Jiří Kolbaba

česká, 1957 statistiky

Nahrávám...

Životopis

Cestovatel Jiří Kolbaba (*1957, Brno) vycestovává každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Vozí textový a obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do veřejných a mediálních projektů. V celém Česku organizuje tématické fotovýstavy o krásách světa.
Zajímavou formou zaznamenává detaily přírodních struktur a exotické tváře domorodců. Populární jsou zejména cestovatelovy besedy a diashow, stejně jako častá vystoupení v elektronických médiích. V celosvětové kampani Keep walking byl Jiří Kolbaba zařazen do elitní skupiny cestovatelů a dobrodruhů.
Jiří Kolbaba je členem redakční rady magazínu CESTOPISY a Tváří magazínu Koktejl a viceprezidentem Českého klubu cestovatelů.
Jiří Kolbaba navštívil dosud více než 120 zemí na všech kontinentech planety.

Místo působení Brno – spolupracuje s několika zahraničními ambasádami, fotografuje a filmuje. Významným způsobem se podílel na projektu přípravy videokazet s názvem Nejkrásnější místa světa. V celosvětové marketingové kampani Keep Walking byl v hodnocení mezi předními dvanácti českými cestovateli a dobrodruhy, pořádá velké výstavy fotografií po celé republice a také v zahraničí. Připravuje a pořádá besedy a diashow. Je autorem knih: 6 kontinentů – příběhy z cest, Obrazy světa a poslední jeho knihou jsou Tváře světa. Dále je autorem fotografií pro knihu Tour de France 2005 na vysokém kole autorů Jarmily Ligasové a Josefa Zimovčáka. Každoročně vydává stolní kalendáře.

Zdroj životopisu: www.theworld.cz; http://www.ckc.cz/

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015
Carl Sagan

1934 - 1996