Lynn Flewelling

americká, 1958

Nahrávám...

Životopis

Narodila se 20. října 1958 jako Lynn Elizabeth Beaulieu v Presque Isle, Maine, nedaleko kanadské hranice, vyrůstala v severním Maine, mezi lesy, jezery a bramborářskými farmami. Absolvovala University of Maine (angličtina, historie), v roce 1981 se provdala za Douglase Flewellinga, potom pokračovala ve studiu literatury, starověké řečtiny a veterinární mediciny. Pracovala v nejrůznějších zaměstnáních, jako učitelka, dělnice na farmě, malířka pokojů, technik na pitevně, administrativní pracovnice a editorka a novinářka.
Její první román z řady Nightrunner, Luck in the Shadows byl Locus Magazine oceněn jako nejlepší prvotina, byl také nominován na Compton Crook Award. Její knihy byly přeloženy do mnoha jazyků, (Luck in the Shadows dokonce do japonštiny) v češtině vyšly v nakladatelství Fantom Print.
Zatímco její knihy líčí záhady nebo psychologické zápletky ve směsi high and dark fantasy, sama autorka přizná potřebu dát čtenáři především zábavu. Lynn Flewelling také včleňuje a zkoumá různé sporné sociální otázky, zejména s ohledem na původ, postavení a pohlaví.
Nějakou dobu žila v oblasti Washington, DC, po narození prvního syna se opět vrátila do Maine, kde žije s manželem a dvěma syny.

Zdroj životopisu: legie.info

Populární autoři:

Jules Verne

1828 - 1905