Koupit knihy

Petr Dvořák

česká, 1960


Nahrávám...

Životopis

Doc. Ing. Petr Dvořák, Ph.D. (* 1960) je český ekonom a vysokoškolský pedagog. V současnosti je děkanem Fakulty financí a účetnictví Vysoké škola ekonomická (VŠE) pro období 2006–2010.

Magisterské studium dokončil Petr Dvořák roku 1984 na Vysoké škole ekonomické, obor finance. Poté byl na katedře financí a úvěru této školy zaměstnán až do roku 1990. Následně odjel na půlroční stáž do Vídně, kde působil v Bank Austria. Poté se vrátil do zaměstnání na VŠE na tehdy nově vzniklou katedru bankovnictví a pojišťovnictví, kde byl v letech 1994–1998 vedoucím katedry. Doktorské studium dokončil a titul Ph.D. získal v roce 2003 dizertační prací Analýza fungování a vývoje derivátového trhu. Docentem se na této škole stal v roce 2005.

Pedagogicky a vědecky se především zaměřuje na oblast komerčního bankovnictví, její podskupiny, bankovní produkty, řízení bankovních rizik a také na oblast finančních derivátů – obchodování derivátů, ohodnocování a využití při řízení rizik.(zdroj životopisu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Dvo%C5%99%C3%A1k_%28ekonom)

Přidat ocenění

Ocenění

U autora není zatím žádné literární ocenění.