho města do jiného a knížku jsem si půjčila ve zdejší knihovně. Vzhledem k následnému vylepšování bydlení - a to z gruntu - mi knížka opravdu přišla moc vhod. Po přečtení jsem ji vrátila do knihovny a koupila si ji do té svojí domácí knihovničky.

Siraelxy
Siraelxy
05.05.2015 5 z 5

Ivanka opět nezklamala. Její humor je mi tak blízký, jako můj vlastní.

AndreaP.
AndreaP.
03.07.2014 4 z 5

Další oddechovka Ivanky Deváté. Osobně nesouhlasím, že tato kniha je slabší, právě naopak se mi tady tento styl jejího psaného humoru moc líbil. U některých pasáží jsem se zalykala smíchem.

bookcase
bookcase
11.04.2014 4 z 5

Někdy je v knížce toho humoru až moc, ale jinak ok.

Kniha Všechny mé domovy je v