aannyy aannyy komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Bylo to čtivé, ale takové velmi zvláštní, občas to ani nedávalo moc smysl. Ještě si rozmyslím, zda se pustím do dalšího dílu.

12.07.2017 3 z 5

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

Takový průměrný oddechový román pro ženy, akorát na léto. Dalo se u toho skvěle vypnout a na chvíli vypustit starosti a jen číst o "starostech" boháčů v New Yorku, ač mi tohle téma blízké není. Četlo se to tak nějak samo.

04.07.2017 4 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Při posledním dílu by trochu bylo líto, že série končí, jak byla skvělá. Opravdu skvělé čtení.

03.01.2017 4 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

I další díl z této série jsem přečetla jediným dechem a moc se mi líbí, že je příběh vystavěn částečně na historii.

03.01.2017 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

I když normálně historii moc nemusím, Adélii jsem se neubránila. Možná bych trochu zkrátila některé pasáže, takže 4 hvězdičky.

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Naprosto skvělá kniha, která mě pohltila od prvního písmena a já jsem nedělala nic jiného četla dokud nedočetla.

03.01.2017 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

První díl z krásné série. Zaujala mě anotace a obálka a neprohloupila jsem, knížka byla krásná a skvěle se četla.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nevěděla jsem, co od téhle knížky čekat, ale moc se mi líbila nejen proto, že miluju kočky.

11.06.2015 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Tahle kniha mi přišla chvilkama neuvěřitelná a přitažená za vlasy. Chování postav občas postrádalo smysl a víceméně se do příběhu nehodily, vedlejší linka s padouchy mi přišla zbytečná. Na můj vkus je příběh moc zdlouhavý a postrádá to správné napětí.

11.06.2015 3 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Ač jde o tragický příběh, autorka ho napsala tak čtivě, že jsem se od něj nemohla odtrhnout.

01.05.2015 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tato kniha mě uchvátila už od začátku a pokračuje ve vysoké laťce knih této autorky počínaje Erebosem. Bylo to napínavé od začátku do konce a ani ne moc drastické, jak jsem si myslela. A konec mě velmi překvapil.

10.04.2015 5 z 5

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Kniha byla neskutečně smutná a dojemná, ale štvalo mě, jak autor vychvaluje jak jsou všichni dokonalí.

26.03.2015 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Ty Lukovy pasáže o vlcích byly úžasné. Pěkně napsáno a ač bylo jasné, jak to dopadne, přesto má Cara můj obdiv, že se nevzdala a bojovala.

25.03.2015 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Nikdy se netrefím do postavy vraha :-)

20.03.2015 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Zajimava kniha, ktera cloveka donuti zamyslet se nad vlastnim zivotem a je vdecny za to, ze muze chodit, mluvit a zit.

18.03.2015 4 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Dalsi ze skvelych knih od teto autorky. Pribeh me lehce prekvapil, spoustu zvratu, ale cetlo se to skvele a jsem rada za konec, ktery nastal.

17.03.2015 4 z 5

Sladké zapomínání Sladké zapomínání Kristin Harmel

Nádherná kniha. Ale tak strašně smutná, že jsem poslední třetinu četla se slzami na tvářích.

16.03.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Výborné čtení. Ač byl v situaci, v jaké byl, neztrácel humor a člověk se u té knížky musel i zasmát. Bojoval od první chvíle a má můj neskonalý obdiv. Na konci jsem brečela, ale jestli štěstím nebo smutkem, to nepovím :-) Doporučuji.

26.02.2015 5 z 5

Ve smrti je každý sám Ve smrti je každý sám James Hadley Chase (p)

První knížka od tohoto autora, občas to bylo lehce přitažené za vlasy, ale líbilo se mi to, bylo to správně napínavé až do konce.

18.02.2015 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zvláštní kniha a i přesto naprosto skvělá. Totálně mě dostala a položila. Závěr jsem obrečela jako u žádné jiné knihy.

11.02.2015 5 z 5