aannyy aannyy komentáře u knih

Šaman Šaman Noah Gordon

Ze začátku mi dělalo trochu problém se začíst, ale nakonec jsem na druhý pokus knihu dočetla a byla skvělá. Doufám, že i třetí díl této trilogie bude tak skvělý jako ty první dva.

22.07.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Překvapilo mě, že další kniha o norském detektivovi a opět se příběh odehrává mimo Norsko. Ale jinak skvělý příběh s překvapivým koncem.

21.07.2014 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Trochu netypický příběh o Mauře a Jane. Příběh se odehrával kolem Maury, ze začátku jsem si myslela, že to bude jen o Mauře a že se tam Jane vůbec nevyskytne. Ale nakonec kniha dosáhla obvyklých kvalit Tess Gerritsen.

08.07.2014 4 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Trochu mi tam chybel muj oblibeny Poirot, ale ani inspektor Narracott nebyl spatny. A pribeh i zapletka skvele,vsechny typy na vraha byly az do konce spatne.

06.07.2014 4 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Příběh byl celkem zajímavý, dvě roviny po sto letech. Ženy v příběhu z minulosti byly neuvěřitelně statečné - Cat, která za svoji statečnost tvrdě zaplatila a Hester, která dokázala žít vedle takového manžela, jakého měla. Za to pánové, ti mě moc nezaujali. Ani v minulosti, ani v přítomnosti. Vztah vikáře a theosofa mi přišel až moc neuvěřitelný a troufla bych si říct, že Markův i Ryanův příběh tam je navíc, ale nějak se to zkomplikovat po romantické stránce musí. Detektivní dedukce občas byly dost přitažené za vlasy. Moc se mi ale líbil prvotní námět, příběh samotný byl ale až moc překombinovaný dalšími příběhy postav, že zabitý voják už byl jen takový medailonek nakonec.

02.07.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Moc dobra detektivka. Obsahlost pribehu byla velmi dobra a konec rozhodne prekvapil.

28.03.2014 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Občas mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale jinak opět skvělá kniha plná napětí :)

22.03.2014 4 z 5

Iris a Ruby - o lásce, ztrátách a rodině Iris a Ruby - o lásce, ztrátách a rodině Rosie Thomas (p)

Musím říct, že opět (první jsem četla autorčin Kašmírový šál) skvělá kniha.

21.03.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

V zivote jsem u zadne jine knihy tolik nebrecela.

09.03.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak do poloviny mě kniha vůbec nebavila, pořád dokola se tam omílala historie Austrálie a vztahy mezi Harrym a jeho australským kolegou, kterého sotva znal. Do čtvrtiny knihy jsem měla dojem, že jsem v Londýně a ne v Sydney a dost mě to mátlo. Ale pak se objevilo několik nečekaných zvratů, kdy jsem jen zírala. Knížku jsem ráda dočetla a těším se na další Harryho díl :-)

01.03.2014 3 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Úžasný příběh. Trochu mi připomněl jinou knihu - Stíny v srdci od Katherine Webb. Co se mi obzvlášť líbilo, byl autorčin popis indické a švýcarské krajiny. Musí tam být úžasně. Co mě trochu mátlo bylo přeskakování z jedné doby do druhé bez jakýchkoli spojek, trochu jsem se ztrácela. A nevím, co jsem měla za výtisk, ale bylo tam dost tiskových chyb. Sem tam popletená jména postav, věty nedávaly smysl, protože tam bylo přidané nebo naopak chybělo písmeno. Ale to bylo nic v porovnání s příběhem, ke knize se určitě ještě vrátím.

01.03.2014 5 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Dost silný příběh. Ze začátku se to četlo dobře, ale pak se možná až zbytečně natahovalo a já doufala, že už bude konec. Každopádně mě konec velmi překvapil a vůbec jsem ho nečekala.

23.02.2014 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Sama za sebe bych po tom asi nesáhla, ale naštěstí jsem byla donucena, protože je to skvělá kniha, těším se na další díly.

15.12.2013 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Skvělé. Fakt se mi to moc líbilo a to fantasy normálně nečtu. Navíc jsem v době čtení byla v Londýně, tak jsem si to tím víc užívala.

15.12.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King má nepřebernou fantazii - opravdu nechápu, kde se to v něm bere a díky tomu má tak skvělé knihy. Ale tato mi nesedla, ani tématem, ani příběhem. Má i lepší.

15.12.2013 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Musím říct, že mě teda mrazilo. Fakt jsem se i celkem bála. Četla jsem to až po shlédnutí filmu s Jackem Nicholsonem a musím říct, že z knihy jsem měla fakt strach. Četla jsem ji na praxi, byla jsem sama v maringotce na kraji lesa, takže jsem se pak bála každého šustnutí. Každopádně kniha jako taková opět skvělá.

15.12.2013 4 z 5

Léto ve městě Léto ve městě Candace Bushnell

Líbilo se mi to, ale první díl, kdy ještě nebyla ovlivněná NY, byl lepší. Samantha mě nepřekvapila, postava Mirandy ano, ale já jsem už hodně ovlivněná seriálem. A co mě potěšilo - Charlotte. Nečekala jsem ji tam.

15.12.2013 3 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Klasická Brownová, moc se mi knížka líbila.

14.11.2013 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Skvělá kniha.

05.11.2013 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Super, moje první severská detektivka :-) už se těším na další díly.

22.10.2013 5 z 5