amejzlík amejzlík komentáře u knih

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Terezu Salte jsem objevila díky podcastu Linka, který začala natáčet spolu s mým oblíbeným youtuberem Kovym. Začala jsem poslouchat i její podcast V oblacích a zamilovala jsem si její barvu hlasu. Na knížku jsem se opravdu těšila a docela se mi líbila. Popisuje její život v Norsku a ten mi připadal hodně zajímavý. Celou knihou se Tereza snaží motivovat lidi, aby si plnili své sny.

11.02.2020 4 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Inu, zdráhám se toto dílo hodnotit. Přečetla jsem ho kvůli maturitě a básně a lyrika nejsou zrovna mým šálkem kávy. Snad pochopím poselství alespoň některých básní až budu dílo číst ve starším věku a budu mít více životních zkušeností.

09.02.2020

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl série měl, na to že už byl třetí, poněkud pomalejší rozjezd. Ale když jsem se překousala přes zhruba prvních 150 stran už to stálo za to. Autorka to vždycky zaonačí tak, že těsně před koncem rozjede další zápletku a tak vás navnadí na další díl.

08.02.2020 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak to bylo opět...senzační. Napětí, akce, záhady a postupné odhalování Celeaniných tajemství z minulosti. Hlavně ta pecka na konci... Tato série mě naprosto ovládla a dychtím se dozvědět co bude dál.

25.01.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Dlouho jsem odolávala doporučením mojí nejlepší kamarádky, která mi doslova přikazovala začít tuto sérii číst. Nedávno jsem jejím úpěnlivým prosbám podlehla a nelituji toho ani v nejmenším. Knihu jsem hltala. Autorka umí psát neuvěřitelně čtivě a vypadá to že má příběh dokonale promyšlený. Klání, Elena, vztahy hlavních postav... Úžasně příběh rozjela a zakončila takovým šokem, že umírám touhou vědět co bude dál a okamžitě se pouštím do dalšího dílu.

20.01.2020 5 z 5

V zajetí V zajetí Kathryn Lasky

Hezká fantasy pro mladší děti. Příběh je takový jednodušší a je to jen jedna linka, která vede k jednomu konci. Kdybych si knihu přečetla v deseti letech úplně by mě pohltila. Teď už mi nepřipadá tak náramně zajímavá ale, zřejmě si přečtu i další díly, abych měla sérii kompletní.

17.01.2020 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak jsem u konce dalšího příběhu a pomalu se loučím s dalším světem a postavami. Prožít spolu se členy Společenstva tuto pouť bylo nádherné. Při loučení Froda a Sama jsem slzela. Tyto knihy byly, jsou a budou klenotem fantasy literatury ještě dlouhá staletí.

14.01.2020 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Zajímavý příběh, který skrývá i poučení že, je třeba vážit si toho co máme a neměli bychom být na svět kolem sebe mrzutí a naštvaní, jinak se vše obrátí proti nám a zůstaneme sami.

01.01.2020 5 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Velmi vydařená pohádka. Nápad propojení pohádkového světa s tím dnešním virtuálním, byl skvělý. Mám moc ráda Kovyho humor a ani v této knize o něj nebyla nouze. Byla jsem nadmíru spokojená.

28.12.2019 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Další úsek Frodovi pouti je za mnou. Tolkien píše opravdu skvěle. Střídá akci a napětí s poklidným putovaním po Středozemi. Dovoluje čtenáři nahlédnout do duší postav a ztotožnit se s nimi. Čtenář se cítí být součástí příběhu, jako by nesl prsten spolu s Frodem. Nádhera.

24.12.2019 5 z 5

Ohlas písní českých Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Povinná četba. Sbírka lidových básni ,v nichž je většina laděná lehce eroticky. Nijak mne to nenadchlo a asi bych se ke knize už nevrátila.

08.12.2019 2 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Jednoduchý komediální příběh se zajímavou zápletkou. Harpagonovi jsem přála sice jiný konec ale, i tak se mi to moc líbilo.

12.10.2019 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tento příběh je snad ještě propracovanější a zajímavější než Bilbovo dobrodružství. Hlavní linka příběhu je vymyšlená naprosto geniálně. Postava Froda mi není sice tolik sympatická jako Bilbo Pytlík ale, i ona má své kouzlo. Z kladných postav mi hodně vadí Sam Křepelka, je věrný ale poněkud vlezlý a urputný. Přála bych si více prostoru i pro své další oblíbené postavy. Snad se dočkám. Už se moc těším až se dostanu k pokračování příběhu.

08.10.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná, mírně depresivní pověst. Krysař se pomstil městu za nezaplacených dluh a chamtivost lidí v Hameln.

15.08.2019 3 z 5

Tolkien vymyslel úžasný svět plný napínavých a skvělých dobrodružství. Bilbo mi velmi přirostl k srdci a smekám před jeho odvahou oddaností a přátelstvím. Určitě se podívám do Středozemě ještě mnohokrát a vždy se do ní ráda budu vracet. Zúčastním se s nadšením každého dalšího dobrodružství, jež se zde bude konat.

14.08.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Geniálně napsaný příběh o tom, jak válka dokáže zničit životy mladých obyčejných kluků. Jak se stanou z dvacetiletých hochů náhle a rychle zkušení a sarkastičtí starci, kteří už ani nepočítají s tím že se možná jednoho dne vrátí zpět do normálního života.

10.08.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

(SPOILER) Je podivuhodné jak krutě si válka s námi umí hrát. Nejprve nám do klína vloží čistou a upřímnou lásku a poté nás během jediné vteřiny zahalí pod roušku smrti. Lucii a Petrovi bych přála žít, byly by z nich hodní lidé a skvělí rodiče.

27.07.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Vím že je to klasika ale nijak mne to nenadchlo. Celá kniha mi připadala velmi nudná a štvala mě starcova samomluva a taky to že na moře nevzal chlapce. Alespoň si uvědomil že na některé věci člověk prostě sám nestačí.

10.07.2019 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Tahle série je tak úžasná. Ani jedné z těch mnoha stran jsem nelitovala. Martin umí skvěle popsat krajinu a o charakterech postav ani nemluvím. Napětí s každou kapitolou narůstá a pak vyvrcholí naprosto úžasnou akcí. Tak nádherně barvitě a zajímavě umí popsat bitvu jen Martin. S výrokem že zdědil dvě R po Tolkienovi naprosto souhlasím. Mrzí mne jen že k další knize se z důvodu povinné četby hned tak nedostanu.

02.07.2019 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Kniha, jež se mi dostala si rukou díky mé tetě byla velice poučná. Ohromně mne bavilo účastnit se filosofických setkání Alberta a Sofie. Zhruba posledních dvě sta stran mne však velmi pobouřilo. Postav mi bylo líto a byla jsem z vývoje děje zklamaná. Už vůbec se mi nelíbilo jak příběh skončil...
Avšak seznámení s dějinami této exaktní vědy bylo velice užitečné a provedené zajímavou formou.

01.06.2019 3 z 5