amejzlík amejzlík komentáře u knih

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Je obdivuhodné co všechno dokáže Tereza sdílet. Pozitivní zážitky jsou u influencerů obvyklé. Ale právě to, že lidem ukáže i velmi krušné chvíle, obrovské ztráty a pády ve svém životě...na to musí mít člověk velkou odvahu. Tahle kniha byla lepší, než její prvotina. Odkryla její nové začátky, úspěchy i pády v Česku. Je to zajímavá, milá paní, která dokáže mnoho lidí motivovat. Jediné, co mi trochu vadí, je volba slov. Připadá mi to někdy až příliš ,,báječné, růžové,béžové” Hodně přeslazený sloh.

19.12.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Naprosto úžasné osvěžení. Od každého dílu této série knih očekávám vždy řádný kopec humoru a ten se dostavil. Smála jsem se na celé kolo. Paní Tichá je skvělá. Těším se na pokračování. Autor rozjel zajímavou zápletku...

03.12.2020 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Neuvěřitelně silný příběh o proplétání lidských osudů. O životě, přátelství, lidskosti, lásce a smrti. Několikrát jsem si poplakala a někdy mi už ani mé slzy nestačily. S autorem mám zkušenost a tušila jsem že to bude úžasný čtenářský zážitek.

01.12.2020 5 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Doplňková kniha, která vám objasní vše, co se chcete o Zemi příběhů dozvědět. Jsou zde shrnuty věci, které již známe z celé série. Těm, co milují Zemi příběhů tahle kniha v jejich sbírce nesmí chybět. Přečtena během jednoho večera.

Nejvíce mne zaujalo když autor vysvětloval jak napsal postavy. Má dle mého názoru neuvěřitelné nadání vytvořit takové charaktery, ke kterým si vybudujete vztah. Ať už kladný, či záporný. Jeho postavy nejsou takzvaně ,,papírové” Jako například v Eragonovi. Tam mi bylo ukradené co se s jakou postavou stane - nebylo k nim z mé strany vázáno citové pouto. V Zemi příběhů jsem hltala každou další stránku abych věděla co bude. A díky této doplňkové knize jsem si pouze utvrdila proč to tak bylo. Lidsky napsané charaktery. To je pro každý příběh naprosto nezbytné. A to Colferovy knihy rozhodně mají, ačkoliv jsou pro děti.

15.11.2020 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Epické zakončení této, mé zamilované, pohádkové série. Knihu jsem z rukou takřka neodložila a četla jsem ji jedním dechem. Poslední díl byl ,,nadupaný’’ akcí jak jen to šlo. Moc se těším, až tyto knihy budu jednou číst vlastním dětem před spaním. A ze srdce si přeji, aby si pohádku užily tak moc, jako já. O hvězdu méně dávám pouze za prolog a epilog. Tyto kapitoly mi totiž tak trochu pokazily mou představu o tom, jak hlavní hrdinové žijí dál...

15.11.2020 4 z 5

Čaj o páté Čaj o páté Claudia Hunt

Kraťoučká velmi užitečná knížka. Moc se mi líbila. Měla jsem pocit, jako kdybych procházela Londýnskými ulicemi se svou paní učitelkou angličtiny, kterou mám velmi ráda, a která mi tuto knihu půjčila. Naučila jsem se spoustu nových frází, takových, jaké vám neposkytne žádná školní učebnice. Vřele doporučuji každému, kdo miluje angličtinu a chce se dozvědět něco nového.

14.11.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

(SPOILER) Chtěla jsem vědět co bude s Lou dál tak jsem si půjčila další díl. Nemělo to tu jiskru jako první kniha. Vztah se záchranářem byl takový slabý. Připadalo mi že, se pořádně spojili až v závěru knihy. Když jsem zjistila, že to končí otevřeně nadšená jsem nebyla. Tyto typy knih čtu poměrně nerada. Nudí mě tam ty duševní monology postav typu ,,Miluju ho? Ne.., Já vlastně nevím. Znamenám něco já pro něj?...”atd.

Vztah s Willovou dcerou taky nic moc, to jak se k Luise chovala téměř celou knížku mně strašně lezlo na nervy. Její psychologii sice chápu. Cítila se být odstrčená a nikým nechtěná, ale nemusela se chovat jako netaktní, pubertální fracek. Problémy, jež si tímto chováním přivodila mě vůbec nezajímaly a trochu jsem je Lily přála. Bylo mi líto spíše Lou, která je tak hodná že, je řešila, i když to vlastně ani nebyla její dcera. Takže celkový dojem z knihy: Nic moc.

13.11.2020 2 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Když se k nějaké oblíbené sérii vrátíte po dvou letech, je to jako kdyby jste byli hrozně dlouho na cestách a pak se najednou ocitli zase doma. Vím, že už nejsem dítě, ale tahle série je napsaná prostě dobře. A je třeba si někdy dopřát nějakou tu ,,oddechovku pro mladší čtenáře.” No je pravda, že u pár stran jsem se trochu nudila ale, to bylo zanedbatelné množství. Poslední tři kapitoly jsem četla téměř bez dechu a velice mne mrzí, že jsem nebyla prozíravá a nekoupila si poslední díl série... Jsem velmi zvědavá jak bude vypadat cesta Cornera a Alex k záchraně pohádkového světa. Něco mi říká, že si poslední díl také velmi užiji...

07.11.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherná knížka založená na reálných psích osudech. Je v ní překrásně ukázáno jak silná, věrná a čistá je láska psů k lidem.

01.11.2020 5 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Knihu jsem četla na doporučení sestřenice, která ji měla moc ráda když ji bylo osm let. Mladší čtenářky by nejspíše nadchla. Už jsem asi mimo věkovou kategorii. Postavy mi přišly plytké a nevytvořila jsem si k nim žádný vztah. Bylo mi docela jedno co dělají a jestli zemřou. To by tak být nemělo. Příběh mě taky moc nezaujal. Připadal mi takový jednoduchý a tuctový. Další díly nejsou přeloženy ale, i kdyby byly už bych po nich nesáhla. Jediné co mne trochu zaujalo byl boj s čarodějnicí na konci. Ale i ten by se dal lépe rozvést.

31.10.2020 2 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Knihu jsem četla v rámci předmětu psychologie. Doporučila mi ji paní učitelka. Jsou to praktické rady jak vychovat z dítěte slušného dospělého člověka, který se umí postarat sám o sebe i o vlastní rodinu. Líbily se mi příklady z autorčiny poradny. Pokud tuto knihu budu někdy v budoucnu číst znovu tak to bude určitě před tím, než se mi narodí vlastní dítě. Avšak výchova dítěte je přirozenou věcí a vyčíst z knih se nedá... jak říká i sama autorka ,,o výchově se nemluví výchova se dělá” a není to jen teorie ale i praxe. Tak doufám v to, že až jednou budu mít vlastní děti podaří se mi z nich vychovat slušné a poctivé lidi nejen díky této knize.

23.10.2020

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Závěrečný díl této série byl velkolepý. Rozjezd byl velmi pomalý a chvílemi zdlouhavý. Opakovaly se věci, které jsem si pamatovala z předchozích knih. To mi trochu vadilo. Po zhruba prvních dvou set stranách jsem už knihu brala do rukou v každé volné chvíli. Postavy v knihách S. J. Mass jsou nesmírně lidské a nedělají ukvapená rozhodnutí na kterých, je pak ve většině fantasy knih postaveno veškeré jednání záporných postav. U knihy jsem prožívala návaly emocí. Každá kniha s příběhem by měla chytnout za srdce a této sérii se to rozhodně podařilo. Tímto děkuji mé kamarádce že, mě donutila si přečíst první díl a já pak mohla prožít dlouhou a úžasnou cestu dalším skvělým světem.

11.10.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jako první jsem viděla film, takže jsem předsevzala, že nebudu brečet. A stejně jsem ronila neskutečné krokodýlí slzy. Moc krásná knížka. Velmi se těším na další díly a jsem zvědavá jak to s Luisou dopadne...

10.07.2020 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Kniha mě nebavila tolik jako předchozí díly. Přes polovinu knihy jsem si nemohla zvyknout na nové postavy a postavu Chaola jsem nikdy neoblíbila, ale tady mi přirostl k srdci stejně jako Yrene a Nesryn se Sarthaqem. Dozvěděla jsem se opět další překvapivé a šokující informace. Velmi se těším na pokračování.

02.07.2020 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Kniha mi trvala přečíst trochu déle ale, opět jsem z ní nadšená. Autorka zkrátka umí psát poutavě a čtenáře vtáhnout do příběhu. Linka Aelin a Manon mě neskutečně bavila. Ale ten konec...nejraději bych přeskočila rovnou na sedmý díl ale, kamarádka mi doporučuje ať to nedělám.

02.06.2020 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Od Haliny Pawlowské jsem si chtěla něco přečíst už delší dobu. Knížka se mi docela líbila. Živě jsem si dokázala představit situace. Jen jsem si myslela že se budu víc smát.

29.04.2020 3 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Opět senzační čtenářský zážitek. Všechny linky mne opět fascinovaly a velmi bavily. Skvěle nové postavy a bombastický závěr. Není co dodat.

25.04.2020 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Jedna z těch lepších knih z povinné četby. Moc se mi to líbilo. Nejvíce oceňuji Hanácké nářečí, kterým byla celá hra napsaná.

21.04.2020 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Od této knihy jsem očekávala romantický příběh zasazený do patřičného období. Dostala jsem spíše milostné drama hrdinky kterou miloval muž, jehož hned na začátku pohrdavě odmítla. Mohla s ním mít nádherný život. Řídila se ovšem svým srdcem a to ji zavedlo na takové scestí, že si to ti, jež nečetli nedovedou ani představit. Nechci prozrazovat děj a tak jen řeknu, že bych si pro hlavní postavy příběhu představovala romantičtější konec.
Mám nutkání srovnávat tento příběh s knihami J. Austeinové protože, mi připadají prostředím i dějem velmi podobné a musím říci, že jsem s nimi byla daleko spokojenější. Asi to bude tím, že tuto knihu napsal muž a ti na tu romantiku moc nejsou. (Jak kteří, samozřejmě.)

13.04.2020 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Knihu jsem četla v rámci povinné četby na SŠ. Chápu autorovo rozhořčení nad tehdejší dobou a literaturou a je mi jasné že chtěl ukázat tu druhou stranu mince a sdělit čtenáři že, láska není vždy jen růžová a může přijít také zklamání. Protože jsem ještě žádné zklamání z lásky neprožila, nenechám si o ní kazit své iluze a dílo si přečtu až nějaké to rozčarování budu mít za sebou. Prožitek z díla mi ale zajistil jazyk, kterým bylo dílo napsáno.

03.04.2020 4 z 5