Prokletí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pod termínem „Americká gotika“ si obvykle představíme přísného chlápka s vidlemi a jeho neprovdanou dceru. Ale soubor Moorových povídek o Bažináčovi, známých pod tímto jménem, obnáší větší hrůzy než nějaké vidle: vodní upíry, vlkodlaky, sériové vrahy a zombie. Žádná hororová klišé, v Moorově podání z nich jde opravdu strach. A kdo bude Bažináčovi průvodcem do amerického srdce temnoty? Jistý John Constantine… čaroděj v trenčkotu, který se poprvé objevil právě v Bažináčovi. A získal si takovou popularitu, že později dostal vlastní titul – Hellblazer. „Jsem pěkný hajzlík. Zeptejte se, koho chcete.“ Těmito slovy se Bažináčovi představí čaroděj John Constantine alias Hellblazer a vyšle ho na objevitelskou cestu, která jej zavede od nejtemnějších končin Ameriky po samé kořeny jeho dlouho skrytého dědictví. Tato klasická sága od legendárního tvůrčího týmu v čele s Alanem Moorem, Stephenem Bissettem, Johnem Totlebenem a Rickem Veitchem redefinovala Bažináče jako mocného elementála s potenciálem stejně ohromným jako Země sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96523/big_prokleti-ARR-96523.jpg 4.579
Série:

Swamp Thing - Bažináč 3.


Žánr:
Horory, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Curse, 2000


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Postavu Johna Constantina vymyslel Alan Moore, ale její podobu navrhli Stephen Bissette a John Totleben na základě vzhledu zpěváka Stinga z kapely The Police, jíž byli velkými fanoušky. I přes to, že postavu s tímto vzhledem už v sérii jednou použili. (Noci)


Třetí kapitola „Zákonitosti růstu“ je vůbec první ve které se můžeme setkat Johnem Constantinem. Tato postava se později stala natolik populární, že si získala vlastní komiksovou sérii Hellblazer. (Noci)


V třetí kapitole „Zákonitosti růstu“ je opět nakreslen v jednom panelu (str.72 - vlevo nahoře) autor Alan Moore. (Noci)