Joanne Fedler

australská, 1967

Nahrávám...

Životopis

Joanne Fedlerová se narodila v jihoafrickém Johannesburgu v době apartheidu (= zřízení, ve kterém jsou lidé různých ras nucení žíd odděleně. V Jihoafrické republice byl apartheid oficiální státní politikou v letech 1948 až 1990 , i když již dříve byla tato politika uplatňována.) Vystudovala práva a stala se lektorkou a dobrovolnou právní poradkyní v organizaci Licé proti násilí na ženách. Pak založila a řídila právně-poradenské centrum pro boj s násilím páchaným na ženách. Ministr spravedlnosti ji jmenoval do komise, jejímž úkolem bylo připravit novou legislativu postihující domácí násilí.
Joanne napsala řadu odborných i populárních článků a vyjadřuje se v televizi, rozhlasu a tisku k tématu nerovnosti pohlaví. V roce 1996 začala psát svůj první román. Kromě ocenění za svoji práci získala také cenu časopisu Hustler "Blbec měsíce", kterou si pyšně převzala.
Nyní žije v Sydney se svým manželem a dvěma dětmi. Spoluzaložila vydavatelství Moonstone Media, které publikovalo několik titulů včetně A Pocketful of Sequins (Kapsa plná flitrů), knihy inspirované citáty žen, které onemocněly rakovinou prsu. Veškerý výtěžek z prodeje knihy putuje na výzkum tohoto onemocnění.

Populární autoři:

Johanna Lindsey

1952 - 2019
Carl Sagan

1934 - 1996