Andi Andi komentáře u knih

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Oddechovka. Moje první kniha od autorky. Ale celkem 3* se jí v knize stalo, že zaměnila jednu postavu za jinou. Konkrétně Sashu za Claire. Holt hodně jmen, 4 kamarádky a plno chlapů kolem. Děj se navíc odehrává v NY, takže taková jiná knižní verze Sexu ve městě.

03.07.2020 3 z 5

Země žen Země žen Vladimír Páral

Nadhodnocené. Přemýšlela jsem, jestli si knížka vůbec zaslouží, abych nad komentářem přemýšlela, jak to napsat, abych vyjádřila své myšlenky správně. Snad se autorovi nelíbí srovnávání s "muži pod ochranou", ale moc beletrií na tohle téma není, nebo o tom nevím? Tedy srovnávám, a páni autoři odpustí. Merleho kniha má otřesný konec, Země žen nemá žádný konec, těžko říct co je horší. Oba pánové mají naprosto scestnou představu o tom, jak by ten matriarchát vypadal, oba autoři si na vysoké pozice dosadili chlapy v sukni, tedy patriarchát jen s trochu rozdílným názvem. V Zemi žen to bylo trochu lepší - Páral to ženské myšlení chápe trochu víc, ale stále bída. Ale co se mi opravdu líbilo - a co mi v Merleho knize chybělo - bylo, že si Páral uvědomuje, že dokud bude jedno pohlaví nadřazeno druhému (a je opravdu jedno jestli tak nebo onak), nebude lidstvo nikdy svobodné. Nó, tak jsem se nakonec rozepsala.

02.07.2020 2 z 5

Jsem holka. Co s tím? Jsem holka. Co s tím? Holly Bourne

Nejsem feministka, ale feminismus byl přesně ten důvod, proč jsem si knihu koupila. Jen tuhle. Z celé trilogie. Pač anotace a témata předchozích knih mě moc nezaujala. Doufala jsem, že netřeba číst předchozí díly, že to nemá na dějství v této knize vliv. A super, opět trefa do černého - nemá.
Vtipné a velmi zajímavé. Překvapivé, super záležitost. Líbilo se mi zpracování i hlavní hrdinka. Ale netřeba číst znovu. Ze začátku jsem se nemohla začíst, uvažovala jsem, že se na čtení vyprdnu, ale jsem ráda, že jsem to neudělala.

08.05.2020 4 z 5

Japonsko a jeho lid Japonsko a jeho lid Alois Svojsík

Na komentář k něčemu takovému musí mít člověk náladu a inspiraci. Nemám ani jedno, každopádně to bude snazší okomentovat než ono čtení. V seznamu - Právě čtu - jsem měla e-book verzi rozečtenou rok a půl. Na čtení musela být nálada, protože odbýt to čtení jen tak letem světem by byla škoda. Je to totiž veledílo - zejména pro ty co mají Japonsko a jeho kulturu rádi.

04.04.2020 5 z 5

Důvody, proč zůstat naživu Důvody, proč zůstat naživu Matt Haig

Šla jsem takhle do knihovny vrátit jednu knížku a tohle si prostě jen tak leželo u paní na pultu, vezmu, namátkou, uvidím. A super věc. Napadlo mě, že jde o vtipnou oddechovku, a helemese - ono je to o týpkovi co trpěl/trpí? depresemi a jak se s tím vyrovnat. Zajímavé. Netušila jsem, jak to ti lidé mají - tak jsem zase o něco chytřejší. Navíc jsem ráda, že v knížce jsem našla i odpovědi na některé své osobní otázky. Tak děkuji za napsání knížky, asi si od autora přečtu i tu jeho novou beletrii.

05.03.2020 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, je to pěkné počtení. Tak tedy tři a půl.
Vše pěkně odsejpá, děj má hlavu i patu - s poněkud zmatenou hlavní hrdinkou, která pořád mění rozhodnutí, ale to jí samozřejmě musíme odpustit, protože se hledá, hledá samu sebe a odpovědi.
Mám ráda šťastné konce, ale tento se mi zdál nedotažený, urychlený.
Zápisky z deníku hrdinky si přečtu znovu, jsou tam zajímavé poznatky o lásce a v mnoha věcech se z knihy můžeme přiučit.

04.12.2019 4 z 5

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Tři a půl hvězdičky. Páč je to pěkná kniha, vesměs o pěkných věcech - z každodenního života jednoho malého školáka a jeho spolužáků během jednoho školního roku. Silně vlastenecká - Garibaldi je king, Itálie je ta nejkrásnější krajina na světě. Vše italské je skvělé. Každý Ital je skvělý. Každé italské jídlo i pití je skvělé. I ta francouzská bageta je v Itálii lepší. I čínská rýže. Pochybujete snad? A tak to máme. Zůstalo jim to dodnes.
Naštěstí se v knize nepánbíčkuje, píše se o lidech a lidských ctnostech, o tom jak je důležité být spravedlivý a chovat se pěkně k ostatním.

16.11.2019 3 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Dala jsem tomu šanci. Zbytečně. Zhruba kolem sté stránky jsem to zavřela. Nevím, asi jsem na to moc stará. Přesto dám pár hvězdiček - a to za hlášky a čtivost.

28.03.2019 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Přemýšlela jsem jak to napsat. Tak nějak slušně, no vlastně si o těchlenctěch lidech myslím to samé jako maminka Gwen, jen cituji: satanistická sekta trpící patologickou vírou v horoskopy. Lépe bych to neřekla.
Komu to tady ta paní autorka psala na objednávku? Je tu přes 1800 hodnocení, ale nikde nevidím reakci na fakt, že jsme četli o zednářích a vůbec o tom, co je to za sebranku - to tu nikdo nijak nepoznamenal, jako by nikoho nezajímalo kdo tu vlastně dělá ve světě všechen ten bordel ... (Oni a jim podobní)
Vcelku anotace o ničem, kniha o 16ti leté holce co se zamiluje do kluka. (chovající se a řešící věci jako 13ti letá). Zní to tak nevinně, ale tohle dílo nám řeklo něco víc.
Nevím jestli se mi chce pustit do dalších dílů, i když se to čte samo, asi bude nálada spíš někdy příště.

12.01.2019 2 z 5

Příběh měl slibně našlápnuto, ale pak to začalo být dost nudné. Ne všechny postavy mi byly sympatické, pan Fulghum asi rád aktivní ženy, které udělají první krok. Problém byl v tom, že taková tam byla každá, ale úplně nejvíc vtipné na tom bylo to, že každý chlap to vlastně vítal a měl z toho radost. Jak vytvořit dokonalý vztah za pár pokeců u drinku na baru a jeden tanec? Přečtěte si Fulghuma, on vám to poví. Snadné - když budete tančit tango, najdete toho pravého/tu pravou. Kde? Samozřejmě v tančírně, kde jinde ... Přečtěte si Fulghuma...
Jste single? Bude se vám chtít brečet, pač jste furt na ocet, ale aspoň se vám bude chtít taky tančit, ale nakonec si stejně zase zalezete s popcornem k Hříšnému tanci. I to se počítá, ne?
(moc hezké zajímavosti o tangu i o této kultuře)

24.10.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nedokázala jsem se začíst. Začala jsem přeskakovat, a pak se na to vybodla. Netvrdím, že to není dobré dílko, ale asi jsem čekala něco víc a taky něco jiného. Napsáno z pohledu malé holčičky, no jasně, tohle autorce tak žeru, páč takhle 6tileté mrně neuvažuje. To se nepovedlo. Hodně nepovedlo. Atikus je fajn postava, asi jediná, která mi nevadila. Ta děcka dělala skopičiny, je to takové Bylo nás pět po americku, až na to, že dost nudné. Možná někdy příště tomu dám druhou šanci, no teď to prdím.

06.09.2018 2 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Pěkné. Zajímavé experimenty dokazující iracionalitu lidského chování a o tom jak snadno jsme ovlivnitelní.

05.09.2018 4 z 5

Ami, chlapec z hvězd Ami, chlapec z hvězd Enrique Barrios

Autory takových knih bychom měli na rukou nosit. Knížka se četla sama. Vše je jednoduše vysvětleno, témata probíraná v knize jsou velmi aktuální. Amiho chytré a trefné odpovědi na Pedrovy snad až "hloupé" otázky mi vždycky vykouzlily úsměv na tváři.

19.08.2018 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Přečteno něco přes půlku, páč pak už to bylo pořád dokola. samozřejmě smekám před paní Daphne a jejím snahám, ale takovou knížku na stejné brdo i ze stejné doby, a navíc také z Keni, už jsem četla. Jmenuje se "můj život se lvy". Napsáno manželem paní, která se proslavila příběhem o lvici else! Všichni známe.
Tady jsme jen přešli od koček ke slonům, ale dokonce i profese obou pánů (George i Davida) bylo chytat pytláky a starat se o park. Nechtělo se mi číst vlastně to samé.
Ale! Opět se mi potvrdilo, že pravá láska a spřízněné duše existují.

19.08.2018 3 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Tohle je po Půlnoční růži druhá kniha, kterou jsem od autorky četla. A JE rozhodně poslední !! Nevím, jak to dělá, že od poloviny knihy bulím jako malé děcko, pomalu až do konce.
Tak dojemný příběh jsem dlouho nečetla, nemám takové knihy ráda, vzhledem k celkem velkému počtu postav jsem se dočkala jakémus takémus happyendu (téma války, uff, je pro mě vždycky sousto).
Linie Emílie byla zpočátku velmi nudná, až moc. Doufala jsem, že v takovém duchu kniha pokračovat nebude.
- I tak byly tyhle části dost předvídatelné, jakoby se autorka nad touto linií moc neobtěžovala, spíše si dala záležet nad vyprávěním za války. -
A pak přišla na řadu Constance. Konečně to dostalo grády.
A pak přišla typická "Riley", co vám hraje na city.
Snad nikdy se mi u knihy nestalo, že bych během čtení hvězdy přidávala. Začalo to na průměru, s příchodem Constance jsem hvězdu přidala, a na pátou hvězdu kniha dosáhla díky zajímavému propojení se životem Emílie. Ale pak to hodnocení opět začalo padat dolů.
Něco bych vytkla, něco vymyslela jinak, něco se mi zdálo nedotažené, nebo přepísklé.

25.06.2018 3 z 5

Zdravá zahrada Zdravá zahrada Helena Vlašínová

Má úplně první kniha na permakulturní téma. Je pravda, že o permakultuře zatím nic moc nevím, jde snad o ušlechtilý "životní styl?" I přesto, že přírodu mám moc ráda a tímto autorce velmi děkuji za spoustu nových informací o tom, jak přírodě ulehčit, je jasné, že zahradník od kosti se v této publikaci nic nového nedozví. Myslím, že jde spíše o čtení pro začátečníky.
Vše je velmi pěkně vysvětleno tak, aby probírané bylo snáze pochopeno. A dílko je to navíc čtivé.

22.06.2018 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Nejslabší dílo, které jsem od autorky četla. Připadalo mi, že neví kudy kam, co s dějem, jak rozuzlit příběh, jak zamotat vztahy a hlavně, jak vymyslet, aby to dopadlo dobře. (Sestrám jsem přesto fandila a doufala v pořádný happyend)
Nakonec se J.A. jakžtakž něco sesmolit podařilo a zas taková hrůza to nebyla.

19.06.2018 3 z 5

Dějiny odívání: Japonsko Dějiny odívání: Japonsko Vlasta Winkelhöferová

Rozhodně jsem ji podcenila. Mám na mysli délku knihy, myslela jsem, že ji přečtu za den, stejně tak jako Odívání - Starověk. Ale chyba lávky. Je to knížka, která má mnoho co nabídnout. Spoustu stran, spoustu informací nejen o odívání od nejtarších dob Japonska až po současnost (konec 20. století). Napsáno čtivě, rozhodně doporučuji.

O Gejšách a Samurajích tu toho moc napsáno není, sáhněte po jiné publikaci, pokud se chcete o jejich éře a životech dozvědět více.
Tu jde o to nás provést celými staletími dějin, kdyby se ve všech tématech zacházelo do podrobna, bylo by to čtení na týdny. ♥

25.05.2018 5 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Dávám hvězdičky za to, že s tím bylo určitě hodně práce. V celku jsem si 2/3 přečetla, přeskakovala jsem. Nejvíc wtf moment byla rada do života na cestách, bylo by prý dobré jíst hodně zeleniny .... a byly tam i další perličky jak pro děcka v mateřské školce. Ale i tak fajn kniha.

16.05.2024 3 z 5

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Waltari umí poutavě psát, každopádně má román sestupnou tendenci. Ze začátku mě čtení bavilo, ale zhruba od poloviny to začalo být pomalu nudné. Historicky nevěrohodné, jde opravdu jen o pěkný román.

29.03.2024 3 z 5