Gregg Hurwitz

americká, 1973 statistiky

Nahrávám...

Životopis

Žije v Los Angeles a v současné době pracuje na svém dalším románu.
Autor prvotiny Věž.
GREGG HURWITZ je autor dvanácti thrillerů, kritikou velmi kladně přijímaných, z nichž poslední je The Survivor. Jeho knihy se dostaly do užšího výběru pro udělení ceny ITW za nejlepší román roku, byl nominován Britským sdružením autorů detektivek na Cenu Iana Fleminga Ocelová dýka, získal ohodnocení Book Sense Picks a byl dosud přeložen do sedmnácti jazyků.
Napsal scénáře pro ateliéry Jerry Bruckheimer Films, Paramount Studios, MGM a ESPN, psal televizní seriály pro Warner Bros a Lakeshore, působil jako konzultující producent pro seriál ABC V, napsal několik dílů z komiksových sérií Wolverine, Punisher a Foolkiller pro vydavatelství Marvel a vydal řadu akademických článků o Shakespearovi.
Vyučuje tvůrčí psaní na katedře angličtiny Jihokalifornské univerzity a je hostujícím profesorem na Kalifornské univerzitě v Los Angeles a na Harvardu. Přednášel na amerických i mimoamerických univerzitách. V průběhu přípravy svých thrillerů pobýval u speciálních
jednotek amerického námořnictva, zaplaval si se žraloky na Galapágách a pronikl v přestrojení do několika sektářských organizací.
Více informací získáte na webových stránkách www.gregghurwitz.net.
V češtině vyšly jeho knihy Minutes to Burn (č. Spálená země) a Tower (č. Věž)

Zdroj životopisu: z knihy Mistři thrilleru

Populární autoři: