Robinsonka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve své, dnes již klasické knížce pro mládež Robinsonka líčí národní umělkyně Marie Majerová s jemným humorem a hlubokým porozuměním pro city a nálady mladé dívčí duše přerod své dospívající hrdinky Blaženy Borové. Po matčině náhlé smrti zůstává s tatínkem – taxikářem a novorozeným bratříčkem Péťou sama. Pro čtrnáctiletou studentku, žijící dříve jako bezstarostný zhýčkaný jedináček, nastává v bytě, který se jí proměnil v pustý ostrov, každodenní zápas s nezvyklými starostmi o domácnost. Bláža si připadá docela jako Robinson, hrdina slavného anglického románu Daniela Defoea a statečně se z říše vysněných dobrodružství probojovává ke skutečnému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/910/big_robinsonka-HUJ-910.png 3.6584
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

První vydání a ještě některá vydání poválečná obsahují pasáže, které byly později revidovány. Jde například o větu, ve které si Blážin otec stěžuje že "na služku mu nevybyde" nebo pasáže, ze kterých vyplývá, že šofér který ho na noční službě střídá je jeho zaměstnancem. (reader.007)


Tato kniha byla filmově zpracována hned 2x.V roce 1956 s Ladislavem Peškem a Jaroslavou Tvrzníkovou v hlavních rolích režie Jaromír Pleskot a v roce 1974 s Petrem Kostkou a Miroslavou Šafránkovou v režii Karla Kachyni (Grossberg1)