amejzlík amejzlík komentáře u knih

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Jedna z nejlepších knih povinné četby vůbec. Edmondovi jsem opravdu fandila a jeho nepřátele proklínala. Byla jsem jako na trní a o Edmonda se opravdu bála. Velmi jsem se těšila na jeho pomstu kterou, vykonal opravdu důkladně a lstivě.

08.05.2019 5 z 5

Tereza – Etiketa pro dívky Tereza – Etiketa pro dívky Ladislav Špaček

Knihu od tohoto autora jsem si chtěla přečíst už dlouho, tuhle jsem zvolila protože, je určena dívkám mého věku. Je to klasický romantický příběh ( ,,růžová knihovna”) provázený pravidly etikety. Mám k němu ale několik výhrad: zaprvé, kluka tak galantního, tolerantního a obětavého jako je Nick je v dnešní době nesmírně těžké najít. Snad ani neexistuje. Zadruhé, Tereza se chvílemi chovala opravdu dětinsky: například na a po oslavě Nickových narozenin. A nakonec mi velmi vadil teenagerský slovník se kterým to autor více než přehání. Ano znám spoustu holek primadon, co pořád sledují displej mobilu neumí se pořádně vyjadřovat a v jednom kuse ,,ječí” kvůli blbostem jak pominuté ale, taky znám plno holek které, jsou slušně vychované a moc milé. Nemůže je přece všechny házet do jednoho pytle! Ke knížce se kvůli pravidlům etikety určitě někdy vrátím ale, asi pro mne bude lepší koupit si rovnou knihu pro dospělé.

17.03.2019 3 z 5

Kmotra na e-mailu Kmotra na e-mailu Marie Svatošová

Nesmírně hezká kniha vysvětlující co pro nás všechno znamená a dělá Bůh. Velmi mne mrzí že ji mám jen půjčenou. Snad se mi podaří ji někde sehnat. Je to jedna z knih v níž jsou jednoduše vysvětleny některé myšlenky z Bible. Taky bych chtěla mít tak ochotnou a hodnou kmotřičku, která by mi tak ochotně vysvětlila úryvky v Bibli a dala by mi příklady příslušných životních situací k nimž se úryvek hodí.

09.03.2019 5 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Tahle detektivka byla opravdu perfektní. Vždycky když čtu Aghátu snažím se na rozřešení přijít spolu s Poirotem. Tady se mi povedlo přijít na něj po tři kapitoly dříve a mám radost že jsem tak šikovná.

09.03.2019 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Povinná četba na SŠ. Ani s jednou z hlavních postav jsem nesympatyzovala. ( krom Sybyly) Dorian si svůj trest opravdu zasluhoval. Velmi mne mrzelo že, nebyl potrestán také Henry jež měl na Dorianově zkaženosti snad větší podíl než Dorian samotný. Na druhou stranu v této knize shledávám velké poučení a myslím že je to jedna z knih které, jsou velmi nadčasové a nezapomenutelné.

06.03.2019 3 z 5

Harry Potter – Sbírka hůlek Harry Potter – Sbírka hůlek Monique Peterson

Jakožto velký fanoušek kouzelnického světa jsem si tuhle knihu prostě musela koupit. Myslela jsem si však že, se o světě a hůlkách dozvím více. Přitom jsem dostala pouze informace které, už jako opravdu veliký příznivec bezprostředně znám. Na to za jakou byla kniha cenu, to bylo bohužel opravdu velmi slabé. Ale alespoň ji mám doma a budu si moci alespoň trochu připomenout postavy.

Pokud se však chcete dozvědět více o filmech a kouzelnickém světě, doporučuji spíše knihu Harry Potter Filmová kouzla. Nebo, si přečíst přímo sérii HP.

08.02.2019 2 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Knihu jsem opět četla kvůli povinné četbě na SŠ. Werthera mi nebylo vůbec líto. Láska by podle mne měla být přeci nezištná. Poslední dopis který Werther Lotě psal mi vyloženě připadal jako by v ní měl za každou cenu probudit výčitky svědomí že si nevyvolila za muže jeho. Lotta si kvůli němu musela podle mne vytrpět mnoho velké bolesti.

03.02.2019 3 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Další kniha v rámci povinné četby na střední škole. Jedna z nejlepších knih ke kterým, jsem se přes SŠ dostala. Děj mi připadal velmi čtivý jazyk byl jednoduchý a přitom krásný. Poté co jsem dočetla jsem se podívala na divadelní provedení které bylo jednoduše úžasné. Zdá se mi že, sluha Truffaldino je jedna z nejlepších rolí pana Donutila.

11.01.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Konec další úžasné cesty na kterou jsem se vydala spolu s Liou. Knížku se mi až nechtělo dočíst protože, jsem se musela vzdát dalšího světa jež mne okouzlil.
Autorka geniálně vyřešila problém milostného trojúheníku. Jediná věc se kterou jsem nebyla až tak úplně spokojená byla válka. Popsat boj nebývá až tak jednoduché a já měla pocit že autorce se to až tak úpně nepovedlo. Střídání vyprávění jednotlivých postav v průběhu boje mi moc nevyhovovalo.

29.12.2018 4 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Moc pěkné zpracování notoricky známých Erbenových balad.

26.12.2018 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Opět povinná četba na SŠ. Děj této knihy byl velmi zajímavý, ale měla jsem trochu problém se v něm orientovat. Jazyk byl docela těžký a postavy mi nebyly nijak sympatické. Takže takový zlatý střed.

07.12.2018 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Tato detektivka byla hned po deseti malých černoušcích nejlepší co jsem od Agathy Christie četla. Poirot byl naprosto skvělý a prostředí velmi neobvyklé. Závěr byl opravdu nečekaný a oběti mi nebylo absolutně vůbec líto.

15.11.2018 4 z 5

Tento díl jsem se opravdu nasmála. Obsahem se vyrovnal prvnímu dílu. Sice mi trochu chyběly staré známé postavy, které se dějem jen tak mihly a když to udělaly stálo to za to. Ale i tak jsem se smála od začátku až do konce.

03.11.2018 5 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Ke knize jsem se dostala opět díky povinné četbě na SŠ . Bohužel mě žánr tragédie nijak neoslovil. Všech postav kromě krále mi bylo líto. Tragédie byla jinak brilantně napsaná.

28.10.2018 4 z 5

Odysseia Odysseia Homér

S knihou jsem se střetla díky povinné četbě. Ze začátku jsem se trochu zdráhala ale, nakonec jsem byla mile překvapena. Odysseus a Penelopa mi byli už od začátku velmi sympatičtí. Dobrodružstvími, která Odysseus zažíval ať už na moři nebo mimo něj, jsem byla uchvácena. Penelopiny nápady jak zdržet nápdníky byly také zajímavé.

05.10.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Pokračování bylo ještě lepší než předchozí díl. Ten konec byl bombastický. Jsem velmi zvědavá jak celá trilogie dopadne.

08.09.2018 5 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Tohle je naprosto úžasná dětská série. Autor u každé knihy nasadí laťku o něco výš. Příběh je napínavý a dvojčata už jsou o něco starší a také chtřejší. Móóc se těším na pokračování...

24.08.2018 5 z 5

Princezna nevěsta Princezna nevěsta William Goldman

Příběh byl dobrý, ale hodně mi vadily Goldmanovi náhlé vstupy do děje. A jeho vykládání o osobním životě. Připadalo mi jako by se Beruška a Westley pořád jenom hádali a neměli se vůbec rádi. Dodatek Beruščino dítě mě neoslovil vůbec. Tohle je jeden z velmi mála případů kde se mi film líbil více než kniha.

20.08.2018 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Kniha se mi líbila a určitě to bude jedna z těch na které dlouho nezapomenu. Příběh byl velmi napínavý a o hlavní postavy jsem se v průběhu děje velmi bála. Začátky křesťanství byly nesmírně těžké.

12.08.2018 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Samotný nápad byl dobrý, ale mám pocit že děj se točil spíše kolem života na amerických středních školách a k hlavní zápletce jsme se dostali až skoro na konci knihy. Hrdinka se chová celou knihu divně a na mě působila zatrpkle a byla mi nesympatická. Důvod jejího počínání mi celou dobu nebyl jasný, až do chvíle kdy se ukázaly její vzpomínky. Myslím že autorka měla dát na začátek knihy nějaký prolog, aby čtenářům bylo od začátku jasné proč se hlavní hrdinka chová divně. Oceňuji však snahu napsat knihu na téma o kterém se ostatní bojí mluvit.

14.07.2018 2 z 5