432830 432830 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zde netreba komentare. Shrnula bych pouze dosavadni nazory - vynikajici!

17.05.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Od Jakuby Katalpy jsem mela moznost cist roman Nemci a uz tehdy me styl psani nadchl. Na Zuzanin dech jsem s napetim cekala cely rok a vyplatilo se. Osvezujici dynamicky styl vypraveni se oprostuje od zbytecneho komentovani okoli, doby, historickych faktu. Libilo se mi, ze koncetracnimu taboru je venovano asi tak 50 stran, zkratka ne vic, nez je nutne. Nejedna se historicky roman z prostredi koncentracniho tabora, ale spise o romanticke drama na pozadi druhe svetove valky.
Mozna ne vsechny dejove zapletky davaly vzdy stoprocentni smysl, ale vubec nicemu to nevadilo. Roman nebyl delsi nez potreboval a to hodnotim kladne.

25.04.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Vubec se mi do kritiky Tuckove nechce, ale prece jen jsem byla malicko zklamana. Vyborny start, clovek cekal, co z toho vseho bude, a ono z toho nakonec bylo tolik, az to zajimave nebylo. Zazraky, mysteria, rodinne vztahy,... uz to tu od nekoho padlo - prekombinovane.
Obdivuhodna prace co se tyka tematu, znalosti, zajimavosti. Proto jsem ubrala jen jednu hvezdicku.

16.04.2023 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Carodejnicke procesy mne velmi zajimaji a Kaplickeho kniha, jakkoli je stara, je nesmrtelna.

05.03.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

Silny pribeh obycejneho narkomana...Precetla jsem spoustu knih tohoto zanru a tahle ve mne zanechala neprijemny pocit...Pravdepodobne je to dobou, v niz je pribeh popisovan, a rovnez stylem psani. Napred mi publicisticky styl prisel zvlastni, ale nakonec doznavam, ze vtahl ctenare opravdu do deje...Komunisticka doba, kdy drogy nebyly beznym spolecenskym problemem, kdy vsechno, vcetne pervitinu, teprve zacinalo, na me v tomto pripade dychl strasnym zoufalstvim. bezvychodnosti tim, ze se za dalsi leta vsechno jeste mnohonasobne zhorsilo...Drogy jsou proste hnus!

12.02.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Ale jo, dám tomu plný počet, Tučkovou mám ráda, Gerta se mi líbila, jak téma znásilnění otcem, tak odsun Němců a poukázání na barbarismus Čechů...nesmírně kontroverzní téma, se kterým každý nevyleze, protože Češi mají ten svůj odpor k Němcům od války v sobě zakořeněný. Ano, je pochopitelná nenávist obecně k těm, kteří posílali tisíce lidí do koncentráků. Ale zas je to všechno o jednotlivcích...prostě Tučková je jednička, že se pouští do věcí, o kterých lidé nechtějí psát...očernit Čechy v tomto tabu tématu je odvaha a velká výzva! Proto ten plný počet...A taky za to, že Gerta zůstala zatrpklá až do konce života a já v tom vidím vlastní babičku, která se nikdy nedostala přes rozvod a pořád dokola nenávidí svět...takže reál jak vyšitý

Osm Osm Radka Třeštíková

Co ti lidi tady frflaji?? Knizka byla bozi, bylo oznameno predem, ze jde o "tak trochu jinou detektivku", takze proc by se měla kniha tvarit jako neco co neni (patrne tady nekteri touzi po severske krimi, to ale logicky nesahnu po ceske Trestikove proboha)?

Styl Trestikove je svizny, lehky, dynamicky, nechybi humor, nadsazka, ironie... Proste cteni do nepohody, skvela oddychovka riznuta napinavou krimi zapletkou, jinak samozrejme hlavne spletite drama nekolika osob. Vyborne se cetlo.

03.05.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Koukam kolik je tu negativnich recenzi a na jednu stranu to chapu - velke mnozstvi postav, orientovat se ale da vcelku dobre, pokud ctete pozorne, dale zamotana a nejspis nedomyslena epizoda s penezi, nebo take ponekud odflakle pribehy zen druhe poloviny knihy....ALE bylo to neuveritelne ctive, prvni dve kapitoly me doslova nadchly a hrozne jsem se tesila na dalsi pribehy..pravda, mely klesajici tendenci, ale za tu prvni polovinu musim dat plny pocet

17.08.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Forma bajky skvěle sedí, šel mi z toho mráz po zádech.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé!!! Napínavé, promyšlené...super super super!

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jednoduse napsano. Autorka situaci nevyhrocovala, protoze to nebylo potreba. I tak rekla vic nez dost.

29.06.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Super krimi thriller - prirozene dialogy, povedena zapletka, napeti tak akorat. Podtrzeno secteno, za dva dny jsem nemela co delat, uz se tesim na dalsi autorcin pocin.

04.11.2019 5 z 5

Strážci občanského dobra Strážci občanského dobra Petra Hůlová

Kdyby se cela kniha nesla v duchu prvni poloviny, rozvazovala bych mezi 4 a 5 hvezdickami...pohled socialisticky nabuzene divenky, male hnidopisky, ktera strka nos i mezi matku a milence, jen aby prace nestala, tak ten opravdu bavil. Lehky styl, moc dobre se cetl, nad nekterymi pasazemi jsem se i zasmala (napriklad kdyz ukrast starence sitovku s nakupem je taky docela dobry vzruso, ale mezi slusnejma lidma se to proste nedela)...nemam rada obecnou cestinu ale ke knizkam Hulove mi sedi, fakt se ti moc dobre cte a clovek se lip vciti do mysli vypravece...nicmene - druha pulka byla ponekud zmatena, zamotana, nerealna (obcanska valka mezi romy a vietnamci) - nevim, nevim...snad kdyby se autorka drzela linie te male uvedomele komunisticke stouralky, udelala by lip

24.01.2019 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Dobra oddechovka.

Nicmene jazykovy styl autora bych shrnula do jedne vety:

Krasava se neakceptovatelne vymezila.

Nektere vyrazy clovek nepouzije za cely zivot tolikrat, kolikrat je Hartl dokaze vpasovat do jedne kapitoly.

29.03.2024 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak trochu plytke...romany zacinaji byt velmi podobne (podobne postavy, osudy, rodiny, prostredi, pocity, problemy,...).

06.02.2023 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) Konecne davam zase plny pocet hvezd, a to jednak proto, ze jsme se konecne zbavili Rachel, ktera mi byla protivna od Cervenky, kde se vyskytla poprve, a jednak proto, ze me odhaleni vraha po dlouhe dobe sokovalo. Dej byl pro me napinavy a dynamicky.
Nicmene, s tim vrahem to Nesbo prece jen trosku prehnal. Proc ma tendenci zbavovat pribeh milych a sympatickych postav a naopak tam nechavat silene opruzy? Zemrel Jack Halvorsen, Beata Lonnova a ted Bjorn Holm, ktery se mi pritom v roli otce tak libil!!! A zustava Katrine Brattova (no te bych teda smrt prala stokrat vic, protoze ani nevi co chce) a Harry Hole (samozrejme bez nej by jiz dalsi dil nevysel, tudiz ten je omluven). Tak nevim, jestli je Nesbo sam takovy otrapa, ze si v obdobnych postavach libuje.
A jeste jedna pripominka - tak kolikrat si jeste budeme mit myslet, ze Harry umira? Chapu, ze drama musi byt, no ale takove za vlasy pritazene akce, z nichz se Harry vzdycky vymota? Ja nevim, neni to uz trosku nuda?

13.05.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Poslouchala jsem jako audio a nemohla jsem se odtrhnout! Vynikajici atmosfera, pomerne dosti strasidelna. Hrozne jsem cekala, co z toho bude a bylo z toho NECO! Doporucuji.

02.03.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Velmi kladne hodnotim malo stran venovanych Harryho alkoholismu a take jeho problemum s Rachel. Nicmene jsem udelala velkou chybu, kdyz jsem jako prvni cetla vynikajici dily Snehulak a Levhart. Po tech jiz nedokazu dat knize jako Spasitel vic jak 4*.

28.08.2020 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

4-5 hvezdicek. Nejlepsim dilem pro me stale Snehulak a Levhart, oproti predchozim Svabum je vsak Cervenka skvela. Netradicni propletenec soucasnosti a minulosti dodava pribehu smrnc a originalitu. Take je opravdu k dobru-jak bylo receno v predchozim komentari- Harryho utichly alkoholismus, ktery v tomto dile neni pretrasan na kazde strane.

03.07.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nemuzu se rozhodnout, ktera Nesbova kniha je lepsi...Nevim, jak to dela, ale kazdou kapitolou jsem vic a vic napjata. Tech 700 stran jsem precetla za dva dny, protoze jsem se nemohla dockat na rozuzleni :)

05.01.2020 5 z 5