Anna Malchárková

česká, 1950 statistiky

Nahrávám...

Životopis

Narodila se 13. ledna 1950 v Dolním Benešově. Je vdaná, má dvě děti. Dosáhla středoškolského vzdělání. Pracovala v technické profesi, psaní se začala věnovat až v pozdějším věku.
V celé své literární tvorbě se věnuje Hlučínsku, kraji, v němž se narodila a kde trvale žije. Do literatury vstoupila jako básnířka vydáním sbírky v hlučínském nářečí, ve které představila svérázný hlučínský lidový humor. Další její díla jsou povídková a baladická. V posledních letech se zaměřila na historické novely. Její historická novela Grunt byla nominována na Evropskou literární cenu za rok 2014. Prozatímním vrcholem její tvorby je historický román Vyhnalovec, ve kterém umělecky zobrazila pro Hlučíňany dodnes živou minulost – připojení Hlučínska, které bylo až do konce první světové války součástí Německa, k vznikajícímu Československu.

V próze vychází ze skutečných životních osudů obyvatel Hlučínska. Na pozadí jejich radostí a strastí umělecky a čtivě zobrazuje klíčové historické okamžiky a události, čímž přispívá k vytváření a udržování (nejen) hlučínské kolektivní paměti.

Zdroj životopisu: https://www.youtube.com/watch?v=1SIzudRf7ZE

Populární autoři:

George Gamow

1904 - 1968