Jeho království přehled

Jeho království https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526935/mid_jeho-kralovstvi-655cf2620e755.png 5 554 554

Historický román slavného finského spisovatele Miky Waltariho pojednává o navýsost dramatickém okamžiku lidských dějin – o ukřižování Ježíše Krista. Vypravěčem románu je Říman Marcus Manilius Mezentianus, který se před nešťastnou láskou uchyluje do vřavy Jeruzaléma a stává se zde svědkem Ježíšovy smrti. Je zasažen hloubkou jeho poselství a s detektivní posedlostí pátrá po smyslu jeho slov a činů.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Valtakunnan salaisuus , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jeho království. Přihlašte se a napište ho.

Víla
12.05.2024 4 z 5

Waltari psát umí, mělo to pěknou zápletku i myšlenku, věrohodné postavy, historicky to trochu kulhalo. Četla jsem ovšem vydání z roku 1991 a k vydavateli mám výhrady. Tak droboučké písmo se obtížně četlo i s brýlemi.

tlllk
14.04.2024 5 z 5

Uveril som mu to tak, že som začal googliť či bol Marcus Manilius skutočne nejaký svätý. Príbeh je napísaný súčasným jazykom a stáva sa tak omnoho zrozumiteľnejší a pritom si ponecháva svoju mystiku a dával mi odpovede na otázky ktoré som si v rôznych podobách sám kládol pri čítaní Biblie. Možno to nie je pre každého, ale ja som si túto knihu užil.

Andi
29.03.2024 3 z 5

Waltari umí poutavě psát, každopádně má román sestupnou tendenci. Ze začátku mě čtení bavilo, ale zhruba od poloviny to začalo být pomalu nudné. Historicky nevěrohodné, jde opravdu jen o pěkný román.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jeho království v seznamech

v Právě čtených15x